Відбувся методичний семінар для викладачів інститутів післядипломної педагогічної освіти з питань впровадження у навчальний процес курсу «Протидія торгівлі людьми в Україні»
«Людина – не товар!» – під таким гаслом 09 – 10 листопада 2017 року у місті Львові відбувся методичний семінар для викладачів інститутів післядипломної педагогічної освіти (ІППО) з питань впровадження у навчальний процес курсу «Протидія торгівлі людьми в Україні». Організатор заходу – Координатор проектів ОБСЄ в Україні.
Зазначимо, що торгівля людьми, зокрема дітьми, суперечить міжнародним нормам та Конституції України. За оцінками Міжнародної організації міграції (МОМ) понад 160 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року. За даними ЮНІСЕФ у світіщороку понад 1,2 млн. дітей стають жертвами торгівлі людьми.
У роботі методичного семінару взяла участь Вікторія Наумова – старший викладач кафедри філософії і освіти дорослих ЦІППО.
Семінар став логічним продовженням тренінгу для викладачів системи післядипломної педагогічної освіти «Протидія торгівлі людьми в Україні», який відбувався з 25 по 27 квітня 2017 року у місті Львові. Мета семінару – огляд ситуації щодо впровадження у навчальний процес ІППО курсу з протидії торгівлі людьми в Україні та ознайомлення з найкращими практиками дистанційного навчання з означеної проблеми.
Із вітальним словом до всіх учасників і побажанням плідної творчої співпраці звернулась Лілія Грудко, керівник програми «Людська безпека» Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
Олександр Кочерга, кандидат психологічних наук, доцент, заступник директора з навчально-методичної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка та Надія Семчук, кандидат філософських наук, доцент, старший науковий співробітник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи Інституту модернізації змісту освіти здійснили огляд ситуації у сфері протидії торгівлі людьми.
Представники ІППО обмінялися думками щодо регіональних стратегій впровадження у навчальний процес курсу «Протидія торгівлі людьми в Україні» (модератор – Ельвіра Мручковська, керівник Чернівецького обласного громадського об’єднання «Сучасник», викладач педагогічного коледжу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича), обговорили проблемні питання при впровадженні курсу(модератор – Ніна Пахом’юк, голова правління громадського об’єднання «Волинські перспективи», викладач Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій).
Під час семінару відбулася презентація найкращих практик дистанційного навчання з означеної проблеми. Модератори цієї частини семінару (Ілля Філіпов та Атрем Ільчук, співзасновники платформи «ЕdEra») представили огляд розробленого курсу.
У практичній частині заходу представники ІППО працювали над розробкою тестових завдань для кожного модуля програми (модератри: Наталія Кравченко, завідувач сектору міжнародних зв'язків Інституту модернізації змісту освіти та Олена Косьмій, старший науковий співробітник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи Інституту модернізації змісту освіти).
Представники ІППО висловили впевненість у тому, що зростання рівня правової та соціокультурної компетентності освітян прискорить можливість створення превентивного освітньо-інформаційного простору у навчальному закладі щодо потрапляння дітей у ситуації торгівлі людьми.