НОВИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР: ТЕРИТОРІЯ РОЗВИТКУ ТА ПАРТНЕРСТВА

Під такою назвою за ініціативи управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради на базі навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа, ліцей «Успіх»» відбувся серпневий саміт-челендж прогресивних педагогів міста Славути Хмельницької області, де освітянська спільнота та громадськість  означили проблеми і стратегічні кроки на шляху до провадження Нової української школи в атмосфері розуміння того, що сьогодні від кожного з нас залежить, як зреалізувати мету Концепції Нової української школи.

Начальник управління освіти Ельміра Миколаївна Перепелиця, як модератор панельної дискусії на тему «Школа на старті: мотивація до дії», за участю експертів: міського голови Василя Богдановича Сидора, доцента кафедри публічного управління та менеджменту освіти Університету менеджменту освіти НАПН України, кандидата педагогічних наук, доцента Надії Василівни Любченко, проректора з науково-педагогічної роботи та моніторингу якості освіти Хмельницького ОІППО, кандидата історичних наук, доцента Вашеняк Ірини Богданівни, вчителя хімії Хмельницького технологічного багатопрофільного ліцею з загальноосвітніми класами ім. Артема Мазура, вчителя-методиста, співорганізатора «Клубу щасливих вчителів» міста Хмельницький,  амбасадора проекту Happy  Ukraine Наталії Володимирівни Зими  спрямувала діалог на розгляд актуальних питань вдосконалення якості освіти, основні аспекти стратегії розвитку Нової української школи, моніторингу, систему інструментарію оцінки ефективності освітнього процесу та подальші кроки вдосконалення освітнього процесу.  Н. В. Зима своїм колегам, педагогам, як ключовим учасникам освітнього процесу, презентувала експертний меседж  екології вчителювання.

Говорячи про інноваційний розвиток освіти, компетентнісний підхід, учасниками заходу було закцентовано увагу на тому, що завдання освітян робити все, аби сучасні діти могли навчатися без страху і насилля, отримувати ціннісні життєві навички, які відповідають світу що змінюється. Про це йде мова у методичних рекомендаціях Міністерства освіти і науки України №-1/9-414 від 27.06.2019 р.щодо створення у 2019/2020 н. р. безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок.

Також програмою саміту було передбачено роботу 12 локацій другої панельної  дискусії «Компетентнісний розвиток педагога: виклики сьогодення, перспективи» за такими тематичними напрямками: «Мененджмент інновацій», «Здоров’язбереження, проектування освітнього простору»; «Розвиток критичного мислення», «Компетентнісний підхід», «Педагогіка партнерства», «STEM-освіта», «Інклюзивна освіта», «Підготовка до ЗНО  та профорієнтація». До роботи в групах долучилися 16 спікерів з  ДЗВО «Університет  менеджменту освіти» НАПН України, Вінницької академіії неперервної освіти, Волинського  ОІППО, Хмельницького ОІППО, Національного університету «Острозька академія», Хмельницького колегіуму, Вінницького  технологічного  ліцею, методичного  кабінету  Нетішинської міської ради.

Педагоги міста Славути стали учасниками інтерактивних діалогів, лекцій, тренінгів, майстер-класів, педагогічних меседжів, які проводили успішні спікери з різних міст України. З модератором Н. В. Любченко у форматі «Світового кафе» керівники закладів загальної середньої освіти міста провели активне обговорення питань щодо змін, яких вимагає комптетентнісний підхід, інструментарію,  який можна використовувати для розроблення стратегії розвитку закладу відповідно до наказу МОН України від 09.01.2019  № 17 «Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти».

Творча атмосфера заходів, оптимізм учасників та розуміння своєї відповідальності за майбутнє освіти надихнули на роботу у новому навчальному році!