Проведено виїзне заняття на базі Київського вищого професійного училища швейного та перукарського мистецтва

У Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України  з 12 по 16 грудня 2016 року відбувся третій етап курсів підвищення кваліфікації за очно-дистанційною формою слухачів категорій “Директори ПТНЗ”, “Новопризначені директори ПТНЗ” (куратор-тьютор – доцент кафедри державної служби та менеджменту освіти Ольга Василівна Пащенко) та “Заступники директорів з навчально-виробничої роботи ПТНЗ” (куратор-тьютор – доцент кафедри державної служби та менеджменту освіти Юрій Семенович Красильник). З керівниками ПТНЗ – представниками професійно-технічної освіти Києва, Вінницької, Волинської,  Житомирської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Луганської, Одеської, Полтавської, Харківської, Херсонської, Чернігівської та Донецької областей – 15 грудня 2016 року відповідно до навчально-тематичного плану проведено виїзне заняття на базі Київського вищого професійного училища швейного та перукарського мистецтва  (директор Горбатюк Наталія Аркадіївна).Училище добре відоме на ринку праці тим, що готує кваліфікованих робітників за професіями «кравець, закрійник», «перукар (перукар-модельєр)», «кухар, кондитер», «вишивальник, кравець»; молодших спеціалістів за спеціальностями «перукарське мистецтво та декоративна косметика», «моделювання та конструювання промислових виробів»; здійснює курсову підготовку за професіями «кравець»,  «закрійник», «вишивальник», «перукар (перукар-модельєр)», «манікюрник», «педикюрник», «візажист». Колектив училища на Міжнародній виставці “Сучасні заклади освіти 2016” удостоївся ГРАН-ПРІ в номінації “Лідер професійно-технічної освіти України”.

За планом виїзного заняття проведено круглий стіл на тему “Інноваційні підходи до професійного розвитку керівних та педагогічних кадрів професійно-технічної освіти”, практичне заняття на тему Механізми забезпечення конкурентоспроможності професійного навчального закладу. Слухачі стали безпосередніми учасниками майстер-класів “Оздоблення швейних виробів”, “Оздоблення тортів та тістечок” та “Технологія візажу, навчального тренінгу “Шляхи подолання конфліктів в освітній організації”. Педагогічному колективу училища презентовано науково-методичний комплекс сучасних посібників щодо удосконалення фахових компетентностей, створений під керівництвом та за безпосереднього авторства доктора педагогічних наук, професора Лариси Миколаївни Сергеєвої. Керівники ПТНЗ обговорили та виробили спільні погляди на вирішення актуальних проблем нормативно-правового забезпечення функціонування професійно-технічних навчальних закладів, реалізації інноваційних технологій управлінської діяльності, розвитку педагогічної майстерності, використання ресурсів і сервісів мережі Інтернет в управлінні ПТНЗ та отримали відповідні методичні рекомендації.

На захисті випускних робіт слухачі категорій “Директори ПТНЗ”, “Новопризначені директори ПТНЗ” (голова комісії – професор кафедри державної служби та менеджменту освіти Супрун В’ячеслав Васильович) та “Заступники директорів з навчально-виробничої роботи ПТНЗ” (голова комісії – професор кафедри державної служби та менеджменту освіти Кириченко Микола Олексійович) показали високий рівень управлінської компетентності.

Загалом слухачі відзначили позитивний морально-психологічний клімат, який супроводжує процес підвищення кваліфікації, високий професіоналізм науково-педагогічних працівників Університету. Крім того, слухачі стали ініціаторами та активними учасниками культурологічних заходів щодо знайомства з науковим та духовно-мистецьким потенціалом столиці України.