З 2 по 6 листопада 2015 року відбувся ІІІ етап курсів підвищення кваліфікації новопризначених заступників директорів з навчально-виробничої роботи ПТНЗ
У Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти ДВНЗ «Університету менеджменту» НАПН України з 2 по 6 листопада 2015 року відбувся ІІІ етап курсів підвищення кваліфікації новопризначених заступників директорів з навчально-виробничої роботи ПТНЗ (куратор-тьютор доцент кафедри державної служби та менеджменту освіти Красильник Юрій Семенович).
Під час навчання заступники директорів з навчально-виробничої роботи ПТНЗ мали можливість ознайомитися з досягненнями та завданнями Інституту, організацією підвищення кваліфікації в умовах реформування освіти. На завершальному етапі навчання слухачам були запропоновані різні види занять – тематичні дискусії, лекції, практичні заняття, конференція з обміну досвідом.
Зокрема, 4 листопада відбулося виїзне заняття на базі Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівельної механізації. Це ‒ державний професійно-технічний заклад І-ІІІ атестаційного рівня, що здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації з технологічно складних професій та спеціальностей. В училищі працюють висококваліфіковані педагогічні кадри, серед них: двадцять три відмінники освіти України, доктор наук, три кандидати наук, сімнадцять викладачів вищої категорії, три викладачі-методисти, вісім старших викладачів, п’ять викладачів І категорії, чотири викладачі ІІ категорії, десять майстрів І та ІІ категорії. Навчально-виробнича практика учнів проходить на провідних автопідприємствах Києва та області. Кращі учні мають змогу проходити стажування на сучасних підприємствах Німеччини: Mercedes, BMW, Mahag. Очолює навчальний заклад Віктор Михайлович Коваленко ‒ заслужений працівник народної освіти України, доктор педагогічний наук, професор, академік Української Академії наук, міжнародної Академії наук екології та безпеки життєдіяльності, Академії будівництва України, Лауреат премії О.Г. Неболсіна і Золотої мантії О.Г. Неболсіна.
У своєму слові перед слухачами Віктор Михайлович Коваленко наголосив на потребі докорінної реформи системи професійно-технічної освіти, аби на рівні з європейськими професійними навчальними закладами готувати висококваліфікованих робітників. Доповідач підкреслив, що певні кроки на цьому шляху вже зроблено, чимало інновацій нині ефективно функціонують, зокрема, у Міжрегіональному вищому професійному училищі автомобільного транспорту та будівельної механізації.
Заступник директора з навчально-виховної роботи кандидат педагогічних наук Лук'яненко Вікторія Вікторівна, заступник директора з навчально-виробничої роботи Гергало Василь Петрович, старший майстер Куленко Світлана Миколаївна, методист навчального закладу Воронов Сергій Миколайович кометентно розповіли про організацію основних видів діяльності в навчальному закладі, інновації, які дають змогу навчальному закладу бути на висоті сучасних досягнень ‒ педагогічний колектив отримав Диплом лауреата за високий рівень рейтингових показників оцінки діяльності навчальних закладів ПТНЗ м. Києва у 2014 році.
Слухачі ознайомилися з матеріально-технічною та навчально-лабораторною базою навчального закладу. Була дана позитивна оцінка оснащенню кабінетів спецтехнологій та лабораторій. Спектр обговорюваних питань був досить широким. Слухачі висловили вдячність директору та колективу навчального закладу за організацію та проведення виїзного заняття.
Комісія щодо захисту випускних робіт у складі голови комісії доктора педагогічних наук, професора Сергеєвої Лариси Миколаївни, доцентів Синенко Світлани Іванівни, Красильника Юрія Семеновича високо оцінили зміст випускних робіт заступників директорів з навчально-виробничої роботи ПТНЗ, їх уміння обгрунтовувати прийняті рішення. Л.М. Сергеєва презентувала слухачам навчально-методичний посібник «Якісна професійно-технічна освіта ‒ соціально вразливій молоді», у якому розглядаються теоретичні і практичні питання інклюзивної освіти як умови забезпечення якісної професійної освіти та подальшого успіху учнів із соціально вразливих груп, підготовки їх до самостійної трудової діяльності. Слухачі з Донецької, Вінницької, Сумської, Луганської, Закарпатської та Харківської областей з рук авторки отримали цей навально-методичний посібник.
За час навчання для слухачів було організовано культурно-масові заходи: відвідання вистав Національної опери України ім. Т. Г. Шевченка, Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка, Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, Києво-Печерської лаври. Слухачі мали можливість помилуватися осінніми краєвидами та мальовничими пейзажами Києва.
Слухачі висловили подяку науково-педагогічним працівникам Університету за високий професіоналізм та бажання поділитися багатим досвідом управлінської діяльності, виявили готовність співпрацювати і в подальшому.