МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ: РЕАЛЬНА ВЗАЄМОДІЯ З ПРОФТЕХОСВІТЯНАМИ ЧЕРНІВЕЧЧИНИ

25.04.2024 р. На запрошення Навчально-методичного центру ПТО у Чернівецькій області (директор Світлана МИКИТЮК) доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти Лариса СЕРГЕЄВА взяла участь в обласному семінарі «Формування компетентностей кваліфікованого робітника за використання якісного освітнього контенту» у формі засідання обласної секції заступників директорів з методичної, навчально-методичної роботи та методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Вітальним словом відкрила захід Лілія БУРЧЕНКО, начальник відділу професійної освіти та ліцензування Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації.

Професор Лариса СЕРГЕЄВА розкрила основні концепти теми «Конкурентоспроможність та конкурентоздатність як передумова успішності сучасного фахівця на ринку праці», вручила сертифікати учасників круглого столу «Сучасні тенденції розвитку особистості фахівця в умовах відкритої освіти»у ході роботи ХV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2024», передала викладачам методичні посібники.

З інформацією на тему «Інноваційна діяльність педагога у формуванні траєкторії професійного зростання» виступила Валерія ДОКТОРОВИЧ, доктор філософії (Ph.D), заступник директора з навчально-виробничої роботи ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну», випускниця аспірантури ДЗВО «Університет менеджменту освіти».

Директор НМЦ ПТО у Чернівецькій області Світлана МИКИТЮК, інформувала про комплексно-методичне забезпечення професій у ЗП(ПТ)О області у ході узагальненої інформації щодо попередніх результатів моніторингу упровадження ДОС 2022, 2023 років, акцентувавши на позитивних практиках формування електронної бази комплексно-методичного забезпечення з професій у ЗП(ПТ)О області.

За програмою семінару презентовано теми сучасної професійної освіти: «Формування професійної компетентності кваліфікованого робітника під час виробничого навчання»; «Про роль сучасного обладнання у формуванні професійних компетентностей кваліфікованих робітників»; «Проєкт мікронавчання зі швейного напряму та особливості розробки програм отримання часткових кваліфікацій для дорослого населення», «Імерсивні технології навчання»; «Про позитивні практики створення електронної бази навчально-плануючої документації з презентацією моделей електронних баз КМЗ з професій»; «Як сформувати підприємницьку компетентність у здобувачів освіти в реалізації проєктної діяльності Junior Achievement» та ін.

Учасники обласного семінару подивились «Майстер-клас» з відеоконтентом як формування компетентностей кваліфікованого робітника.