ТРЕНІНГ З ІНТЕРАКТИВНИХ МЕТОДИК ВИКЛАДАННЯ КУРСУ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОСВІТИ ДЛЯ ЗП(ПТ)О «ДЕМОКРАТІЯ: ІДЕЇ НА ПРАКТИЦІ»

01‒06.08.2022 р. старший викладач кафедри професійної і вищої освіти ЦІПО Людмила Антонюк взяла участь у тренінгу з інтерактивних методик викладання курсу громадянської освіти для закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Демократія: ідеї на практиці», метою якого є формування знань, навичок і ставлень, пов’язаних з ефективним демократичним громадянством студентів.

Організаторами заходу були Директорат професійної освіти Міністерства освіти і науки України, Міжнародна фундація виборчих систем в Україні (International Foundation for Electoral Systems – IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади (Global Affairs Canada) та британської допомоги від уряду Великої Британії (UKaid).

Інтерактивний курс «Демократія: ідеї на практиці» був розроблений провідними українськими та міжнародними фахівцями із урахуванням українського контексту, він ґрунтується на принципі, що використовується IFES в усьому світі: Зміцнення світової демократії через освіту. Модератори заходу – Ірина Шумік та Олена Роговченко.

Тренінг проходив у м. Яремче (Івано-Франківська область). Під керівництвом тренерів IFES з громадянської освіти – М. Попадюк, І. Лященко, Ю. Пачос – представники пілотних дванадцяти регіонів України ознайомилися з інтерактивними методиками викладання курсу громадянської освіти для ЗП(ПТ)О та пройшли 15 кроків створення учнівського проєкту.

Випускник сучасного ЗП(ПТ)О має бути не лише конкурентоздатним фахівцем, але й успішною особистістю з активною громадянською позицією, морально-етичними якостями, відповідальною за результати власної діяльності. У зв’язку з цим постає необхідність подальшого розвитку громадянської складової освіти.