УЧАСТЬ У ФОРСАЙТ-СЕСІЇ XIV МІЖНАРОДНОЇ ВИСТАВКИ «СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ»

18.05.2023 р. Лариса СЕРГЕЄВА, завідувач кафедри професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук, професор взяла участь у Форсайт-сесії «Сучасні підходи у формуванні підприємницької компетентності майбутніх кваліфікованих робітників сфери послуг у процесі професійної підготовки» у ході XIV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти».

Із вступним словом до учасників виставки звернувся Віктор Василиненко, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, у дискусійній частині ‒ Лариса Сергеєва, доктор педагогічних наук, професор, науковий керівник Експеиментального педагогічного майданчика; Сергій Сороквашин, в.о. директора Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, кандидат педагогічних наук; Олена Тарасова, фізична особа – підприємець, випускниця Дніпропетровського центру ПТО державної служби зайнятості за професією «Манікюрник».

До участі в заході долучилися близько 80 представників наукових і освітніх установ, здобувачів освіти та педагогічних працівників Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Львівської, Сумської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та інших областей.

Сучасні вимоги ринкової економіки націлюють професійну освіту на переорієнтацію з підготовки найманих працівників на підготовку підприємливих, ініціативних, самостійних та креативних суб’єктів господарювання.

Під час форсайт-сесії відбулася презентація експериментальної роботи всеукраїнського рівня «Формування підприємницької компетентності майбутніх кваліфікованих робітників сфери послуг у процесі професійної підготовки» та Електронного навчально-методичного комплексу з основ підприємницької діяльності, куди входить комплексно-методичне забезпечення спеціального курсу «Кар’єра у бізнесі: підприємницький успіх».

У процесі обговорення розглянуто питання актуалізації пошуку інноваційних методик формування підприємницької компетентності майбутніх фахівців, і, зокрема, сфери послуг у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, що стає основним фактором їхньої успішної підготовки до професійної діяльності, пов’язаної зі сферою послуг, а також до відкриття власної справи.

Сподіваємось що участь в обговоренні питань та презентація результатів експериментальної роботи допоможе педагогічним працівникам використовувати наробки для формування підприємницької компетентності у здобувачів освіти, а майбутнім випускникам знання з підприємницької діяльності знадобляться для відкриття власної справи та відбудови держави.