В Університеті менеджменту освіти відбулася інтернет-конференція «Актуальні проблеми університетської та професійної післядипломної освіти в кризових умовах»

27 лютого 2015 року в ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України відбулася Всеукраїнська Інтернет-конференція «Актуальні проблеми університетської та професійної післядипломної освіти в кризових умовах», організатором проведення якої був Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти під керівництвом директора інституту, члена-кореспондента НАПН України, професора М. Ф Степка. Організаційний супровід та модерацію заходу здійснювали: кафедра університетської та професійної освіти і права
(В. Г. Базелюк; В. О. Гусев; О. Л. Озерян) спільно з Центром дистанційного навчання та інженерно-технічного забезпечення (В. А. Рябов; О. Л. Машкова).

У програмі було розглянуто питання нормативно-правового та теоретико-методологічного забезпечення діяльності університетської та професійної освіти в сучасних умовах; модернізації та впровадження інноваційних освітніх технологій; підвищення професійної компетентності керівних, педагогічних та науково-педагогічних кадрів в університетській та професійній післядипломній освіті.

Відкриваючи конференцію, доктор педагогічних наук, професор, перший проректор-проректор з наукової та науково-методичної роботи Чернишова Євгенія Родіонівна, акцентувала увагу на актуальності та своєчасності обговорюваних проблем. Було зазначено, що під час кризового стану освітянам важливо консолідуватися для визначення проблемного поля та пошуку шляхів вирішення нагальних проблем, які сьогодні є в університетській та професійній післядипломній освіті.

У конференції взяли участь понад 110 учасників, які представляли навчальні заклади та наукові установи системи післядипломної освіти України з м. Києва, Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернігівської областей.

У пленарній частині було заслухано доповіді: Діденко Н. Г., доктора наук з державного управління, професора, яка загострила увагу учасників на проблемах управління розвитком університетської та професійної післядипломної освіти в сучасних умовах; Яковця В. П., доктора фізико-математичних наук, професора, який висвітлив питання створення системи забезпечення якості вищої освіти; Гусєва В. О., кандидата економічних наук, доцента, який зосередив увагу учасників на застосування світового досвіду щодо збільшення інтелектуального капіталу в системі професійної освіти; Науменко Р. А. доктора наук з державного управління, яка розкрила питання реалізації державної політики у сфері вищої освіти щодо розвитку університетської автономії; Куценко В. І. доктора економічних наук, професора, яка показала взаємозалежність економічного розвитку держави від наукового-освітнього рівня суспільства; Бондарчук О. І., доктора психологічних наук, професора, яка проаналізувала результати застосування технологій психологічної підготовки керівників освітніх організацій в умовах змін; Штомпеля Г. О., кандидата психологічних наук, доцента, який акцентував увагу присутніх на застосуванні методології порівняльної педагогіки у післядипломній освіті.

 

 

Під час обговорення доповідей відбулася гостра наукова дискусія щодо модернізаційно-інноваційних засобів реформування галузі післядипломної освіти України на основі світового та європейського досвіду.

  

Учасники конференції наголосили на необхідності розвитку інтелектуального суспільства на основі накопичення освітнього капіталу та значній ролі університетської та професійної післядипломної освіти в його забезпеченні.

За підсумками конференції розглянуто проект резолюції стосовно пріоритетних напрямів та шляхів вирішення проблем щодо спрямування результатів наукових досліджень на модернізацію університетської та професійної післядипломної освіти.

З рекомендаціями та матеріалами інтернет-конференції можна буде ознайомитися на сайті Університету менеджменту освіти