з 10 по 13 березня 2015 року відбувся І етап підвищення кваліфікації заступників директорів з навчально-виробничої роботи ПТНЗ

У Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти з 10 по 13 березня 2015 року відбувся І етап підвищення кваліфікації заступників директорів з навчально-виробничої роботи ПТНЗ (куратор-тьютор Ю. С. Красильник). Потреба в докорінній зміні управлінських механізмів в системі навчально-виробничої роботи зумовила прибуття на навчання представників ПТО ряду областей України, а саме Вінницької, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Одеської, Полтавської, Ужгородської, Харківської, Херсонської та міста Києва.

Слухачами обрано для вивчення спецкурс “Розвиток педагогічної майстерності викладача закладу професійної освіти”, заступникам директорів з навчально-виробничої роботи ПТНЗ запропоновано тематичні дискусії з питань проектування та реалізації інноваційного розвитку освіти, інноваційних підходів до оцінювання навчальної діяльності учнів ПТНЗ, впровадження компетентнісного підходу в управлінській діяльності керівника ПТНЗ.

  

Особливу зацікавленість слухачів викликали навчальний тренінг “Психолого-управлінські технології в ПТНЗ”, лекції “Забезпечення функціонування професійної освіти в контексті сталого розвитку”,  “Технологія розробки валідного тесту навчальних досягнень на основі компетентнісного підходу” та “Трудове право”.

Інформаційна компетентність керівників ПТНЗ, за відгуками самих слухачів, зросла в результаті проведених практичних занять з електронного документообігу навчального закладу, основ практичної роботи у віртуальному навчальному середовищі.

13 березня слухачі навчальної групи взяли участь у Дні професійно-технічної освіти, який проведено в рамках шостої Міжнародної виставки “Сучасні заклади освіти – 2015”. Під час проведення семінару “Інноваційна діяльність як головна умова розвитку сучасного професійно-технічного навчального закладу” заслухана доповідь Супруна В’ячеслава Васильовича, директора Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України на тему “Сьогодення і перспективи професійно-технічної освіти”, обговорено нагальні проблеми модернізації ПТО. В ході науково-практичного семінару “Дистанційне навчання робітників в умовах виробництва”, проведеного доктором педагогічних наук, професором, членом-кореспондентом НАПН України, директором Інституту професійно-технічної освіти НАПН України Радкевич Валентиною Олександрівною та круглого столу Вищого професійного училища № 22 м. Сарни Рівненської області “Дорожня карта та першочергові пріоритети децентралізації професійної підготовки робітничих кадрів” слухачі групи взяли активну участь в дискусіях навколо вирішення проблем науково-методичного супроводу навчально-виховного процесу в професійно-технічних навчальних закладах.

Крім того, слухачі ознайомилися з експозиціями та майстер-класами ПТНЗ – учасниками виставки.

  

Слухачі відзначили позитивний морально-психологічний клімат, який супроводжує навчальний процес, високий професіоналізм науково-педагогічних працівників Університету.