ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ ЦІПО 08 ЛЮТОГО 2022 РОКУ

08 лютого 2022 року відбулось засідання вченої ради ЦІПО, на якому були розглянуті питання і прийняті відповідні рішення:

1. «Про особливості моделі дистанційної освіти: нова роль викладача, технології дистанційного супроводу».

Доповідачі: О. В. Просіна, О. О. Самойленко.

Експертна комісія: З. В. Рябова (голова), С. П. Касьян, Н. І. Пінчук 

Інформацію доповідачів О. В. Просіної та О. О. Самойленка з даного питання прийнято до відома. Роботу кафедри ФОД з упровадження моделі дистанційної освіти (реалізації нової ролі викладача та технології дистанційного супроводу) схвалено. Науково-педагогічним працівникам кафедри ФОД запропоновано продовжувати удосконалення інтерактивних методів синхронного та асинхронного online-навчання для підвищення якості освітнього процесу в дистанційному режимі.

 

2. «Про показники професійної активності та рейтинг науково-педагогічних працівників кафедр за 2021 р.».

Доповідач: Л. М. Оліфіра, завідувачі кафедр 

Затверджено показники рейтингового оцінювання науково-педагогічних працівників кафедр ЦІПО за 2021 р.; діяльність ЦІПО щодо наукової та професійної активності професійного розвитку науково-педагогічних працівників схвалено. Завідувачам кафедрами рекомендовано: здійснювати системний аналіз виконання науково-педагогічними працівниками навантаження за всіма видами робіт та планувати поточні заходи щодо дотримання виконання норм робочого часу відповідно до державних і внутрішніх нормативно-правових документів у галузі освіти і науки (щомісячно); систематизувати роботу щодо обліку результатів діяльності науково-педагогічних працівників та створення електронних портфоліо з документів, що підтверджують ці результати на спільному диску в корпоративному середовищі Google Work Space (до 01.05.2022); зорієнтувати науково-педагогічних працівників щодо опублікування наукової роботи відповідно до тематики науково-дослідної, дослідно-експериментальної роботи кафедри (до 01.06.2022); представляти результати обрахунків рейтингу науково-педагогічних працівників з двома десятичними знаками після коми, а загальнокафедральний коефіцієнт рейтингу розраховувати за повним складом науково-педагогічних працівників (червень, грудень 2022 р.); спланувати поточні заходи щодо поліпшення показників наукової та професійної активності науково-педагогічних працівників (до 01.03.2022); систематизувати роботу науково-педагогічних працівників щодо розміщення публікацій в електронній бібліотеці НАПН України (до 01.03.2022 р.); доручити кафедрі відкритих освітніх систем та інформаційно-комунікаційних технологій провести навчальний семінар для завідувачів кафедр і відповідальних працівників кафедр за рейтингове оцінювання щодо створення та наповнення спільного диску для збереження даних обліку результатів діяльності науково-педагогічних працівників в корпоративному середовищі Google Work Space (до 01.04.2022); ініціювати перед вченою радою Центрального інституту післядипломної освіти питання про звернення до Вченої ради Університету та/або Ради із забезпечення якості освіти та освітньої діяльності щодо перегляду Положення про планування та облік робіт науково-педагогічних працівників і Положення про рейтингову систему оцінки діяльності науково-педагогічних працівників та структурних підрозділів ДЗВО «Університет менеджменту освіти» та приведення їх у відповідність з сучасними законодавчими та нормативно-правовими актами у галузі освіти і науки України.

 

3. «Про електронні документи цифрового сховища ЦІПО: стан і завдання щодо вдосконалення у 2022 р.».

Доповідач: Л. А. Карташова, завідувач відділу науково-методичного забезпечення відкритої освіти.

Ухвалено діяльність щодо збереження електронних документів та формуванню цифрового сховища ЦІПО. Завідувачам кафедр та відділів рекомендувано забезпечити збереження документів за 2021 р., які відсутні в цифровому сховищі ЦІПО, а саме: навчальний відділ: журнал обліку навчальної роботи на курсах підвищення кваліфікації; накази про направлення на курси (копії); книга видачі свідоцтва про підвищення кваліфікації для державних службовців; книга видачі свідоцтва про підвищення кваліфікації; журнал реєстрації довідок; плани-графіки підвищення кваліфікації; накази про зарахування та відрахування слухачів (копії); індивідуальні графіки навчання слухачів; випускні (підсумкові) роботи слухачів та рецензії на них; протоколи захисту випускних робіт /журнал реєстрації протоколів захисту випускних (підсумкових) робіт/ протоколи захисту випускних (підсумкових) робіт; розклади занять; робочі навчальні плани (оригінали); договори про підвищення кваліфікації за кошти фізичних і юридичних осіб (оригінали)/ журнал реєстрації договорів про підвищення кваліфікації за кошти фізичних і юридичних осіб; договори про підвищення кваліфікації за державним замовленням (оригінали)/журнал реєстрації договорів про підвищення кваліфікації за державним замовленням; книга видачі сертифікатів; акти прийому-передачі документів;  відділ науково-методичного забезпечення відкритої освіти: листування з основних питань діяльності (копії); методичні розробки; кафедра МОП: план роботи кафедри на рік; індивідуальні плани роботи науково-педагогічних працівників кафедри; протоколи засідань кафедри; звіт про роботу кафедри/ звіти про роботу викладачів; матеріали щодо визначення рейтингу науково-педагогічних працівників кафедри; журнал обліку взаємовідвідування занять викладачами кафедри; журнал проведення відкритих занять викладачами кафедри; розклади навчальних занять; номенклатура справ кафедри; кафедра ПВО: номенклатура справ кафедри; кафедра ПУ: журнал обліку взаємовідвідування занять викладачами кафедри; кафедра ФОД: організаційно-розпорядчі документи УМО, ЦІПО (копії); план роботи кафедри на рік; матеріали щодо визначення рейтингу науково-педагогічних працівників кафедри; спецкурси; робочі навчальні плани, силабуси навчальних модулів за профілем кафедри; освітньо-професійні програми підвищення кваліфікації слухачів; матеріали наукових досліджень (копії); журнал обліку взаємовідвідування занять викладачами кафедри; графік проведення відкритих занять викладачами; річні графіки роботи; акти прийому-передачі документів; кафедра ВОСІКТ: книга реєстрації вхідних і вихідних документів кафедри; графік чергування викладачів кафедри (березень, 2022р.).

Завідувачам кафедрами та відділів рекомендовано: унормувати електронне документозбереження; оптимізувати систему електронного збереження документів (березень, 2022р.); доручити відділу науково-методичного забезпечення відкритої освіти здійснювати неперервний контроль щодо стану систематизації та збереження електронних документів цифрового сховища ЦІПО (щомісячно, протягом року).

4. «Контроль виконання рішень вченої ради».

Доповідачі: Л.М. Петренко. 

Ухвалено інформацію вченого секретаря ЦІПО, докторки педагогічних наук, професорки Л. М. Петренко «Про виконання рішень ученої ради за період з вересня по грудень 2021 р.» схвалити; рішення вченої ради за зазначений період з контролю знято; рекомендувано завідувачам кафедрами продовжити роботу щодо професійної активності науково-педагогічних працівників, пошуку і використання можливостей взаємодії з ученими зарубіжних країн для підготовки спільних публікацій.

 

5. Різне.

5.1. Про затвердження теми дисертації Кончаковського Костянтина Геннадiйовича «Психологічні особливості професійного самовизначення у IT-сфері для старшокласників із сімей зі складними життєвими обставинами» на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 053 – Психологія. Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор О. І. Бондарчук.

Доповідачі: Т.М. Сорочан

Ухвалено порушити клопотання перед Вченою радою ДЗВО «Університет менеджменту освіти» про затвердження теми дисертації Кончаковського Костянтина Геннадiйовича «Психологічні особливості професійного самовизначення у IT-сфері для старшокласників із сімей зі складними життєвими обставинами» на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 053 – Психологія. Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор О. І. Бондарчук.

 

5.2. Про затвердження теми дисертації Колєснік Антоніни Юріївни «Самоефективність як чинник психологічного благополуччя педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти» на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 053 – Психологія. Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор О. І. Бондарчук.

Доповідачі: Т.М. Сорочан

Ухвалено порушити клопотання перед Вченою радою ДЗВО «Університет менеджменту освіти» про затвердження теми дисертації Колєснік Антоніни Юріївни «Самоефективність як чинник психологічного благополуччя педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти» на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 053 – Психологія. Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор О. І. Бондарчук.

 

5.3. Про схвалення і рекомендацію до друку робочого зошита для викладачів закладів фахової передвищої освіти «Електронна дидактика фахової передвищої освіти» (автори: Скрипник М. І., Кравчинська Т. С., Волинець Н. П.).

Доповідачі: Л.М. Петренко, вчений секретар

Ухвалено рекомендувати до друку робочий зошит для викладачів закладів фахової передвищої освіти «Електронна дидактика фахової передвищої освіти» (автори: Скрипник М. І., Кравчинська Т. С., Волинець Н. П.). Рецензенти: Бахмат Н. В. – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри, заступник декана з наукової роботи та інформатизації освітнього процесу Кам’янець-Подільського національного Університету імені Івана Огієнка; Антощук С. В. – кандидат педагогічних наук, завідувачка кафедри відкритих освітніх систем та інформаційно-комунікаційних технологій ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України.

 

5.4. Про схвалення і рекомендацію до друку робочого зошита для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти «Проєктування сучасного уроку: теорія та практика» (автори: Скрипник М. І., Кравчинська Т. С., Волинець Н. П.).

Доповідачі: Л.М. Петренко, вчений секретар

Ухвалено рекомендувати до друку робочий зошит «Проєктування сучасного уроку: теорія та практика» для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти (автори: Скрипник М. І., Кравчинська Т. С., Волинець Н. П.). Рецензенти: Шквир О. Л. – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії; Приходькіна Н. О. – доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти ННІМП ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України.