НАБЛИЗИТИ РЕЗУЛЬТАТИ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДО СТАНДАРТІВ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ

20.06.2024 р. на кафедрі професійної і вищої освіти ЦІПО відбувся круглий стіл з теми: «Кращі техніки та технології забезпечення якості професійної підготовки майбутніх фахівців електротехнічного профілю».

Учасників привітали: Лариса СЕРГЕЄВА, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри професійної і вищої освіти ЦІПО, голова координаційної ради ІВ кластеру «Електроімпульс»; Олена ГРИШАЄВА, в.о. директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області; Марина СТАСЄЄВА, директор Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Київській області.

Модератор заходу ‒ Тетяна СТОЙЧИК, доктор педагогічних наук, заступник директора з навчально-виробничої роботи КЗО «Криворізький професійний гірничо-технологічний ліцей» ДДОР; співголова консультаційної ради ІВ кластеру, Дніпропетровська область.

У дискусії взяли участь: Катерина МАРТИНЕНКО, методист КЗО «Криворізький професійний гірничо-технологічний ліцей» ДОР, аспірант кафедри професійної і вищої освіти ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України; Наталія МЕЛЬНИЦЬКА, заступник директора з навчально-виробничої роботи, Отинійський професійний ліцей енергетичних технологій, Івано-Франківська область; Галина ГРЕБЕНЬКОВА, методист, ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти»; Ярослав ВАЩЕНКО, майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти, Київська область; Тетяна Нагуло, методист ДПТНЗ «Конотопське вище професійне училище», Сумська область; Маріанна Курчак, методист комунального закладу «Свалявський професійний будівельний ліцей» Закарпатської обласної ради; Олег Перевозний, викладач спеціальних дисциплін, завідувач НПЦ з професії  «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей», Черкаська область.

У традиційному обміні думками, за модерації Катерини МИРОШНИЧЕНКО, взяли участь: Сергій ШПАК, директор ДПТНЗ «Білоцерківський професійний ліцей», слухач курсів підвищення кваліфікації ЦІПО, Київська область; Ольга АГЄЄВА, кандидат педагогічних наук, директор ЗП(ПТ)О «Регіональний центр професійної освіти залізничного транспорту та агротехнічного сервісу», Харківська область; Іван ДРОЗД, заступник директора з навчально-виробничої роботи Свалявського професійного будівельного ліцею, Закарпатська область; Вікторія КУПРІЄВИЧ, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри професійної і вищої освіти ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, м. Київ.

У підсумку: технологію науково-методичного супроводу і, зокрема, методику створення комплексного методичного супроводу професійної підготовки у сучасних ЗП(ПТ)О слід обґрунтовувати як найбільш дієву для неперервного професійного розвитку кваліфікованих фахівців, що дозволяє створити мережевий диференційований освітній простір з ознаками векторності, цілісності, інтерактивності, інноваційності й адресної спрямованості освітніх послуг, в якому збільшуються можливості включення до процесу професійного розвитку здобувачів освіти з максимальною самореалізацією і саморозвитком, підвищується прояв цілеспрямованої творчої активності та професійної ініціативи.

Сьогодні надзвичайно важлива орієнтація на освітню інноватику та його готовність до реалізації особистого творчого потенціалу з метою домогтися якісних змін в освітньому процесі ЗП(ПТ)О, наблизити результати їх діяльності до стандартів європейського освітнього простору.

Всі спікери й учасники отримали сертифікати.