ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ КАНДИДАТА ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК, ДОЦЕНТА ЛЮДМИЛИ КОНДРАТОВОЇ

16 травня 2024 р. відбулось відкрите практичне заняття кандидата педагогічних наук, доцента кафедри ВОСІКТ  Кондратової Людмили Григорівни на тему «Створення відеоконтенту засобами цифрових інструментів»для категорії слухачів тематичних курсів ПК Технології створення освітнього аудіовізуального контенту: навчальні фільми, кліпи, ролики тощо.

На занятті були присутні члени кафедри: Антощук С.В. – завідувач кафедри відкритих освітніх систем та інформаційно-комунікаційних технологій, кандидат педагогічних наук, доцент; Карташова Л.А. – доктор педагогічних наук, професор; Кондратова Л.Г. – кандидат педагогічних наук, доцент; Ларін С.В. – кандидат наук з державного управління, доцент кафедри; Андрос М.Є. – старший викладач; Шеремет Т.І. – старша викладач, а також науково-педагогічні працівники інших кафедр ЦІПО:Коврига О.С. – кандидат наук з державного управління, доцент, доцент кафедри менеджменту освіти і права ЦІПО ДЗВО УМО; Скрипник М.І. – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри філософії і освіти дорослих ЦІПО ДЗВО УМО; Москальова А.С. – кандидат психологічних наук, доцент, професор кафедри психології управління ЦІПО ДЗВО УМО; Казакова С.В. – кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології управління ЦІПО ДЗВО УМО.

На практичному занятті були розглянуті різні види навчального відео, зосереджено увагу на можливостях сучасних вебсервісів для створення навчального відео. Особливу увагу було приділено інструментарію щодо створення навчального відео на основі штучного інтелекту. Всі слухачі курсів підвищення кваліфікації протягом відкритого заняття в процесі групової роботи на сервісі Canva створювали рекламний відеоролик, а також опановували можливість створення відео колажу засобами цифрових інструментів сервісу.

Відкрите заняття було позитивно схвалено всіма присутніми: слухачами та НПП, які відзначили, що заняття проведено на високому професійному рівні, тема розкрита повною мірою, викладач досконало володіє навчальним матеріалом, постійно тримає увагу присутніх і захоплює їх увагу цифровими технологіями, вільно передає свої знання слухачам. Що безперечно підтверджує її високий викладацький рівень та педагогічну майстерність у роботі із викладання інформаційних технологій, засобів цифрових інструментів. Було також відмічено емоційно позитивний контекст заняття, системність представлення теми (взаємозв'язок із вивченими темами), практичний аспект розроблення відеотеки, урахування професійних інтересів слухачів та активізацію зворотного зв'язку зі слухачами.
В цілому, відкрите заняття Людмили КОНДРАТОВОЇ було схвалено, позитивно оцінено та розглянуто як складова в систематиці занять з розвитку цифрової компетентності слухачів професійного блоку ОПП підвищення кваліфікації, викладач його провела на високому науково-методичному рівні з урахуванням принципів андрагогіки.