ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ У МЕЖАХ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ  НА КУРСАХ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ У МЕЖАХ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ НА КУРСАХ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

10 червня 2024 року у межах освітнього процесу  на курсах підвищення кваліфікації за тематичними курсами «Дизайн мислення та медіаграмотність: інноваційні підходи до навчання в умовах війни та поствоєнний період» відбулася гостьова лекція «Візуальна медіаграмотність» Оксани Волошенюк, викладачки кафедри кінознавства КНУТКІТ імені І. К. Карпенка-Карого, авторки численних посібників з медіа- та візуальної грамотності. Йшлося  про візуальну грамотність, як вміння суб'єкта адекватно сприймати і продукувати зорові образи, розрізняти та інтерпретувати видимі дії, об'єкти і символи; про те, яким чином засоби комунікації безпосередньо пов’язані зі здатністю візуальної мови створювати ілюзію реальності. Лекторка зупинилася на методиках критичного мислення як декодування,  набуття  навичок з інтерпретації інформації, які дозволяють всю медійну  візуальну інформацію розглядати в контексті сучасної суспільної свідомості та культури, а також аналізувати і виступати співтворцем.  Вчительство долучилося до аналізу та інтерпретації епізоду з фільму «Білий птах з чорною ознакою». Слухачка Світлана Красовська з Буковини (історія саме цього краю відбита в стрічці)  зауважила, що візуальна виразність акторської гри дозволяє розгледіти дуже важливі  та тонкі  психологічні нюанси.  Відмітили, що скарби українського поетичного кіно мають бути більше присутні в освітньому процесі.