ВІДБУЛАСЬ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ВАРІАТИВНІ МОДЕЛІ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ФАХІВЦІВ В УМОВАХ ВІДКРИТОЇ ОСВІТИ»

23 червня 2022 року відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Варіативні моделі професійного розвитку фахівців в умовах відкритої освіти».

Організатором конференції виступила кафедра філософії і освіти дорослих ДЗВО «Університет менеджменту освіти» спільно з Національною академією педагогічних наук України, Інститутом модернізації змісту освіти, за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Мета конференції – об’єднання науковців та практиків щодо обговорення варіативних моделей і технологій трансформації професійного розвитку фахівців в умовах відкритої освіти.

Конференцію проведено згідно плану роботи ДЗВО «Університет менеджменту освіти» відповідно до науково-дослідної роботи Центрального інституту післядипломної освіти «Трансформація професійного розвитку педагогічних і науково-педагогічних працівників в умовах відкритого університету післядипломної освіти» (№ 0120U104637) (2020-2025 рр.).

На захід було зареєстровано понад 500 учасників. У режимі прямого ефіру взяло участь близько 200 учасників (zoom, YouTube).

Відкриття конференції відбулось за участі Кременя В. Г., президента Національної академії педагогічних наук України, доктора філософських наук, професора, академіка Національної академії наук України, дійсного члена (академіка) Національної академії педагогічних наук України, професора кафедри філософії і освіти дорослих ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти», Кириченка М. О., ректора ДЗВО «Університет менеджменту освіти», члена-кореспондента Національної академії наук вищої освіти України, доктора філософії, професора кафедри філософії і освіти дорослих ЦІПО; Сафонова Ю. М., доктора економічних наук, професора, заступника директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»; Просіної О. В., завідувача кафедри філософії і освіти дорослих ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти», кандидата педагогічних наук, доцента.

Пленарне засідання було присвячено представленню наукових розвідок, серед яких: інноваційні технології професійного розвитку фахівців (Сорочан Т. М., директор ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти», доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України); сценарії, підходи і моделі професійного розвитку освіти дорослих в країнах ЄС (Пуховська Л. П., професор кафедри філософії і освіти дорослих ДЗВО «Університет менеджменту освіти», доктор педагогічних наук, професор); реформа НУШ в умовах воєнного стану; (Засєкіна Т. М., заступник директора Інститут педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук); фахове зростання вчителя в історії української освіти (Міхно О. П., директор Педагогічного музею України, доктор педагогічних наук).

Науково-практична конференція відбулась у форматі лінійки секційних доповідей:

Секція 1. Вітчизняні та зарубіжні концепції і технології професійного розвитку педагогів в умовах відкритої освіти.

Секція 2. Інформаційна безпека в умовах воєнного та поствоєнного стану.

Секція 3. Психолого-педагогічний супровід професійного розвитку фахівців

Онлайн модераторами секцій 1 і 2 були проф. Масол Л. М., доц. Самойленко О. О., доц. Швень Я. Л. Модераторами секції 3 - доц. Просіна О. В., начальник відділу позашкільної освіти МОН Середницька А. Д., ст. викл. Шабала Ю. А.

Програму конференції, резолюцію та матеріали доповідей розміщено на сайті конференції: https://u.to/B8knHA

За підсумками роботи конференції буде видано збірних праць і стендових доповідей (до 30.09.2022).

Відеозапис трансляції розміщено на YouTube каналі ДЗВО «Університет менеджменту освіти»: