Лучинкіна А. І. Суб'єктивна картина світу особистості як інтегральна характеристика реальності

У статті йдеться про взаємодію віртуальних реальностей та їхній вплив на формування суб’єктивної картини світу особистості. Автор аналізує існуючі у науці методологічні підходи і пропонує іншу точку зору на…

Мельничук М. М. Ґендерні особливості феномену толерантності як багаторівневої характеристики особистості

В роботі наведені узагальнені дослідження толерантності, які торкаються підходів до її змісту. Показано, що толерантність — це складний, багатоаспектний і багатокомпонентний феномен, що має кілька ліній прояву й…

Мілютіна К.Л. Автобіографічний навратив та картина світу як засібусвідомлення життєвої траєкторії особистості

У статті йдеться про автобіографічні нарративи як центральний механізм усвідомлення життєвого шляху особистістю. Автор наводить типологію автобіо-графічних нарративів, розглядає графічну картину світу відповідно до…

Моначин І. Я Психологічна підтримка особистості в ситуації втрати роботи

У статті висвітлено систему формувальних заходів, мета яких — забезпе-чення ефективної психологічної підтримки безробітних. Обґрунтовано зміст, фор-ми і засоби психологічної підтримки осіб в ситуації втрати…

Москальова А. С. Ґендерний аналіз рівнів емоційних переживань профе­сійних труднощів керівниками освітніх організацій в умовах трансформації освіти

У статті розкривається дуже важлива проблема, яка виявляється в су-спільстві. Це емоційні переживання професійних труднощів керівниками освітніх організацій в умовах трансформації освіти. Автор наголошує на дослідженні…

Папакиця О. К. Особливості мотиваційно-ціннісної складової інформаційної готовності майбутніх інженерів до професійної діяльності

У статті розглянуто результати експериментального дослідження мо-тиваційно-ціннісної складової інформаційної готовності майбутніх інженерів до про-фесійної діяльності. Ключові слова: інформаційна готовність, мотивація,…

Пінчук Н. І. Пси)(ологічні детермінанти розвитку мотивації керівників освітніх організацій до вдосконалення психологічної компетентності

У статті висвітлено аналіз результатів дослідження психологічних детер-мінант розвитку мотивації вдосконалення психологічної компетентності керівників освітніх організації в умовах післядипломної педагогічної освіти.…

Самарська К. В. Теоретичний аналіз проблеми регуляції психічних станівстудентів у навчальній діяльності

У статті позначені та проаналізовані основні проблеми регуляції психічних станів студентів у навчальній діяльності. Доведено необхідність пошуку раціональ-них прийомів регуляції психічних станів студентів і…

Сингаївська І. В. Форми та методи вдосконалення психологічної компеентності керівників освітніх організацій

У статті висвітлюються особливості форм та методів удосконалення психологічної компетентності керівників освітніх організацій, дається характе-ристика цих методів. Ключові слова: психологічна компетентність, керівник…

Чвркасский А. В. Социально-психологические аспектьі формирования еффективньїх команд

Статья посвящена изучению cоциально-психологических аспектов форми-рования эффективных команд, командных процессов, психологических факторов создания управленческих команд. Эффективность современной организации в…

Шевякова Н. Я Особистісні компоненти психічної регуляції в перехідний період розвитку особистості від підліткового до юнацького віку

У статті висвітлюється вікові і особистісні компоненти регуляції в пере-хідний період від підліткового до юнацького віку. Аналізуються емоційні й вольові аспекти регуляції як складові механізму саморегуляції. Ключові…