Базова В. І. Організаційні засади у підготовці викладачів іноземних мов вищих навчальних закладів Німеччини в умовах Болонського процесу

У статті проаналізовано особливості змісту та форм професійної підготовки викладача іноземної мови у федеральних землях Німеччини в умовах Болонського процесу. Ключові слова: викладач іноземної мови, організаційні…

Бацуровська І. В. Стан використання технологій дистанційного навчання викладачами аграрних університетів

У статті досліджено стан використання викладачами аграрних універси-тетів технологій дистанційного навчання в процесі підготовки майбутніх фахівців. Подано порівняльну характеристику результатів цього дослідження за…

Блажко Л. В. Методика підготовки викладачів закладів післядипломної педагогічної освіти до використання аудіовізуальних засобів навчання

До 20-ї річниці з дня заснування Національної академії педагогічних наук України. Статтю присвячено опису експериментально обгрунованої методики підготовки викладачів закладів післядипломної педагогічної освіти до…

Бондарчук О. І. Підготовка педагогів до духовно-морального виховання в сучасних умовах

У статті проаналізовано окремі напрями та особливості підготовки май-бутніх педагогів до духовно-морального виховання юнацтва. Ключові слова: духовність, моральність, виховання, майбутній педагог В статье…

Височина Т. М. Стан розвитку професійної освіти в АР Крим у 20-40-ті рр. XX ст

Статтю присвячено історичному аналізу розвитку системи підготовки кВа-ліфікованих працівників в АР Крим у 20–40-ті рр. ХХ ст. Проаналізовано публікації радянського періоду про стан розвитку професійної освіти в АР…

Гладуш В. А. Дистанційне навчання в післядипломній освіті дефектологів: досвід, проблеми, перспективи

Розглянуто систему дистанційного навчання в післядипломній перепідго-товці дефектологів в Україні. Висвітлено деякі аспекти із досвіду роботи кафедри корекційної педагогіки Дніпропетровського обласного інституту…

Гринюк С. П. Сумлінна праця: як фіни побудували успішну систему освіти

У статті йдеться про практичні кроки щодо формування у Фінляндії ефек-тивної системи освіти. Проаналізовано основні аспекти, які забезпечили успіш-ність фінської системи освіти на міжнародній арені та сприяли…

Жосан О. Е. Книгознавчий компонент сучасного підручникознавства

Наводяться результати дослідження змісту й структури поняття книго-знавства та підходи до визначення місця книгознавчих аспектів сучасного підруч-никознавства. Ключові слова: навчальна література, шкільний підручник,…

Капіруліна С. Л. Сучасні підходи до підготовки вчителя географії в системі післядипломної педагогічної освіти

У статті розглянуто основні сучасні підходи до організації процесу підго-товки вчителя географії в системі післядипломної педагогічної освіти на різних етапах становлення та розвитку його професіоналізму. Ключові…

Кухаренко В. М. Соціальні сервіси у дистанційному навчанні школярів

Розглянуто типи дистанційних курсів та вплив соціальних сервісів на фор-мування персонального навчального середовища та дистанційний навчальний про-цес вчителів і школярів під час експерименту з упровадження…

Федорець В. М. Аналіз нервових детермінант кардіального здоров'я в контексті формування здоров'язбережливого компонента інноваційної моделі освіти

У контексті формування здоров’язбережливого компонента інноваційної мо-делі освіти аналізуються нервові детермінанти кардіологічного здоров’я. Пору-шення в формуванні і функціонуванні внутрішньосерцевих…

Мищишен А. В. Moodle як система дистанційного управління навчанням при підвищенні кваліфікації

У статті розглянуто основні особливості дистанційного навчання та необ-хідність використання систем управління дистанційним навчанням у післядип-ломній освіті. Детальніше розглянуто ефективність використання платформи…

Ріктор Т.Л. Концептуальні основи підготовки якісних менеджерів засобами освіти

У статті розглянуто концептуальні питання підготовки якісних менеджерів, яких автор вважає управлінською елітою. Це такі управлінці, які спроможні орга-нічно поєднати посадові можливості з професійними знаннями,…

Ручинська Н. С. Модель формування готовності викладачів закладів післядипломної педагогічної освіти до використання технологій дистанційного навчання

Статтю присвячено розроблюванню моделі формування готовності викла-дачів закладів післядипломної педагогічної освіти до використання технологій дис-танційного навчання. Описано основні складові моделі та їх…

Самойленко О. М. Моделі дистанційної освіти та основні етапи їх розвитку

У статті розглянуто моделі дистанційної освіти та основні етапи їх роз-витку. Виокремлено основні моделі дистанційної освіти проаналізовано їх недоліки і переваги, головні принципи. Описано деякі дискусійні питання, що…

Семеньков О. Г. Оцінювання витрат на утримання загальноосвітніх навчальних закладів

У статті розкрито методи оцінювання витрат на утримання шкільних закладів. Обґрунтовано потребу аналізу достатності асигнувань на середню осві-ту в Україні. Ключові слова: модель оцінювання, витрати, фінансування…

Стойчик Т. І. Організація підготовки кваліфікованих робітників гірничого профілю в професійно-технічному навчальному закладі

У статті розглядається актуальна проблема організації підготовки конку-рентоспроможних кваліфікованих робітників гірничого профілю в професійно-тех-нічному навчальному закладі. Розкрито сутність понять…

Ситніков О. П. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників професійної школи: сучасний стан, перспективи розвитку

У статті розкривається проблема підвищення кваліфікації педагогічних пра-цівників професійної школи на основі багаторічного досвіду Донецького інституту післядипломної освіти інженерно-педагогічних працівників. Указані…

Ткаченко О. Л. Педагогічні умови дистанційного навчання вчителів географії в системі післядипломної освіти

У статті розкрито особливості впровадження дистанційного навчання в си-стемі післядипломної освіти. Особливу увагу приділено теоретичному обґрунту-ванню педагогічних умов дистанційного навчання вчителів географії усіх…

Бевз Г. М. Соціальний інститут як базове поняття в історичному процесі розбудови охоронних систем щодо дитини та сім'ї

На основі аналізу поняття соціального інституту в сфері філософських та соціологічних знань розкриваються соціально-психологічні механізми історичного формування в суспільстві систем охорони дітей та сім’ї.…

Бідонько І. В. Толерантність та інтолерантність як особистісна характеристика старшокласників

У статті подано теоретичний аналіз понять «толерантність» та «інтоле-рантність», окреслено рівні сформованості толерантності, причини, види та си-туації прояву інтолерантності в…

Бондарчук О. І., Соломіна Г. В., Удовицька О. В. Психологічні проблеми готовності керівників загальноосвітніх навчальних закладів до впроваджен­ня навчальних дисциплін духовно-морального спрямування у навчальний процес

У статті розкрито психологічні проблеми готовності керівників загально-освітніх навчальних закладів до впровадження навчальних дисциплін духовно-мо-рального спрямування у навчальний процес. Висвітлено досвід їх…

Брюховецька О. В. Проблема професійної толерантності керівників освітніх організацій

У статті розглядається актуальність проблеми професійної толерант-ності керівників освітніх організацій як необхідної умови здійснення ефективної про-фесійної діяльності. Обґрунтовуються причини вивчення теоретичних і…

Волженцева И. В. Особенности распределения методов регуляции психических состояний субьекта: концептуальний подход

В данной статье дано концептуальное решение проблемы распределения методов регуляции психических состояний субъекта, рассмотрены непосред-ственные и опосредованные методы, способы их реализации, специфика…

Вятоха И. Ю. Теоретический анализ психологических основ воздействия музикального тембра на змоциональньїе состояния слушателя

В статье раскрыт тембр, его особенности в системе психологического воздействия музыки на эмоции слушателя, описаны и систематизированы фак-торы, формирующие эмоциональное отношение слушателя к тембровой стороне…

Дзюбенко О. А. Соціально-психологічні умови адаптації молодших підлітків при переході до основної школи

Стаття присвячується аналізу психолого-педагогічної літератури з про-блем адаптації й дезадаптації учнів 5-х класів. Представлено результати експе-риментального дослідження соціально-психологічних умов адаптації…

Довгань Н. О. Особистісна складова психологічної готовності вихователів дошкільних навчальних закладів до роботи з обдарованими дітьми

У статті висвітлено результати емпіричного дослідження рівнів розвитку та чинників особистісної складової готовності вихователів дошкільних навчальних закладів до роботи з обдарованими дітьми. Ключові слова:…

Катюк Я. Я Психологічні передумови вивчення культури ділового мовлення у системі підвищення кваліфікації

У статті проаналізовано поняття культура ділового мовлення педагогічних працівників, виокремлено структурні компоненти у її складі. Охарактеризовано психологічні передумови розвитку культури ділового мовлення педагогів…

Латьішева М. А. Психологический анализ развития внутренней границьі образа тела будущих психологов

В статье представлен сравнительный психологический анализ развития внутренней границы образа тела у студентов-психологов. Обсуждается значение уровня сформированности границы телесности психолога в процессе оказания…