Алексєєв А. І., Зінов’єв С. М. Методика проведення занять з вивчення технічних конструкцій за допомогою тривимірних комп’ютерних моделей

На основі аналізу процесу вивчення технічних конструкцій запропоновано методику і засоби інтерактивного навчання за допомогою тривимірних ком- п’ютерних моделей для інтенсифікації здобуття учнями знань і…

Верченко Н. В. Особистісно-діяльнісний підхід як головна передумова сучасної освіти

У статті розглядається проблема необхідності зміни освітньої парадигми зі «знання орієнтованої» на «особистісно-діяльнісну» шляхом застосування су- часних педагогічних технологій. Ключові…

Волков В. О. Проблема модульного навчання в профтехосвіті в контексті болонського процесу

Стаття присвячується теоретичному аналізу модульного навчання в професійно-технічних училищах у контексті Болонського процесу. Ключові слова: модульне навчання, модульна технологія, модуль, навчаль- ний блок,…

Гедиш О. М. Аналіз сучасного стану застосування дистанційних техно-логій у системі підвищення професійної компетентності майстрів вироб-ничого навчання

У статті розглянуто питання застосування дистанційних технологій у системі підвищення професійної компетентності майстрів виробничого навчання. Ключові слова: компетентність, дистанційні технології, майстер…

Єрмакова З. І. Комунікаційні процеси в суспільстві

У статті автор теоретично обґрунтовує сучасний інтерес науковців до процесу соціальної комунікації й розвитку засобів комунікації, які є об’єктом вив- чення багатьох наук. Ключові слова: комунікація, соціальна…

Заславська С. І. Професійна компетентність майстра виробничого нав-чання. шляхи її формування

У статті розглянуто питання професійної компетентності й компе- тентності загалом розкрито основні підходи до формування професійної компе- тентності майстра виробничого навчання. Визначено професійні…

Коваль Л. В. Електронний навчально-методичний комплекс як складова сучасного електронного підручника

У статті розглядаються питання створення електронного навчально- методичного комплексу як складової сучасного електронного підручника з ме- тою удосконалення навчального процесу для майстрів виробничого навчання…

Коляда М. Г. Критерії оцінювання та рівні сформованості базових про-фесійних компетенцій у майбутніх фахівців із інформаційної безпеки

У статті розглядається критеріальний підхід у визначенні ефективності професійної підготовки майбутніх фахівців із захисту інформації та управління інформаційною безпекою. Розкрито критерії оцінювання та рівні…

Мальцева Д. М. Застосування опорних конспектів у процесі вивчення магістрантами курсу «дидактичні системи у вищій освіті»

У статті теоретично обґрунтовано доцільність застосування опорних конспектів у процесі вивчення магістрантами курсу «Дидактичні системи у вищій освіті». Ключові слова: опорний конспект, опорний сигнал,…

Микуляк О. П. Структура змісту і цілей дидактичних елементів модульної технології професійного навчання

У статті розглядаються питання структури змісту і цілей залежно від типів дидактичних модулів, модульних одиниць і модульних елементів, струк- тури їх кодування, трансформації дидактичних цілей, що визначають опис…

Михайлова Г. А. Неперервність професійно-педагогічної освіти в між-курсовий період: перспективи розвитку

У статті розглянуто проблему необхідності продовження освіти в між- курсовий період на прикладі проведення науково-методичних семінарів за про- фесіями. Ключові слова: неперервність освіти, міжкурсовий період,…

Молчанов В. М. Кейс-технологія як один з аспектів формування ком-петентності учнів професійно-технічних навчальних закладів

У статті розглядається один з аспектів формування компетентності учнів ПТНЗ. Ключові слова: кейс-технологія, компетентність, компетентністній підхід, аналіз конкретних ситуацій. В статье рассматривается один из…

Пашкова Н. В. Використання інформаційного кольору в освітньому процесі

У статті викладено концептуальні основи і досвід використання кольоро- інформаційних освітніх та оздоровчих технологій у роботі дошкільного навчаль- ного закладу і школи. Ключові слова: хромалогія, теорія…

Ревякіна О. Г. Здоров'я сучасної молоді як цінність

У статті розглядається здоров’я як обєкт психологічного дослідження, його поняття, структура, критерії, компоненти. Також розглядаються питання формування ціннісного ставлення до свого здоров'я та виховання…

Савустьяненко Т. Л. Орієнтація педагогічних працівників на продуктивну професійну діяльність

У статті уточнюються складові педагогічної продуктивної діяльності. На- ведено чотири рівні орієнтації педагогів на функціонально-продуктивну діяльність. Ключові слова: педагогічна продуктивна діяльність, педагогічний…

Ситніков О. П. Стратегія формування інформаційно-комунікаційного забезпечення розвитку професійної компетентності педагогічних пра-цівників

У статті розглядається стратегія формування інформаційно-комунікацій- ного забезпечення процесу розвитку професійної компетентності педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів у курсовий та…

Сілаєва І. Є. Діагностика та розвиток науково-методичної компетентності педагогічних працівників професійної школи

Розглянуто напрями формування змісту підвищення кваліфікації на під- ставі андрагогічних принципів навчання, діагностування, розробки моделі іннова- ційної діяльності та структури науково-методичної компетентності…

Трошкін О. В. Методологічні принципи цілісного та особистісно орієн-тованного підходів до аналізу педагогічних явищ і процесів розвитку іні-ціативності майбутніх дизайнерів

У статті розглядається ініціативність як система якостей особистості, основними характеристиками якої є інтеграційні показники. Ключові слова: ініціативність, інтеграційні показники, особистісно орієн- тований…

Фоміна О. В. Умови формування готовності майбутнього викладача до педагогічної творчості

У статті проаналізовано підходи до визначення рівнів творчої педагогічної діяльності вчителя та рівнів формування готовності майбутніх викладачів до педагогічної творчості. Здійснено виділення компонентів і умов…

Харагірло В. Є. Упровадження інтерактивних технологій у навчально-виховний процес професійно-технічних навчальних закладів

У статті розглянуті поняття, призначення та завдання інтерактивного навчання, а також загальні підходи до впровадження інтерактивних технологій у досвід роботи ПТНЗ України. Ключові слова: інтерактивне навчання,…

Чеботарьова А. І. Використання методів інтерактивного навчання в умо-вах професійно-технічних навчальних закладів

У статті розглянуті поняття, призначення та завдання інтерактивного навчання, а також загальні підходи до впровадження інтерактивних технологій у досвід роботи ПТНЗ України. Ключові слова: інтерактивне навчання,…

Чміль А. І., Загорний М. П. Структура і зміст інформаційної компетентності педагогічного працівника професійно-технічного навчального закладу

У статті викладено методи інтерактивного навчання в умовах профе- сійно-технічного навчального закладу. Розкрито відмінності тренінгу від тради- ційної форми навчання. Наведено групові та фронтальні методи…

Шевчук С. С. Діяльність педагога професійної школи в контексті інно-ватики

Стаття повідомляє про модель інформаційної компетентності педагогіч- ного працівника ПТНЗ, яка розроблена її авторами. На основі цієї моделі можуть буду-ватися моделі розвитку інформаційної компетентності…

Ільїна Т. Б. Психологічні особливості професійного вигорання особистості у різних умовах праці

У статті розкривається сутність інновацій в освіті та їх структурних складових, проаналізовано зміст інноваційної діяльності педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів на основі компетентнісного…

Максименко О. Г. Проблема психологічної самодепривації особистості

Дослідження присвячене взаємозв'язку просторово-часових аспектів організації педагогічної діяльності та вираженості симптомів «професійного вигорання». Виявлено відмінності між групами педагогів, які…

Новікова О. В. Проблема творчості в дослідженнях українських вчених

У статті розглядається необхідність вивчення процесу психологічної самодепривації психіки суб'єкта. Стверджується, що причиною самодепривації є емоційно-батьківська депривація, відчуження особистості, що формується,…

Радченко О. Б. Міжгруповий конфлікт у колективі професійно-технічних навчальних закладів

Стаття присвячена дослідженню проблеми творчості в працях україн- ських вчених. Особлива увага приділена аналізу концепції творчості сучасного українського вченого В. Моляко. На його думку, творчість є процес…

Руденко С. В. До аналізу проблем вивчення психології слухачами фа-культетів післядипломної підготовки

У статті розглядається проблема профілактики конфліктів в організації, а саме — у колективах професійно-технічних навчальних закладів. Представлені результати дослідження психологічного змісту міжгрупового…

Самотаєва Е. О. До проблеми морального розвитку особистості профе-сіонала в контексті акмеологічного підходу

Статтю присвячено проблемам вивчення психології слухачами факуль- тетів післядипломної підготовки. Розкрито сутність післядипломної освіти, особливості навчання дорослих та психології як гуманітарної дисципліни.…