Осадча Л.А. Проблеми психологічної підготовки керівників аграрних формувань

У статті розглянуто різні аспекти психологічної підготовки керів-ників аграрних формувань. Проаналізовано стан наукової розробки питан-ня підготовки управлінських кадрів для аграрних формувань. Висвітлено проблеми…

Пенькова С.Д. Підготовка вчителя до використання комп’ютерних технологій навчання під час вивчення початкового курсу української мови

У сучасних умовах реформування національної системи освіти особливого значення набувають проблеми професійної підготовки вчителя початкових класів до впровадження інформаційних технологій у навчально-виховний процес. У…

Пінчук Н.І. Проблема підготовки керівників позашкільних навчальних закладів до роботи з технічно обдарованими підлітками

У статті представлено результати опитування, проведеного серед керівників позашкільних навчальних закладів науково-технічного профілю, та на їх основі запропоновано програму психологічної підготовки керівників і…

Пов’якель Н.І. Методологічний простір і технології генези професійного мислення психолога у системі фахової підготовки

У статті розглядаються актуальні психологічні проблеми сутності, характеристик і специфіки професійного мислення психолога-практика, умови і шляхи його розвитку в системі сучасної вищої школи. Ключові слова: генеза,…

Предко С.В. Психологические характеристики деятельности в особых условиях

Статья посвящена определению некоторых понятий, характери-зующих деятельность в особых условиях. Обозначены научные подходы к изучению риска применительно к спортсменам-подводникам. Ключевые слова: психологические…

Розова Т.М. Тренінгові креативні психотехнології у підготовці студен-тів-психологів

Стаття присвячується дослідженню тренінгових креативних психотехнологій у процесі вузівської підготовки студентів — майбутніх психологів. Ключові слова: креативність, тренінгові креативні психотехнології,…

Слободянюк Л.У. Психологічні особливості синдрому професійного вигорання практичних психологів на різних етапах професіоналізації

Стаття присвячена актуальній та недостатньо розробленій проблемі професійного вигорання практичних психологів. Автор досліджує структуру та основні симптоми професійного вигорання практичних психологів на різних етапах…

Тополенко О.О. Рольова гра «Формування психологічної готовності керівника до прийняття управлінських рішень»

У статті представлено модель формування психологічної готов-ності керівника до прийняття управлінських рішень, що складається з когнітивного, операційного, особистісного та мотиваційного компонента. Розкрито зміст…

Туриніна О.Л. Психологічні особливості професійної ідентичності особистості майбутнього психолога

У статті розкриваються деякі аспекти особливостей спілкування викладача та студента, які здійснюють вплив на формування професійної ідентичності майбутніх психологів. За допомогою емпіричного дослідження визначені…

Фадєєва М.В. Особливості підготовки керівників загальноосвітніх навчальних закладів до формування позитивного іміджу освітньої організації

У статті розглядаються психологічні умови підготовки керівників загальноосвітніх навчальних закладів до формування позитивного іміджу освітньої організації. Ключові слова: позитивний імідж освітньої організації,…

Федоренко А.Ф. Психопрофілактика професійної дезадаптації у майбутніх психологів в системі ВНЗ

У статті представлена психологічна специфіка психопрофілактики професійної дезадаптації студентів-психологів у вищій школі. Ключові слова: психопрофілактика, адаптація/дезадаптація, професійна адаптація/дезадаптація,…

Ханецька Т.І. Психологічний супровід формування культури мовлен-нєвого спілкування у майбутніх психологів

У статті представлена психологічна специфіка культури мовлен-нєвого спілкування студентів-психологів у вищій школі. Ключові слова: культура спілкування, культура мовленнєвого спіл-кування, комплексна програма,…

Чаусова Т.В., Брюховецька О.В. Психологічні особливості профілактики шкільної тривожності в молодшому підлітковому віці

У статті представлено результати дослідження психологічних особливостей тривожності у молодших підлітків. Проаналізовано результати апробації оптимальної інтегральної моделі профілактики і психокорекції тривожності у…

Шевцова О.М. Властивості когнітивної складової професійної  «Я-концепції» вчителів початкової школи в контексті інноваційної діяльності

Статтю присвячено порівняльному аналізу властивостей когнітивної складової професійної Я-концепції вчителів початкової школи, що працюють в умовах інноваційної діяльності та за умов традиційної педагогіки, на основі…