У статі розглядаються етапи підготовки кадрового потенціалу для впровадження технологій дистанційного навчання в систему післядипломної педагогічної освіти. Аналізуються тенденції розвитку технологій дистан- ційного…
Випуск 2 (15)
У статті розглядаються виховні можливості народних казок, пси- холого-педагогічні особливості морального виховання дошкільників засобами традиційної народної педагогіки, розкриваються основні моральні…
Вишневська Н.В. розвиток комунікативних умінь як засіб пр-фесійного зростання вчителя іноземної мови
У статті розглядаються основні питання професійного зростання вчителя іноземної мови, аналізуються комунікативні функції та вміння, пропонуються методичні поради щодо формування професійних якостей для молодого…
У статті проаналізовано теоретико-нормативні та наукові підходи до управління трансфером технологій у педагогічному контексті; вивчено віт- чизняний та зарубіжний досвід управлінської діяльності у сфері…
У статті розглядаються питання зі становлення та розвитку си- стеми післядипломної освіти дефектологічних кадрів в Україні. У ній висвіт- лено передові думки відомих філософів і педагогів про необхідність…
Розглядається теоретичний аспект проблеми відбору методів аналізу, критеріїв та індикаторів оцінювання шкільної навчальної літератури. Ключові слова: якість освiти, підручникотворення, методи експер- тизи шкільної…
Під час переходу до кредитно-модульної системи організації навчаль- ного процесу в умовах очно-дистанційної форми навчання постає необхід- ність розв’язання двох взаємопов’язаних завдань: розроблення…
Cтаттю присвячено професійній підготовці майбутніх економістів до роботи з аналітичними лініями в процесі професійної діяльності на валют- ному ринку на основі програмного продукту MetaStock. Висвітлено…
У статті на основі модернізації освітньої діяльності проаналізовано досвід упровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу у ВНЗ (на прикладі Відкритого міжнародного університету…
У статті обґрунтовано необхідність здійснення координації діяль- ності закладів післядипломної педагогічної освіти та основні положення про діяльність науково-методичного центру координації закладів…
У статті на основі інноваційних підходів, модернізації освітньої діяль- ності вищих навчальних закладів, кінцевим результатом якої є гармонізація європейської вищої освіти, проаналізовано механізми та інструменти…
У статті розглядаються особливості традиційного професійного розвитку людини, уміння працювати в різних освітніх системах. Створення умов для підготовки педагогічних кадрів, здатних професійно працювати відповідно до…
У статті подано характеристику сучасної системи освіти в Україні, означено її основні проблеми, пов’язані з політичним, економічним, куль- турним, моральним і духовним розвитком країни й усього…
У статті на основі аналізу результатів проведеного дослідження розглядається інноваційна модель післядипломної педагогічної освіти, обґрун- товується доцільність запровадження очно-дистанційної форми…
У статі розглядаються педагогічні аспекти підвищення кваліфікації педагогічних працівників за очно-дистанційною формою навчання. Аналізу- ється вплив інформаційних та комунікаційних технологій на дидактичні принципи…
Вирішенню проблеми підвищення рівня здоров’я населення України може сприяти якісне викладання предмета «Основи здоров’я» у загальноосвітніх навчальних закладах. Учителі основ здоров’я,…
У статті досліджено інтегральні властивості кадрового потенціалу. Доведено, що склад і структура кадрового потенціалу навчального закладу системи післядипломної педагогічної освіти та раціональні механізми…
У статті здійснено аналіз діяльності методичних кабінетів з підви- щення кваліфікації учителів у галузі навчання обдарованих учнів, на основі якого визначено складову для формування готовності педагогічних…
Стаття містить теоретичний і аналітичний матеріал базових і влас- них досліджень про організацію інноваційної освіти батьків на основі сис- темно-структурного і компетентнісного підходів. Це пріоритетний…
У статті розкрито психологічні фактори успішної професійної ка- р’єри керівників загальноосвітніх навчальних закладів. Висвітлено взаємо- зв’язок психологічних особливостей професійної кар’єри…
У статті розкрито соціально-психологічні умови формування готов- ності майбутніх психологів до розв’язання міжособистісних конфліктів. Наво- диться програма з формування готовності майбутніх практичних…
В данной статье даны методологические аспекты проблемы само- регуляции деятельности и психических состояний личности. Раскрыты системно-деятельностная концепция психической саморегуляции функцио- нального состояния,…
В статье рассматриваются психолого-педагогические аспекты развития творческого потенциала личности в процессе подготовки спе- циалистов высшей квалификации, даются рекомендации по решению дан- ной проблемы в…
В статье излагаются результаты эмпирического исследования уров- ней и особенностей развития эмоционального интеллекта у студентов- психологов. Ключевые слова: эмоциональный интеллект, уровни развития…
Упродовж навчання майбутніх медичних фахівців у вищому навчальному закладі важливо сформувати в них не лише систему фахових знань, умінь і навичок, а й готовність до майбутньої професійної діяльності, одним із…
У статті розглядаються актуальні питання сьогодення, а саме — відкриття гендерних студій у системі післядипломної педагогічної освіти. Автор аналізує стан розробки ґендерної проблематики у вищій школі,…
У статті розкривається програма психолого-педагогічного супроводу розвитку особистості педагога в умовах «професійного вигорання». Харак- теризуються особливості роботи із зазначеної проблеми для…
У статті досліджується інтерсуб'єктна тенденція у розвитку уявлень про саморегуляцію з позицій різних науково-психологічних підходів як основа для обґрунтування феномену інтерсуб'єктної саморегуляції. Ключові слова:…
У статті визначається специфіка групового конфлікту, надається уявлення про структуру групи, про розподіл ролей в загальногруповій діяль- ності, розкриваються глибинні причини генези групового конфлікту. Ключові…