У статті узагальнено різні погляди на професійну компетентність, пред-ставлених у психолого-педагогічній літературі. Розглянуто специфічні особливос-ті навчального процесу у вищій школі. Виокремлено основні функції та…
Випуск 6 (19)
Висвітлюються проблеми управління професійним розвитком методистів науково-методичних установ у системі регіональної безперервної педагогічної осві-ти крізь призму історичного, нормативно-правового та практичного…
У статті розглядається специфіка і проблеми організації самостійної ро-боти студентів (СРС) при вивченні іноземних мов у немовному ВНЗ з урахуванням сучасних вимог і умов. Обґрунтовується необхідність виховування…
Аналіз сучасного стану управління кар’єрним зростанням науково-педаго-гічних працівників системи післядипломної педагогічної освіти показує недостатній рівень вивчення цієї проблеми. За таких умов система…
У статті розглядаються проблеми організації здоров’язберігаючого освіт-нього середовища. Аналізуються результати моніторингового дослідження стану організації здоров’язберігаючого освітнього середовища в ЗНЗ…
У статті розглянуті мета та завдання модернізації вітчизняної системи ППО, викладено бачення авторів програми її реалізації, очікуваних результатів, наслідків. Звернена увага на нагальну потребу її перманентного…
У статті на основі аналізу філософських поглядів і психолого-педагогічних підходів до освіти розкриваються організаційно-педагогічні умови розвитку профе-сійної управлінської компетентності керівників вищих навчальних…
У статті подано аналіз науково-теоретичних положень щодо формування економічних знань для майбутніх інженерів-педагогів, розкривається мета профе-сійної підготовки майбутніх інженерів-педагогів вищих технічних…
У статті проведено аналіз психолого-педагогічної літератури, присвяченої питанням диференціації навчання, наголошено на необхідності врахування психо-фізіологічних особливостей молодших школярів у навчальному процесі,…
У статті актуалізуються проблеми духовно-морального виховання високо-духовної молоді з чіткими ціннісними орієнтаціями. Процес духовно-морального ви-ховання студентів вищого навчального закладу на сучасному етапі…
Аналізуються результати констатувального експерименту щодо стану го-товності викладачів вищих навчальних закладів МВС до попередження та розв’я-зання професійних конфліктів у системі методичної роботи. Ключові…
Розкрити особливості, принципи та методи формування організаційної куль-тури у процесі фахової підготовки керівника ЗНЗ. Представлені основні аспекти взаємодії організаційної культури школи та її керівника. Ключові…
У статті охарактеризовано навчально-методичний комплект для вивчення шкільного курсу географії, розкрито особливості планування, розроблення й орга-нізації навчально-пізнавальної діяльності учнів під час вивчення…
У статті досліджено деякі особливості формування кадрового потенціалу в діяльності навчальних закладів системи ППО активізації процесів глобалізації, ставлення до розуміння значення особистості в розвитку цих…
Обумовлена необхідність оволодіння комунікативною компетенцією саме май-бутніх менеджерів. Проаналізоване поняття «комунікація», специфіка професійної комунікації. Ключові слова: комунікація, комунікативна…
Розглядаються передумови створення освітнього кластеру професійного розвитку молодого вчителя, визначаються мета та основні завдання кластеру. Ключові слова: професійний розвиток, молодий учитель, освітній кластер,…
Проаналізовано стан професійної освіти та сучасні вимоги до професійної компетентності магістрів з управління персоналом. Висвітлено роль курсу «Мето-дика викладання економіки» у підготовці магістрів.…
В статье раскрываются актуальные проблемы дошкольного образования, связанные с управлением инновационной деятельностью в дошкольном учрежде-нии, обосновывается необходимость их решения в современных условиях…
У статті висвітлено результати дослідження вітчизняних і міжнародних вимог до магістрів, докторів філософії та представників вищих форм докторату, які здійснюють педагогічну (науково-технічну) діяльність. Встановлено…
У статті висвітлено сутність психологічної культури вчителя та її складові компоненти. Визначені й розкриті функції психологічної культури та умови її фор-мування у вчителів початкових класів. Ключові слова: культура,…
У статті розглянуто наукові погляди на суть поняття «соціальна активність» і визначено роль соціальної активності студентів у їхньому професійному зростанні. Ключові слова: соціальна активність, студенти,…
В статье приведены результаты эмпирического исследования психоло-гических особенностей гендерной идентификации личности сегодня. Выявлены сферы самоидентификации, определены гендерные типы личности, дифферен-цированы…
У статті розглядається проблема формування саморозуміння в процесі професійного становлення майбутнього психолога. Автор висвітлює основні пси-холого-педагогічні заходи та умови психологічного супроводу формування…
У статті розглядається напрям щодо розроблення методики викладання психології у ВНЗ, пов’язаний з дослідженням проблем психології суб’єкта навчальної діяльності (зокрема, його очікувань). Аналізуються…
В статье дан сравнительный анализ индивидуально-личностных особеннос-тей студентов 1-го курса по гуманитарным и техническим специальностям, вы-явлены их целостные характеристики, отмечены некоторые различия по…
У статті на основі даних факторно-аналітичного вивчення особливостей педагогічних впливів представлено новий погляд на структуру педагогічного впливу і сутність психологічної інерції як наслідок завершення початкової…
У статті розкриваються особливості довіри до себе як особистісної детер-мінанти професійного зростання студентів юнацького віку. Наголошується на сенси-тивності юнацького віку для становлення досліджуваного конструкту.…
Розглядаються психологічні умови формування інтересу студентів до науково-технічної творчості. Аналізуються показники та рівні пізнавального інтересу. Ключові слова: інтерес, пізнавальний інтерес, потреба,…
У статті здійснюється обґрунтування структури професійних особистісних якостей майбутнього менеджера та рекомендації щодо їх розвитку за умов ком-петентнісного підходу у вищих навчальних закладах. Ключові слова:…
У статті висвітлюється проблема актуальності дослідження становлення особистості фахівця в межах фахової підготовки студентів вищого навчального закладу. Аналізуються процеси побудови ідеального образу…