Мишина Г. Н., Дианина Е. В. Ценностные ориентации как духовно-нравственный ресурс молодежи

Психология как самостоятельная наука. Предмет психологии менялся в ходе ее формирования как отдельной науки. Произошла смена категорий: душа, сознание, поведение, психика. Одной из важнейших проблем молодежи является…

Москальов М. В. Вплив організаційної культури на входження пе-дагогічних працівників в освітню організацію

У статті подано модель професійної кризи керівників загальноосвітніх навчальних закладів. Описано критерії, показники як професійної кризи керівників загальноосвітнього навчального закладу, так і її складових.…

Москальова А. С. Модель професійних криз керівників загально-освітніх навчальних закладів

У статті подано модель професійної кризи керівників загальноосвітніх навчальних закладів. Описано критерії, показники як професійної кризи керівників загальноосвітнього навчального закладу, так і її складових.…

Нежинська О. О. Особливості ставлення керівників до реалізації ґен-дерного підходу в управлінні загальноосвітнім навчальним закладом

Присвячено дослідженню особливостей ставлення керівників до реалізації ґендерного підходу в управлінні загальноосвітнім навчальним закладом. Наведено результати емпіричного дослідження ставлення керівників до реалізації…

Никоненко О. В. Психологічні особливості монетарної соціалізації майбутніх фахівців

У статті розглядається проблема монетарної соціалізації як проекції економічної соціалізації на сферу монетарних відносин, сутність якої полягає у формуванні ціннісного ставлення до грошей, навичок монетарної…

Обіщенко С. О. Емпірічне дослідження ціннісних орієнтацій викла-дачів вищих навчальних закладів із цинічним сприйняттям навко-лишньої дійсності

Статтю присвячено емпіричному дослідженню ціннісних орієнтацій як регуляторів педагогічної діяльності. Зокрема, розглядаються психологічні особливості ціннісних орієнтацій викладачів вищих навчальних закладів, які…

Овдієнко І. М. Методика дослідження рівнів та особливостей психо-логічної готовності керівників загальноосвітніх навчальних закладів до взаємодії зі шкільною психологічною службою

В статті представлений огляд методичної бази дослідження рівнів та особливостей психологічної готовності керівників загальноосвітніх навчальних закладів до взаємодії зі шкільною психологічною службою. Ключові слова:…

Овчаренко Г. Р. Структурна модель емоційного інтелекту

В нашій статті розглядається сучасні підходи до розуміння феномену емоційного інтелекту. Проаналізовано методологічні основи побудови моделі емоційного інтелекту на основі різни психологічних теорій. Ключові слова.…

Одинцова А. М. Зміни в рольовій структурі особистості під впливом тренінгових занять

У даній статті представлені результати емпіричного дослідження, метою якого було визначити зміни в рольовій структурі особистості, підчас та після проходження декількох тренінгових занять. Також, у статті надається опис…

Перегончук Н. В. Професійна компетентність та професійна компе-тенція майбутнього психолога: диференціація понять

Стаття присвячена аналізу понять «професійна компетентність» і «професійна компетенція» та визначенню їх спільних ознак, так і тих суттєвих розбіжностей, які існують між ним. Ключові слова:…

Печерська Г. О. Модель діагностики та корекції професійних цін-нісних орієнтацій педагогів у системі післядипломної педагогічної освіти

У статті представлена модель діагностики та корекції професійних ціннісних орієнтацій учителів у системі післядипломної педагогічної освіти. Ключові слова: вчитель, діагностика професійних ціннісних орієнтацій,…

Пустовалов І. В. Проблема развития ценностно-смысловой сферы личности подростков в семьях повторного брака

В статье осуществляется теоретический анализ проблемы формирования личности подростков в семьях повторного брака. Описаны основные факторы, детерминирующие процесс становления личности ребёнка. Эксплицированы и описаны…

Свириденко О. М. Про співвідношення понять «компетентність», «компетенція», «професійна компетентність»	298

У цій статті розглядаються та аналізуються поняття «компетенція», «компетентність», «професійна компетентність». Ключові слова: знання, уміння, навички, компетентність, компетеннція,…

Сеит-Арифова С. А. Особенности полоролевой идентичности со-временной молодёжи: нравственный аспект

В статье осуществляется попытка психологического анализа особенностей полоролевой идентичности современной молодежи с позиции нравственной психологии. Описана специфика психологических проблем, с которыми сталкиваются…

Сила Т. І. Соціально-психологічні основи дослідження територі-альної громади

Статтю присвячено аналізові соціального контексту та виокремленню площин соціально-психологічного дискурсу проблеми розвитку громад в Україні. Місцева громада є полем задоволення базових екзистенційних потреб…

Сільніцька Н. В. Формування іміджу успішного страхового пред-ставника в контексті особистісного розвитку

Статтю присвячено аналізу особливостей процесу формування іміджу страхового представника в контексті особистісного розвитку. Автор визначає психологічні проблеми на шляху взаємодії між страховими представниками та…

Соломіна Г. В. Методика дослідження когнітивного стилю осо-бистості керівників загальноосвітніх навчальних закладів

У статті подано методику дослідження когнітивного стилю керівників загальноосвітніх навчальних закладів. Розкрито особливості психодіагностичного інструментарію та організації дослідження когнітивного стилю керівників…

Тимошенко О. В. Ґендерні стереотипи особистості: сутність і ос-новні піходи до визначення

У статі висвітлено основні підходи до дослідження проблеми ґендерних стереотипів особистості у психологічній науці. Ключові слова: ґендер, стереотип, соціальні стереотипи, ґендерні стереотипи. В статье освещены…

Формування професійної позиції майбутніх психологів у процесі навчання

У статті проаналізовані основні підходи до професійної позиції майбутнього психолога, яка розглядається як стійка система ставлень, обумовлених об’єктивно-суб’єктивними чинниками. На підставі аналізу…

Чёрный Е. В. Концепты бога, веры и религии в русских паремиях: этнопсихолингвистический подход

В статье отображены ход и результаты психосемантического исследования отношения студентов-филологов к собранным В.И.Далем паремиям (пословицам), гипотетически отражающих концепты «бог», «вера»,…

Шебанова В. І. Психотерапевтична корекція емоціогенної харчової поведінки

У статті описаний спосіб корекції емоціогенної харчової поведінки. Представлені особливості психотерапевтичних етапів роботи з клієнтом з розладом харчової поведінки за емоціогенним типом, наслідком якої є зайва вага. …

Шолох О. А. Теоретичні основи смисложиттєвих орієнтацій прак-тичного психолога

У статті представлений теоретичний аналіз смисложиттєвих орієнтацій практичного психолога, що являють собою цілісну систему свідомих та вибіркових зв’язків, наявність життєвих цілей, свідому усвідомленість вибору…

Шукалова О. С. Роль сімейного виховання в особистісному розвитку дитини

Ця стаття спрямована на вивчення ролі сімейного виховання у загальному психічному й особистісному розвитку дитини. Протягом усього раннього, дошкільного й молодшого шкільного віку головним чинником формування…

Щербіна С. М. неопределенность образа приемной матери в заме-щающей семье

В статье говорится о неопределенности Образа Приемной Матери у женщин, которые мотивированы на создание фостерной семьи. Автор анализирует украинские материнские традиции, проводит сравнительный анализ Образов Матери и…

Юдєєва Т. В. Методи оцінювання сугестивності соціально дезадаптованих неповнолітніх

У статті розглянуто основні методи оцінки сугестивності дітей та підлітків. Представлено комплекс тест-проб на сугестивність різної сенсорної модальності та наведено деякі методичні рекомендації щодо процедури…