Чернишова Є. Р. Феномен інтелектуального капіталу навчальних за-кладів післядипломної педагогічної освіти: концептуальні засади

У статті розкрито окремі аспекти феномену інтелектуального капіталу (сутність, джерела, структура і функції), а також концептуальні засади, що узагальнюють сучасні наукові уявлення категорії «інтелектуальний…

Чернишова М. О. Формування готовності майбутніх менеджерів до дослідницької діяльності: концептуальні підходи

Розкрито сутність визначення концептуальних підходів до формування готовності майбутніх менеджерів освітньої сфери до дослідницької діяльності, акцентовано увагу на важливості цього компонента професійної діяльності й…

Чорна В. М. Співпраця педагогічних колективів Запорізької гімназії № 46 (Україна) та гімназії ім. Берти фон Зуттнер м. Оберхаузен (Німеччина) у формуванні здорового способу життя школярів

Розглядається процес формування здорового способу життя учнів завдяки співпраці вчителів Запорізької гімназії № 46 (Україна) та гімназії ім. Берти фон Зуттнер м. Оберхаузен (Німеччина). Досліджуються форми, методи та…

Шевчук М. О. Методологічні засади управління формуванням профе-сійниої компетентності майбутнього вчителя

У статті автор розглядає закономірності наукового управління в аспекті формування професійної компетентності майбутнього вчителя для цілеспрямованого сприяння його самореалізації у соціумі та успішного виконання …

Щербина А. П. Білорусь: стратегія і тактика модернізації у вищій освіті

У статті розкрито значення терміну "модернізація". Досліджено документи, що є програмними в здійсненні модернізації вищої освіти Республіки Білорусь. Означено принципи модернізації і основні напрями розвитку вищої…

Анісімова О. О. Особливості професійних індикаторів психологічної культури вчителів початкових класів

На підставі професійних індикаторів визначається особливість психологічної культури вчителів початкових класів. Порушуються питання особливості професійних індикаторів психологічної культури вчителів початкових класів,…

Базиленко А. К. Методи дослідження соціальної активності сту-дентської молоді

У даній статті розглянуто методи дослідження соціальної активності студентської молоді, висвітлено підхід до визначення рівнів прояву соціальної активності. Ключові слова: соціальна активність, методика дослідження…

Барашева Д. Е., Барашева А. В. Гендерно-возрастная специфика психологической коннотации ценности любви

В статье приводятся основные результаты теоретико-эмпирического исследования психологической коннотации ценности любви в специфике гендерно-возрастного контекста; приводится теоретическое обоснование эмпирического…

Бевз Г. М. Соціальна робота як професійна форма реалізації охоронних систем опікування дитиною в замісній сім’ї

Стаття присвячена аналізу сучасних наукових досліджень в сфері соціальної роботи інституту замісної сім’ї. Доводиться, що концепція психологічної захищеності та сімейно-орієнтованого підходу є стержневими…

Бондарчук О. І., Пінчук Н. І. Психологічні умови гармонійного розвитку особистості підлітків у процесі творчості

У статті висвітлено зміст, особливості і умови гармонійного розвитку особистості підлітків. Виокремлено структурні компоненти моделі гармонійного розвитку особистості. Виявлено психологічні умови гармонійного розвитку…

Брюховецька О. В. Підготовка майбутніх психологів до застосуван-ня нетрадиційних форм навчання в процесі особистісно орієнтова-ного навчання в системі ппо

У статті обґрунтовується необхідність підготовки майбутніх психологів до застосування нетрадиційних форм навчання в процесі особистісно-орієнтованого навчання в системі післядипломної педагогічної освіти. Ключові…

Буланкіна І. Г. Теоретичний аналіз проблеми соціально-психологічної адаптації студентів до навчання у внз і–іі рівнів акредитації

У статті проведено теоретичний аналіз сутності поняття «адаптація». Розкрито механізми процесу адаптації особистості до нових умов загалом та навчання, зокрема. Розкрито теоретичні аспекти проблеми…

Винославcька О. В. Реалізація проекту психолого-педагогічної підтрим-ки аспірантів технічного університету як майбутніх викладачів

У статті обґрунтовується необхідність надання психолого-педагогічної підтримки аспірантам, які знаходяться на етапі входження у професійно-педагогічну діяльність. Розкривається зміст навчальної програми спецкурсу…

Волянюк Н. Ю. Особистісні детермінанти розвитку інтелектуальної обдарованості майбутнього психолога

Стаття присвячена теоретичному та емпіричному дослідженню особистісних детермінант інтелектуальної обдарованості особистості. Ключові слова: інтелект, структурні компоненти, взаємозв’язок,…

Гришина О. В., Чуйко О. В. проблема професійного розвитку май-бутнього психолога

В статті висвітлюється питання підготовки майбутнього фахівця і галузі психологічної науки. Розглядаються стадії професійної підготовки студента з моменту вступу до ВНЗ визначаючи їх етапи, кризи і характеристику.…

Гущина Т. Ю. Смислові індикатори системи самоставлення в сту-дентському віці

Стаття присвячена проблемі смислової побудови системи самоставлення в студентські роки. Розглянуті вікові особливості побудови системи самоставлення. Проаналізовано вплив смислових координат соціальної ситуації розвитку…

Данилова Т. Н. Искажение евангельских заповедей как основа воз-никновения современных мифов

В статье осуществляется психологический анализ трансформации евангельских заповедей в мифы. Описаны, наиболее часто встречающиеся в практике психологического консультирования, мифы, оказывающие деструктивное воздействие…

Дем’яненко Ю. О. Наративна модель психологічної допомоги соціально незахищеним верствам населення

У статті розглядаються основні аспекти соціальної роботи через призму біопсихосоціального підходу. Виділяється наративний метод як один із засобів надання психологічної допомоги соціально не захищеним верствам…

Дерябина Е. А. формирование эффективных индивидуальных стра-тегий саморегуляции функциональных состояний у студентов в про-цессе профессиональной подготовки

В статье рассмотрены теоретические аспекты, а также собственные выводы автора по вопросам формирования эффективных индивидуальных стратегий саморегуляции функциональных состояний студентов в процессе профессиональной…

Євстаф’єва І. Г. Становлення особистості професіонала – фаза оптації

Звертається увага на особливості стадії оптації у професіоналізації особистості. Спираючись на досвід своєї діяльності, автор обґрунтовує ідею про те, що допомога у становленні особистості на фазі оптації потребує…

Жебєлєва П. В. Життєвий сценарій особистості: сутність та основні психологічні підходи

Розкрито зміст і суть поняття «життєвий сценарій», проаналізовано сучасні психологічні підходи до вивчення життєвого сценарію, представлено їх порівняльну характеристику. Ключові слова: життєвий сценарій,…

Жихарева Л. В. Міжпоколінна перспектива репрезентації дитячо-батьківської прихильності

У статті наводиться теоретичний аналіз проблеми вивчення особливостей дитячо-батьківської прихильності. Наводяться типології дитячо-батьківської прихильності та методики дослідження дитячо-батьківської прихильності у…

Жмайло І. М. Соціальна ситуація розвитку сучасних підлітків

Представлено теоретичний аналіз літературних джерел щодо соціальної ситуації розвитку підлітків у реаліях сьогодення. Наголос робиться на особливостях соціального розвитку в підлітковому віці, сенситивному для…

Зливков В. Л. Проблема становлення професійної ідентичності осо-бистості в епоху соціально-політичної трансформації суспільства

У статті розглянуто проблему становлення ідентичності в епоху переструктурування суспільства, визначено сучасні тенденції розвитку професійної ідентичності, виділено підходи до розробки моделі професійної ідентичності…

Зубіашвілі І. К. Психологічні особливості становлення основ моне-тарної культури старшокласників

У статті розглядається соціально-психологічна сутність процесу становлення монетарної культури особистості, а також компоненти монетарної культури старшокласника. Ключові слова: культура, економічна культура, монетарна…

Кононець М. О. Підготовка практичних психологів до консульту-вання підприємців з проблеми реалізації професійної етики

У статті розкрито зміст спецкурсу «Етика професійної діяльності підприємців», що включає цикл лекцій та комплекс тренінгових занять з розвитку професійної моральності підприємців. Описано методики…

Кудусова э. Н. Вариативность мышления и его развитие как теоре-тическая и прикладная проблема психологии

В данной статье автором рассматривается вариативность в структуре творческого мышления. Ключевые слова: творческое мышление, вариативность мышления, глубина мышления, продуктивность мышления, гибкость мышления,…

Максименко О. Г. Соціально-батьківське виховання та його вплив на формування тенденції самодеприваціі психіки суб'єкта

У статті розглядаються типи соціально-батьківського виховання, їх вплив на формування особистості. Автор, досліджуючи проблему, спирається на гуманістичну і психоаналітичну парадигми, згідно з якими потребо-мотиваційні…

Манець Н. В. Дослідження феномену психологічної готовності майбутніх психологів до роботи з онкологічними хворими у процесі інтегрального утворення особистості психолога-професіонала

В статті досліджується феномен психологічної готовності майбутніх психологів до роботи з онкологічними хворими у процесі інтегрального утворення особистості психолога-професіонала. Ключові слова: феномен психологічної…

Мирошнеченко А. В. Психологічні особливості ідентичності підлітків: ґендерний аспект

На основі теоретичного аналізу в статті представлені основні підходи до визначення поняття ідентичності особистості. Відзначена актуальність дослідження ідентичності в підлітковому віці та описано зміст основних…