У статті розглянуто особливості ціннісно-смислового ставлення вчителя до педагогічної професії та її місця в системі його смисложиттєвих орієнтацій. Показано, що перетворення ціннісно- смислового ставлення вчителя до…
Випуск 3 (16)
У статті подано фрагмент системного аналізу психологічних досліджень, що розкривають теорії та концепції особистості. Акцентується увага на важливості структури особистості у вивченні однієї з основних категорій…
У статті висвітлюються результати дослідження ціннісних орієнтацій особистості як фено- мена самовизначення старшокласника. Проведено порівняльний аналіз ієрархії цінностей сучасних старшокласників. Виявлено ґендерні…
У статті розглядаються різні підходи до розуміння кризових станів особистості студента, його адаптації до умов навчання у вищому навчальному закладі. Адаптаційна криза розкривається як перехідне позитивне…
У статті автор розглядає питання, пов’язані з невідповідністю змісту професійної підготовки майбутнього психолога вимогам сьогодення. Проблема полягає в тому, що вищий навчальний заклад не «озброює»…
Показано, что дозированные цветовые воздействия, управляемые в зависимости от паттерна электроэнцефалограммы человека, приводят к благоприятным изменениям психофизиологического состояния. Ключевые слова: цветовое…
В работе рассматривается приоритетное развитие у подростков рефлексии эмоциональной и двигательной модальности в субкультуре МДЦ «Артек» за период одной лагерной смены. Ключевые слова: рефлексия,…
В статті подано результати апробації програми формування професійного образу-Я май- бутніх менеджерів. Розглянуто алгоритм опрацювання даних та проаналізовано зміни факторів. Ключові слова: професійний образ-Я,…
У статті розкриваються особливості формування емоційно-вольової сфери підлітка із розу- мовою відсталістю, аналізуються прояви емпатії, основні емпатійні канали та емоційний інтелект як складові механізму…
Изучение психологических факторов, влияющих на особенности формирования и течения хро- нических соматических заболеваний в детском возрасте, обусловлено актуальной на сегодняшний день проблемой здоровья подрастающего…
В статье проведен анализ суеверно-ритуальной деятельности с позиции деятельностного подхода на примере одного суеверия, широко распространенного в студенческой среде. Ключевые слова: суеверие, примета,…
Присвячено теоретичному аналізу чинників розвитку громадянської активності старшоклас- ників. Визначено та проаналізовано зміст психологічних чинників, що впливають на рівень сформова- ності громадянської активності…
У статті зроблено спробу емпіричним шляхом виявити та проаналізувати зв’язок окремих характеристик особистості дитини з обмеженими фізичними можливостями та рівня усвідомлення нею основних економічних…
Статья посвящена изучению истории возникновения психологической антропологии и совре- менных тенденций в ее развитии. Ключевые слова: психологическая антропология, этнология, национальный характер, цен- ностные…
У статті розкрито основні теоретичні підходи до вивчення проблеми національної самосвідо- мості студентської молоді у психологічній науці. Обґрунтовано актуальність і перспективи дослід- ження національної…
У статті представлено результати дослідження впливу педагога на рівень різновікових вза- ємин молодших школярів. Виявлено залежність їх від розуміння педагогами цієї проблеми. Вста- новлено, що ставлення педагога до…
Стаття присвячена з’ясуванню ролі складових компонентів учбової активності в структурі різнорівневих властивостей інтегральної індивідуальності майбутніх психологів. Застосовано кореляційний аналіз та побудовано…
У статті на прикладі таких науково-теоретичних підходів, як его-психологія Х. Когута, теорія емпатії Л. Журавльової, гуманістична психологія К. Роджерса, екофасилітативний підхід П. Лушина проаналізовано можливості…
Проаналізовано погляди вчених на проблему професійного самовизначення студентів ВНЗ. Розкрито основні труднощі, що виникають при виборі професії. Наведено результати експеримен- тального дослідження психологічних…
У статті розглянуто науковий підхід до аналізу феноменів ставлення особистості до грошей, формування її економічної свідомості та їх вплив на самовизначення індивіда в економічному просторі. Ключові слова: ставлення…
У статті розглянуто підходи до проблеми розуміння смислових конструктів психологічного тренінгу, психологічних механізмів впливу тренінгу на особистість, обґрунтовано модель тренінгу розвитку кар’єрних домагань…
У статті розглянуто теоретичні передумови дослідження здатності педагога до здійснення соціальних зв’язків з учнями. Ключові слова: педагогічне спілкування, педагогічна взаємодія, здатність, якості…
Розглянуто питання теоретичного аналізу понять «освіта», «ресурси» та «освітні ресурси». Встановлено, що існують інформаційний, економіко-фінансовий, трудовий, особистісний,…
В статье осуществляется сравнительный психологический анализ представлений о страс- ти у здоровых студентов и студентов, часто испытывающих физическое недомогание. В работе применялся ассоциативный эксперимент как…
У статті виокремлені основні сучасні підходи до процесу розуміння тексту лінгвістичного, педагогічного, психологічного. Проаналізовано погляди різних учених щодо сутності поняття «розу- міння тексту».…
Статья посвящена изучению механизмов групповой динамики, коммуникации в группах. Ра- бота группы зависит от качества и объема взаимовлияний, взаимоотношений членов группы. Жизнь группы с динамической точки зрения…
В статье методологически обосновано содержание, структура и последовательность сис- темного психологического моделирования поликультурного образовательного пространства, основ- ной целью которого является формирование…
Аналізуються психологічні чинники, які впливають на формування довірливих стосунків у сту- дентської молоді. Визначено, якими психологічними характеристиками має бути наділена людина, що викликає довіру і як виникає…
Стаття розкриває психолого-педагогічні умови профілактики делінквентної поведінки підліт- ків, обґрунтовує психологічну суть мети діяльності з цієї профілактики. Показана модель діяльності соціального педагога у сфері…
Присвячено аналізу проблеми впливу характеру (інноваційний або традиційний) професійної діяльності вчителів початкових класів на розвиток професійної «Я-концепції» та окремих її складових за результатами…