ДАЙДЖЕСТ ДІЯЛЬНОСТІ КАФЕДРИ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ І ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Історії ж бо пишуть на столі.
Ми ж пишем кров’ю на своїй землі
Ліна Костенко

Боронимо рідні міста

Професор кафедри публічного управління і проектного менеджменту, кандидат наук з державного управління, доцент Мороз Володимир після оголошення воєнного стану з 25 лютого в рідному Києві допомагав облаштовувати укриття в будинку за місцем проживання.

Старший викладач кафедри Савченко Вадим в пекло війни попав з самого її початку, мешкаючи у м. Бровари. Він є головою ОСББ, займався організацією безпеки мешканців будинків (укриття, охорона), їх забезпеченням ліками (які купував за власні гроші), продуктами харчування, питною водою. Постійно підтримує наших захисників – доставка продуктів харчування, води, спальників!

Доцент кафедри, кандидат психологічних наук Івкін Володимир записався в добровільну охорону свого району міста Києва, боронить вулиці, а у вільний час продовжує проводити заняття із англійської мови та психології для наших здобувачів!

Доцент кафедри Бережна Галина організувала у рідному Запоріжжі допомогу територіальній обороні – за допомогою її чоловіка та групи підтримки було вивезено весь запас дров з власної дачної дільниці до місця призначення, здавала кров на потребу армії та хворих мешканців міста, організувала збір необхідних речей для соціально незахищених громадян та тимчасово переселених осіб!

Старший викладач Бойко Олена опинилася під вражими бомбардуваннями, постійними артилерійськими обстрілами у рідній Баришівці, допомагає захисникам продуктами, шиє амуніцію та морально підтримує свою родину – чоловіка та сина, які боронять рідний край!

Єдині, світлі, добрі люди –
Зупинять в світі зло повсюди!
Бо, що б страшного не було:
Добро завжди долає кожне зло!
Anna Kema

Волонтерський фронт

В рамках співпраці нашої кафедри із Запорізькою обласною державною адміністрацією (Договір від 05.04.2021 року Д-21-32), завідувач кафедри, доктор наук з державного управління, професор Карташов Євген разом із Головою Запорізької військової адміністрації Олександром Старухом організовує забезпечення мешканців області, тимчасово переміщених осіб гуманітарною допомогою

Із залученням до співпраці АКБ «Індустріалбанк», протягом березня 2022 року було закуплено такі продукти, як сендвічі (близько 15000 штук), 4000 буханок хліба, які було передано до гуманітарного штабу, синагоги, службі у справах дітей, інтернату, 9 міської лікарні. 200 комплектів (подушки, ковдри) передано до гуманітарного штабу та військового шпиталю, електрогенератор передано до 9 міської лікарні, медикаменти через синагогу були передані до тимчасово окупованих міст Мелітополь та Бердянськ.

З березня 2022 року в рамках гуманітарної діяльності Оболонської районної організації Товариства Червоного Хреста України, зокрема за спільної ініціативи його голови Алли Закревської, магістра державного управління, та Дегтярьової Ії – професорки кафедри публічного управління і проектного менеджменту, доктора наук з державного управління, професора, започатковано діяльність Центру гуманітарної допомоги Оболонської районної організації Товариства Червоного Хреста України

Центр розташований у Києві та за адресою  вул. Тимошенка, 14. У Центрі на волонтерських засадах працює 15 осіб. Основними завданням Центру є збір та надання продуктів, засобів гігієни та одягу соціально вразливим верствам населення, в тому числі тим, які постраждали внаслідок війни в Україні та внутрішньо переміщеними особами.  Протягом місяця 2022 року таку допомогу отримали понад 500 осіб

Виїхавши на Хмельниччину, професор кафедри Мороз Володимир та маючи стійку громадську позицію щодо підтримки українських збройних сил у боротьбі з ворогом став волонтером Першого відділу Кам’янець-подільського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України (далі – Центр). Разом з представниками різних структурних підрозділів Центру виконував завдання по забезпеченню військових частин Збройних сил України вантажною технікою, брав участь у транспортуванні в якості водія вантажівок до місць призначення, організовував закупівлю запасних частин, паливно-мастильних матеріалів тощо. Отримав подяку від керівництва Центру за суттєвий внесок у тилове забезпечення військ, реалізацію комплексу заходів, спрямованих на задоволення матеріальних, транспортних, побутових та інших потреб Центру.

Доцент кафедри Бережна Галина є членом волонтерської команди Служби у справах дітей в центрі прийому біженців у місті Запоріжжі. За останні  тижні до міста прибуло 65466 людей з тимчасово окупованих територій Запорізької та Донецької областей, серед них 17698 дітей.

До Запоріжжя евакуюються жінки і чоловіки, з дітьми та домашніми улюбленцями, люди похилого віку, люди з інвалідністю з Маріуполя, Волновахи, Мар'їнки, Василівки, Новозлатопілля, Кам'янського, Мелітополя, Енергодару, Дніпрорудного...

У Запоріжжі евакуйовані отримують всю необхідну допомогу – місця для проживання, харчування, одяг, речі першої необхідності. За необхідності їм допомагають професійні медики та психологи. Члени нашої кафедри, які мешкають у Запоріжжі, допомагають евакуйованим продуктами харчування, речами першої необхідності, одягом.