Кафедра загальної та практичної психології
Завідувач кафедри – Лушин Павло Володимирович, доктор психологічних наук, професор, автор екофасилітативного підходу до надання психологічної допомоги, в основу якого покладено оригінальну теорію особистісних змін, практикуючий психолог та психотерапевт з багаторічним досвідом консультативної роботи та психотерапії, керівник програми соціально-психологічної реабілітації наркоманів і людей із СНІД. Учасник программ Уэйнського університету (США, м. Детройт, штат Мічіган) и EMDR – Інституту (м. Лос Анжелес, Каліфорнія), Монтклерського державного університету (США, штат Нью Джерсі), консультуючий редактор міжнародних наукових журналів Thinking и Childhood and Philosophy (США та Бразилія).
Кафедра загальної та практичної психології забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців з вищою освітою в галузі психології за освітньо-професійними програмами IV рівня акредитації за спеціальностями:
- “Психологія” (освітньо-кваліфікаційний рівень – бакалавр, магістр)
- “Практична психологія” (освітньо-кваліфікаційний рівень –бакалавр).
Професорсько-викладацький склад кафедри:
Відповідно до навчального плану підготовку студентів забезпечують 12 викладачів, з них:
- четверо викладачів мають науковий ступінь доктора наук, вчене звання професора,
- четверо викладачів мають науковий ступінь кандидата наук, вчене звання доцента.
На кафедрі загальної та практичної психології працюють вчені визнані на міжнародному рівні :
- член-кореспондент АПН України, доктор психологічних наук, професор В.О.Татенко,
- доктор психологічних наук, професор О.І.Бондарчук,
- доктор психологічних наук, професор Н.Ю. Волянюк
Професорсько-викладацький склад кафедри здійснює перспективні наукові дослідження, співпрацює з навчальними закладами всіх рівнів акредитації в галузі освітньої діяльності. Викладачі працюють над актуальними проблемами психології. Протягом останніх років опубліковано 12 монографій, 9 підручників, 35 навчальних посібників та методичних рекомендацій, понад 220 наукових статей.
Кафедра бере участь в організації та проведенні науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів з актуальних проблем психологічної підготовки майбутніх фахівців з психології. Зусиллями кафедри щорічно організуються та проводяться такі науково-практичні конференції:
- ¨Міжнародна науково-практична конференція „Соціалізація особистості в умовах системних змін: теоретичні і прикладні проблеми”, (спільно з лабораторією соціальної психології Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України);
- ¨Міжнародна науково-практична конференція “Психологічні проблеми становлення фахівця в умовах соціальних трансформацій”;
- ¨Міжнародна науково-практична конференція “Психолого-педагогічний супровід навчально-професійної діяльності фахівців”.
Провідні професори кафедри започаткували наукові школи:
- Доктор психологічних наук, професор Лушин П.В. проводить фундаментальні та прикладні наукові дослідження із підготовки практикуючих психологів в сфері освіти та психологічної допомоги. Працює школа екофасилітації професора Лушина.
- Доктор психологічних наук, професор Волянюк Н.Ю. запровадила наукову школу з дослідження психологічних умов професійного становлення фахівця.
- Доцент Г.М. Бевз є провідним в Україні фахівцем з питань виховання дітей-сиріт.
Значна кількість випускників кафедри після закінчення навчання вступають до аспірантури та захищають кандидатські дисертації, розпочинають активну практичну діяльність в сфері психологічної допомоги, а також у викладанні психології в середніх та вищих навчальних закладах. Близько 15 випускників кафедри загальної та практичної психології отримали вчений ступень кандидата психологічних наук.
Серед студентів УМО можна почути такі відгуки з приводу викладання психології на кафедрі: «Вперше я відчула на собі не байдуже ставлення до мене як до особистості та моїх навчальних потреб», «складається думка, що всі викладачі кафедри «інфіковані вірусом» самовдосконалення чого в них із задоволенням можна навчитися», «багато із моїх професорів отримують особисте задоволення від спілкування на практичні теми з психології».