Чаморсов Олександр

Чаморсов Олександр

Випускник 2018 року, магістр, група КПМ–16–Х1
Спеціальність "Психологія"

Мене звати Олександр Чаморсов і я ветеран. Я учасник війни, яка досі триває на сході моєї країни. Я пішов на війну добровольцем у 2014 році і повернувся через рік.Повернутись з війни в мирне життя, з технічної точки зору, вийшло досить просто. Лише ніч в потязі і більше жодного натяку на війну окрім моєї форми й наплічника. Та з часом я розумів, що залишити свій автомат в мене виходить значно важче, аніж рік тому вдалося взяти його до рук. Виявилось, що адаптуватись зовсім не просто. Інколи важко було навіть вийти з дому в магазин. Та й займатись дизайном (справою всього мого попереднього життя) я не мав більше ніякого бажання.

Декілька програм з соціальної та психологічної адаптації, на які я згодом потрапив, дуже мені допомогли. Я прийняв рішення і надалі навчатись для того, щоб ділитись набутими знаннями і навичками з іншими ветеранами, які зазнали схожий зі мною складний досвід по поверненню. Так виникла ідея вивчати психологію у вищому навчальному закладі, і я склав іспити в магістратуру. Я обрав, а у 2018 році закінчив Державний вищий навчальний заклад «Університет менеджменту освіти» за спеціальністю 053 «Психологія». Вибір був не випадковим, адже в навчальному закладі панувала дружня, тепла атмосфера. Мене оточували досвідчені вчителі, яким я дуже вдячний за знання, та однокурсники, які стали моїми друзями та подругами. Їх підтримку я й досі відчуваю!

Не скажу, що вчитись було просто, але я закінчив університет з відзнакою. Відтепер я продовжую працювати з ветеранами, використовуючи набуті знання і постійно згадую своїх вчителів та однокурсників із вдячністю. Своїм колегам-ветеранам, з якими я разом працюю за принципом «рівний-рівному» в «Lifeline Ukraine», я раджу навчатись тільки в ДЗВО «УМО»!