Ніконорова М.А. Профілактика та робота з конфліктами у ве- ликих торгових організаціях

У статті пропонується до обговорення зміст і методи роботи з конфліктами у великих торгових організаціях. Висвітлено основні принципи розроблення і реалізації «Технології психологічної підготовки персоналу…

Овдієнко І.М. Психологічні умови підготовки керівників за- гальноосвітніх навчальних закладів до взаємодії зі шкільною психологічною службою

Статтю присвячено вивченню психологічних умов підготовки керів-ників загальноосвітніх навчальних закладів до взаємодії зі шкільною психоло-гічною службою. Розкрито сутність цієї взаємодії. Встановлено, що на під-вищення…

Паламарчук О.М. Еколого-економічна культура як необхідна складова професійної соціалізації суб’єктів економічної діяль- ності

Статтю присвячено вивченню змісту професійної соціалізації, дослід-женню ролі еколого-економічної культури у професійному становленні суб’єк-тів економічної діяльності. Представлено результати теоретичного аналізу…

Панченко С.М. Особистісна зрілість: сутність і перспективи актуалізації в умовах післядипломної освіти

У статті проаналізовані наукові підходи до розкриття сутності фено-мена «особистісна зрілість», диференційовані та зіставлені поняття, що входять до проблемного поля дослідження. Наведено проміжні результати…

Перегончук Н.В. Професійна адаптація й особистісний розви- ток педагога

У статті розглянуто зміст, структуру та функції професійної адап-тації педагогів. Досліджено психологічні проблеми, що виникають у процесі її управління (недостатній рівень забезпечення, власне, професійної та…

Пилипчук О.Ю. Фахове зростання майбутніх менеджерів унаслідок усвідомлення професійного образу «Я»

У статті розглянуто взаємозв’язок професійного зростання сту-дентів з усвідомленням професійного образу «Я». Формування професійної «Я-концепції» відбувається в студентські роки. Вузи мають…

Руда Г.В. Професійна взаємодія практикуючого психолога та педагога в закладі освіти

У статті висвітлено результати дослідження особливостей взаємо-дії психолога і педагога у навчально-виховному процесі закладу освіти. Ключові слова: шкільний психолог, педагог, анкетування, взаємодія, співпраця,…

Рябокінь Л.М. Формування готовності до професійної діяльності як психолого-педагогічна ипроблема

У статті розглядається процес формування готовності до профе-сійної діяльності, якою можна цілеспрямовано керувати, якщо правильно побудувати модель навчально-виховного процесу, створити психолого-педагогічні умови та…

Саврасова-В’юн Т.О. Психологічні особливості громадянської активності старшокласників

Статтю присвячено теоретичному аналізу психологічних особли-востей громадянської активності старшокласників. Визначено основні психо-логічні характеристики, які розкривають сутність громадянської активності…

Соломіна Г.В. Психологічні проблеми вдосконалення когнітивного стилю керівників загальноосвітніх навчальних закладів

Статтю присвячено аналізу психологічних проблем вдосконалення ког-нітивного стилю керівників загальноосвітніх навчальних закладів. Показано, що недостатній розвиток когнітивного стилю керівників загальноосвітніх…

Стадник О.І. Реалізація мотивів самовдосконалення викла- дачів у рамках психологічного супроводу їхньої професіо- налізації

У статті представлено результати дослідження автором проблеми реалізації мотивів самовдосконалення викладачів у рамках психологічного суп-роводу їхньої професіоналізації. Взаємоузгодження вимог професії та осо-бистості…

Стародубцева Е.В. Психологические условия становления субъектности в младшем школьном возрасте

В статье раскрывается понятие субъектности, субъектной актив-ности младших школьников в учебном процессе. Дается характеристика психолого-педагогических условий становления субъектности младших школьников. Ключевые…

Стовба Н.І., Чеботарьова А.І. Мотиви читання та само- проектування професійного зростання фахівця

Стаття присвячена вивченню домінуючих мотивів читання та сту-пеня їх виразності у дорослих людей. Для дослідження мотивів читання використовувалася техніка репертуарних ґрат, що дала змогу виявити знач-но цікавішу…

Терещенко К.В. Національна ідентичність як складова сис- теми соціальної ідентичності особистості

У статті розглянуто сутність національної ідентичності як складової системи соціальної ідентичності особистості, проаналізовано підходи до визначення поняття «національна ідентичність». Висвітлено складові…

Тищенко Н.М. Психологічна готовність майбутніх соціальних педагогів до взаємодії в ситуаціях ускладненого про- фесійного спілкування

На основі теоретичного аналізу актуальності та розробленості проб-леми психологічної готовності майбутніх соціальних педагогів до взаємодії в ситуаціях ускладненого професійного спілкування нами представлено її…

Ткачук Т.А. Професійні стреси та чинники їх виникнення у фа- хівців податкової служби

Статтю присвячено аналізу досліджень професійного стресу, причин його виникнення та наслідків у курсантів та офіцерів підрозділів податкової міліції. Здійснено аналіз стрес-чинників, які є причинами виникнення стресових…

Толков О.С. Психологічні особливості діяльності персоналу вищої школи в умовах опору змінам

У статті досліджуються психологічні особливості опору змінам у вищій школі та діяльність науково-педагогічних працівників у таких умовах. Розгля-дається поведінка персоналу вищої школи в умовах опору…

Торба Н.Г. Історичні та сучасні тенденції в описі та розумінні феномену конфлікту

У статті розглядаються історичні та сучасні тенденції в розумінні особливостей конфлікту як невід'ємної частини людського існування. Ключові слова: конфлікт, психічна енергія, внутрішня конфліктність, суперництво,…

Чаусова Т.В. Професійне становленння як складова життєвої позиції майбутніх психологів

У статті проаналізовано систему професійного становлення май-бутніх психологів та особливості її інтеграції в загальну життєву позицію людини. Ключові слова: ставлення, потреби, особистісний розвиток, психо-логічні…

Чубко О.М. Проблеми розвитку правосвідомості як чинник соціальної активності молоді

У статті проаналізовано психологічні дослідження змісту і структури правосвідомості молоді та репрезентовано план емпіричного дослідження впливу правосвідомості на готовність студентської молоді до соціальної…

Чугуєва І.Є. Психологічна підготовка до професійної ді- яльності як чинник формування «Я-концепції» майбутніх спе- ціалістів з комп’ютерних технологій

У статті висвітлено результати впровадження психологічної підго-товки майбутніх спеціалістів з комп’ютерних технологій до професійної ді-яльності в умовах вищого навчального закладу. Ключові слова: психологічна…

Чугунова Є.М. Особливості студентської молоді у контексті встановлення довірливих стосунків

Статтю присвячено теоретичному аналізу кордонів юнацького віку у вікових періодизаціях. Проаналізовано зв’язок між віковими особливостями студентів та формуванням ними довірливих стосунків з оточуючими у процесі…

Шевцова О.М. Інноваційна діяльність як чинник особистісно- професійного розвитку вчителів початкової школи

Стаття присвячена теоретичному аналізу сучасного стану проблеми впливу інноваційної педагогічної діяльності на особистісно-професійний роз-виток вчителів початкової школи, які запроваджують і опрацьовують іннова-ційні…

Шикер Л.В. Зміст і показники саморозвитку особистості вчителя

У статті представлені теоретичні підходи до визначення змісту і показників саморозвитку особистості вчителя. Ключові слова: саморозвиток, самосвідомість, самоприйняття, само-пізнання, самовизначення, самореалізація,…