спільний україно-австрійський тренінг на тему: «Системне розуміння лідерства та комунікація» Умо НАПН України та офісу Kultur Kontakt Austria в Україні. Група ПВШ-17-Г1

У рамках спільного україно-австрійського проекту «Лідерство. Компетенція самоменеджменту» Університету менеджменту освіти НАПН України та офісу Kultur Kontakt Austria в Україні з 20 по 22 лютого 2018 року у місті Києві пройшов четвертий тренінг на тему: «Системне розуміння лідерства та комунікація».

Учасниками тренінгу стали науково-педагогічні працівники Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти і Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» та Одеського обласного iнституту удосконалення вчителів. Експериментом стало долучення до роботи даного тренінгу здобувачів вищої освіти магістерської програми «Педагогіка вищої школи» групи ПВШ-17-Г1 Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДВНЗ «Університет менеджменту освіти».

Протягом даного часу австрійські тренери Олівія де Фонтана та Міхаела Збурні ознайомили учасників з теорією систем Крістіана Шмідт-Вальдмана, запропонували розглянути комунікацію з системної точки зору та запропонували методику колегіального коучингу з використанням системних питань. Як завжди, не обійшлося без нових цікавих прийомів навчання – вправи «автобусна зупинка», «таксі», «кур’єр», «моделювання комунікації», «трикутник» тощо.