ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ В УКРАЇНІ: РОЗВ’ЯЗАННЯ СУЧАСНИХ ПРОБЛЕМ ЧЕРЕЗ НАВЧАННЯ І РОЗВИТОК

Навчально-науковий інститут менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України взяв активну участь у VІ Міжнародній конференції «Актуальні проблеми освітнього процесу в контексті європейського вибору України», що відбулася 16 листопада 2023 року на базі Київського національного університету будівництва і архітектури.

Програмою конференції було передбачено доповіді, онлайн-трансляції, презентації, присвячені актуальній тематиці модернізації освіти, провадження сучасних освітніх середовищ та професійної самореалізації педагогів, обговорення тенденцій, що характеризують освітню галузь на сучасному етапі; дослідження, вивчення, переосмислення проблем, які пов’язані з покращенням якості підготовки, перепідготовки і підвищенням кваліфікації фахівців та професіоналів.

У конференції, крім учасників від Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України дистанційно взяли участь представники з понад 30 закладів освіти, у тому числі чотирьох зарубіжних (Словаччина, Мексика та двох з Польщі), а також практики з Великої Британії, Туреччини, США, Естонії, Німеччини та Італії. Учасники заходу надіслали понад 170 тез доповідей, які будуть видані у збірнику матеріалів заходу. Присутніми на засіданні конференції були понад 110 осіб.

Науковці, практики, студентство обговорили та виробили спільні погляди на розв’язання актуальних проблем освітнього процесу, впровадження сучасних методик, новітніх технологій, створення ефективної інфраструктури освітньої галузі, забезпечення якості та конкурентоспроможності освітньої системи в умовах подолання складних викликів сьогодення, створення ефективних соціально-психологічних умов навчання, реалізації особистісно орієнтованих технологій у професійній діяльності викладача.

З доповіддю«Розвиток професійної освіти та освіти дорослих: реалізація політики інтеграції в європейський освітній простір»на пленарному засіданні виступив Супрун В’ячеслав Васильович, директор Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, кандидат економічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України, лауреат Державної премії України в галузі освіти, відмінник освіти України.

Безперечно, цінним стало набуття практичного досвіду участі у таких заходах наших здобувачів вищої освіти, що без сумніву, сприяє формуванню навичок науково-дослідної роботи, розвитку творчого мислення та професійній соціалізації сучасного студентства.

Дякуємо організаторам, спікерам та учасникам конференції за можливість бути з вами і поділитися досвідом та своїми творчими напрацюваннями в надзвичайно дружній атмосфері.