У ННІМП ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ З ВАЛЕНТИНОЮ ДОБРИДІНОЮ, ПРЕДСТАВНИЦЕЮ УРЯДОВОЇ УПОВНОВАЖЕНОЇ З ПРАВ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОДА

Етика комунікації – тема зустрічі з Валентиною Добридіною, представницею Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю у Чернівецькій ОДА, головою Громадської організації «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер» здобувачів, професорсько-викладацького складу кафедр: психології та особистісного розвитку (завідувач: д. психол. н., проф. О.В. Брюховецька), психології Дніпровської академії неперервної освіти (завідувач: к. психол. н., доц., О.С. Ковальчук), психології та суспільно-гуманітарних наук ЗВО ««Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая» (завідувач: д. психол. н, доц., К.А. Андросович).

Модератор: Валентина Балахтар, д.психол.н, проф., голова ГО «Центр суспільних інновацій та партнерства «Успіх»

• Спілкуючись з людьми з інвалідністю багато людей можуть не знати, що робити, як діяти, що правильно, а що може бути образливим. «Інвалідність» – соціальне явище, а не медична проблема особи! Ми звикли, що таку людину розглядають як хворого. Але «конвенція» на перше місце ставить людину, а потім її порушення. – зауважила пані Валентина.

Спікерка акцентувала увагу на правильності використання термінів, порадах щодо використання ввічливої мови, ключових принципах взаємодії та спілкування з повагою з людьми з інвалідністю

Неабиякий інтерес викликала інформація щодо особливостей спілкування з людьми, які мають обмежений зір чи обмежений слух, пересуваються за допомогою крісел колісних та ін.

Здобувачі цікавились особливостями супроводу людей з інвалідністю, надання допомоги, налагодження взаємодії та багато ін.

Зустріч пройшла дуже жваво, цікаво та головне - затребувано часом, у теплій і дружній атмосфер Здобувачі змогли поставити запитання, які їх цікавили, та отримати на них доволі розгорнуті відповіді.

Щиро дякуємо, шановна Валентино Петрівно, за знання, безцінний досвід, якими Ви поділилися з нами.

До нових зустрічей!