УЧАСТЬ ЗАВІДУВАЧКИ КАФЕДРИ ЕКОНОМІКИ, ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА МЕНЕДЖМЕНТУ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОГО ІНСТИТУТУ МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ПСИХОЛОГІЇ ДЗВО «УНІВЕРСИТЕТ МНЕДЖМНЕТУ ОСВІТИ» ТЕТЯНИ БУРЛАЄНКО В ПРОГРАМІ АКАДЕМІЧНОЇ МОБІЛЬНОСТІ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ В РАМКАХ

У процесі інтеграції закладів вищої освіти у міжнародний освітній простір дуже важливе місце належить академічній мобільності здобувачів освіти і викладачів, яка дозволяє не лише підвищити якість надання освітньої послуги, а й впливає на розвиток конкурентних відносин як на рівні окремих викладачів, так і на рівні закладів вищої освіти.

Академічна мобільність науково-педагогічних працівників – надзвичайно важливий етап для особистого і професійного розвитку, так як академічна мобільність виступає основним інструментом для побудови сучасного вищого освітнього середовища. Будучи однією з основних тенденцій вищої освіти, академічна мобільність сприяє продуктивним рішенням проблем сучасної освіти.

З 22.05.2023 р. по 26.05.2023 р. згідно до Угоди про співпрацю між ДЗВО «Університет менеджменту освіти» та Університет імені Яна Длугоша в м. Ченстохова (Республіка Польща) від 01.06.2016 р. та в рамках програми Європейського Союзу, що підтримує проєкти, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді і спорту Erasmus+ завідувачка кафедри економіки, підприємництва та менеджменту Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Тетяна БУРЛАЄНКО взяла участь в програмі академічної мобільності викладачів (8 годин) та отримала сертифікат.

Під час реалізації даної програми в Гуманітарно-природничому Університеті ім. Яна Длугоша на факультеті суспільних наук для здобувачів вищої освіти напряму «соціальна робота» 1, 2 та 3 курсів Т. Бурлаєнко було проведено чотири онлайн лекції польською мовою за наступними темами:

1. Соціальна політика/соціальна робота України: напрями, модель, структура, органи, фінансування соціального захисту у 2022-2023 роках.

2. Діагностика в соціальній роботі з елементами універсального дизайну архітектурного проєктування. Методика соціальної роботи через призму російсько-української війни.

3. Лідерство та управління у професійному вимірі майбутніх соціальних працівників.

4. Етичне аспекти соціальної роботи: досвід України.

Атмосфера під час проведення онлайн лекцій сприяла обміну думок учасників заходу, практичним досвідом та навичками. Вище зазначені теми викликали жваву дискусію, що в котрий раз підтвердило ефективність та необхідність такого спілкування на міжнародному рівні.

Розглядаючи міжнародну академічну мобільність науково-педагогічних працівників, як фактор інтеграції України у світовий науковий простір, можна ствердити, що розвиток академічної мобільності, зокрема в ДЗВО «Університет менеджменту освіти», уможливлює сприяння інтеграції України до Європейського освітнього простору, вдосконалення освітніх технологій, вихід якості освіти на світовий рівень, інноваційний розвиток університетської науки та інтеграцію її з виробництвом.

Під час перебування в Університеті ім. Яна Длугоша в м. Ченстохові було проведено зустріч з проректором з розвитку університету, професором Зигмундом Бонком. Коло питань, які обговорювалися на зустрічі торкалися впровадження європейськіх стандартів навчання та прагнення продовжувати спрівпрацю двох університетів. Однозначний висновок з цієї зустрічі - наші університети, незважаючи на надскладні умови існування в умовах російської агресії в Україні, бачать шлях розвитку нашої держави у європейському напрямку.

Дякуємо нашим партнерам − Гуманітарно-природничому Університеті ім. Яна Длугоша, за можливість міжнародної наукової співпраці, зокрема завідувачці кафедри соціальної політики, соціальної роботи та туризму Факультету суспільних наук Гуманітарно-Природничого Університету імені Яна Длугоша в Ченстохові, доктору педагогічних наук (габілітований), професору (Республіка Польща) Маріолі МІРОВСЬКІЙ.