САУХ ПЕТРО ЮРІЙОВИЧ

САУХ ПЕТРО ЮРІЙОВИЧ

член-кореспондент НАПН України
доктор філософських наук, професор

Закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. Працював в університетах Києва, Донецька, Житомира, Рівного. Стажувався та читав лекції в університетах США, Німеччини та Франції. Пройшов шлях від асистента, доцента, професора, завідувача кафедри філософії та декана до ректора. У 1992 році обраний академіком Академії наук Вищої школи України, у 2000 — почесним академіком Міжнародної кадрової академії. Почесний професор багатьох зарубіжних та вітчизняних університетів, лауреат премії імені Д. І. Чижевського НАН України і Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка. Заслужений працівник освіти України.

Фахівець з проблем філософії релігії, філософської антропології, соціальної філософії та глобалістики.

Автор понад 400 наукових праць.  Особливий інтерес серед наукового загалу викликали його останні книги («Україна на межі тисячоліть. Трансформація духу і випробування національним буттям» (2001); «ХХ століття. Підсумки» (2001, 2009); «Сучасна освіта: портрет без прикрас» (2012).

Петро Юрійович – активний громадсько-політичній діяч. Він член оргкомітету Всеукраїнського Громадянського форуму, активний прибічник політичної реформи та демократизації освіти в Україні, автор проекту «Освіта ХХI століття», який отримав високу оцінку в університетах Німеччини та США.

П. Ю. Саух блискучий організатор науки і освіти. Під його керівництвом, за науковою консультацією і сприянням підготовлено 48 кандидатів та 8 докторів наук. Він головний редактор та член редколегій низки вітчизняних та зарубіжних наукових видань, член експертної ради Міністерства освіти і науки України, віце-президент Української академії акмеології, співголова Конгресу філософів слов’янських країн, член Президії Європейського союзу релігієзнавців та вільнодумців, член Міжнародного нью-йоркського клубу «Лідерство в освіті» та Клубу ректорів Європи (CRE), член Наглядової ради Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Союз обдарованої молоді», один із наукових керівників та авторів експерименту «Розвиток вальдорфської педагогіки в Україні» тощо.

Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, іменним годинником Президента України, подяками Президента України, Прем’єр-міністрів України, Почесними грамотами Верховної Ради України, нагрудними знаками МОН України «Антон Макаренко» та «Петро Могила», медалями «К. Д. Ушинський» та «Григорій Сковорода» НАПН України, медаллю Європейської Асоціації педагогічних університетів «За визначний внесок у поширення ідеї єдності Європи», знаком «За заслуги» ІІІ ступеня Житомирської міської ради, золотою медаллю «За заслуги в освіті» Міжнародною Кадровою Академією, Орденами «Святого Юрія Переможця» та «Святого Миколая Чудотворця» Української Православної Церкви Київського Патріархату, низкою медалей, грамот, подяк інших державних органів влади, церковних та вітчизняних й зарубіжних громадських організацій.