У статті представлені деякі аспекти підготовки майбутнього вчителя до особистісно орієнтованого виховання з використанням методу проектів на етапі його вузівської підготовки в магістріумі. Наведені результати…
Випуск 10
У статті визначено ключові та загальнопредметні компетенції, що виявляються на хімічно-предметному рівні в межах вищої екологічної освіти. Встановлено місце предметних компетенцій з хімії в компетентнісній ієрархії.…
У статті розглядається один з аспектів професійної готовності — готовність до діяльності (організації ресторанного бізнесу). Особливість цього процесу полягає в тому, що ця якість формується у взаємозв’язку…
У статті розглянуто проблеми стану сучасної професійної освіти України, причини занепаду та можливі шляхи подолання кризи у цій системі. Ключові слова: професійна освіта, кваліфікований робітник, робітничі кадри. В…
У статті обґрунтовано необхідність організаційно-методичної підготовки вчителя щодо застосування проектного методу у процесі викладання української мови в початковій школі. Ключові слова: проект, педагогічне…
Дослідження спрямовано на теоретичне обґрунтування системи цілеспрямованого формування самостійної пізнавальної діяльності сту-дентів, яка розглядається як провідна умова удосконалення навчально-виховного процесу вищої…
У статті розглядаються існуючі наукові підходи до проблеми формування професійної компетентності, акцентується увага на проблемі взаємозв’язку особистісного і професійного розвитку май-бутнього…
Стаття висвітлює результати досліджень щодо організаторської діяльності спеціалістів (учителів, організаторів) з фізичної культури і спорту у системі виховної роботи студентів вищих навчальних закладів — майбутніх…
На основі аналізу меценатської діяльності представників дворян-ських родин Бессарабії розглядаються можливості використання крає-знавчого матеріалу у процесі виховання патріотизму і громадської відпові-дальності у…
Стаття присвячена проблемам впливу ЗМІ (телебачення) на дитячу психіку, зокрема, проявам агресивності. Як результат експериментального дослідження проблеми, що розглядається, подаються рекомендації бать-кам і…
У статті аналізуються соціально-психологічні та соціо-культурні фактори розвитку дітей і молоді з урівноваженою соціальною дезадаптацією у вигляді неформальних об’єднань, яким нині приділяється недостатньо…
У статті визначено та обґрунтовано первинні умови психолого-педагогічного захисту в закладах освіти; наведено дані аналізу існуючих цілеспрямованих психолого-педагогічних впливів освітнього, сімейного і громадського…
В статье рассматриваются показатели мотивационной сферы личности студентов по специальности «Психология» в разных ситуациях профессионального обучения: в учебной деятельности, в ситуациях нарушения, а также…
Розглядаються теоретичні основи проблеми формування віктим-ності у процесі соціалізації особистості. Визначено, що основними причинами виховання уразливої особистості є: дефіцит досвіду — позитивної, активної,…
У статті розкрито особливості проведення тренінгової програми щодо розвитку психологічних компетенцій працівників освітніх органі-зацій. Представлено зміст і структуру тренінгу. Детально описано інтер-активні техніки,…
У статті розглядається проблема економічної соціалізації дітей з особливими потребами. Аналізуються теоретичні й емпіричні підстави для виділення економічної соціалізації дітей з особливими потребами як відносно …
В статье дан психологический анализ отношения к значимому другому у ревнивой личности. Автор показывает специфику доминирующего типа отношения к «значимым другим» у мужчин и женщин, переживающих…
В статье осуществлен психологический анализ отдельных компо-нентов материнского отношения у женщин, еще не имеющих детей. Исследуются ценность материнства, образ матери и образ будущего ребенка. Выделены условия…
Проаналізовано основні критерії управлінської адаптації керівника освіти; розкрито зміст, структуру та типи управлінської адаптації керів-ника у педагогічному середовищі, обґрунтовано ідею розвитку професійної…
У статті життєве цілепокладання розглядається як форма само-прогнозування, ідеального уявлення значущого, бажаного майбутнього. Досліджено наступні особливості постановки життєвих цілей: усвідомленість, часова…
В статье рассматриваются проблемы нравственного развития личности. Автором предлагается описание модели структуры нравст-венного самосознания, описываются ее компоненты и содержание. Ключевые слова: психологические…
У статті аналізується погляд психологічної науки на юридичне мислення. Розкривається його роль у становленні професіоналізму праців-ників оперативно-розшукової діяльності. Ключові слова: мислення, юридичне мислення,…
Стаття присвячена обґрунтуванню необхідності підготовки май-бутніх психологів до роботи з дітьми із синдромом дефіциту уваги з гіпер-активністю (СДУГ) та введення у вищих навчальних закладах спецкурсу …
У статті представлено модель ґендерної компетентності керівників загальноосвітніх навчальних закладів, яка розкриває її зміст, структурні компоненти та соціально-психологічні чинники. Ключові слова: компетентність…
Дана стаття присвячена проблемі професійної діяльності про-моутерів. У ній міститься опис дослідження з проблеми виявлення профе-сійних якостей, що сприяють діяльності ефективних промоутерів. Ключові слова: професійна…
У статті представлені результати дослідження особливостей самоактуалізації студентів-психологів у процесі професійної підготовки. Автором розглянуто і описано взаємозв’язок основних компонентів само-актуалізації…
Стаття присвячена специфіці адаптації дітей з порушенням інтелекту до умов спеціальних установ закритого типу. Ключові слова: адаптація, функціональний стан організму, соціалізація, адаптована психічна діяльність,…
У статті показано основні результати проведеного автором емпіричного дослідження з вивчення стійкості до психологічних бар’єрів у викладачів вищих навчальних закладів у процесі здійснення ними…
У статті представлено експериментальне дослідження взаємин дітей молодшого шкільного віку у різновікових групах. Встановлено чотири рівні розвитку успішності молодших школярів у різновіковій взаємодії. Показано, що…
Стаття присвячена дослідженню впливу економічної свідомості батьків на ступінь монетарних репрезентацій особистості дошкільника. Виявлено, що родина є найважливішим інститутом у економічній соціа-лізації особистості.…