ПРОВЕДЕНО ЩОРІЧНУ ХІ МІЖНАРОДНУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ «ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СУПРОВІД ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ФАХІВЦІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»

20 травня 2022 року у Навчально-науковому інституті менеджменту та психології ДЗВО "Університет менеджмент освіти" була проведена щорічна ХІ Міжнародна науково-практична конференція «Психолого-педагогічний супровід професійної підготовки та підвищення кваліфікації фахівців в умовах воєнного стану».

З вітальним словом виступили:

СПІРІН Олег Михайлович – проректор з наукової роботи та цифровізації ДЗВО «Університет менеджменту освіти», доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України, м. Київ;

РОЖНОВАТетяна Євгенівна – директор Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти», кандидат педагогічних наук, доцент, м. Київ;

КАРАМУШКАЛюдмила Миколаївна – заступниця директора Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України з науково-організаційної роботи та міжнародних наукових зв’язків, дійсна членкиня (академік) НАПН України, докторка психологічних наук, професорка, м. Київ;

ЛУШИНПавло Володимирович – завідувач кафедри психології та особистісного розвитку Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти», доктор психологічних наук, професор, м. Київ;

БОНДАРЧУКОлена Іванівна – завідувачка кафедри психології управління Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти», докторка психологічних наук, професорка, м. Київ.

Пленарне засідання розпочала КРИМЕЦЬ Людмила Володимирівна, докторка філософських наук, СНС, провідна наукова співробітниця кафедри суспільних наук гуманітарного інституту Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, м. Київ, тема її виступу:

«Вища військова освіта в Україні в умовах воєнного стану: реалії та перспективи». Виступ викликав ряд запитань, на які Людмила Володимирівна надавала професійно відповіді.

Цікавим був виступ ШВАЛБА Юрія Михайловича, доктора психологічних наук, професора, професора кафедри соціальної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ.

Актуальну тему піднялапід час свого виступу БОНДАРЧУК Олена Іванівна, докторка психологічних наук, професорка, заслужена працівниця освіти України, завідувачка кафедри психології управління ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти», м. Київ «Особистісний ресурс викладача вищої школи під час війни: складові та умови розвитку».

Цілий шквал позитивних емоцій у присутніх викликав виступ ШАРОН-МАКСІМОВ Дафни, освітнього психолога, міжнародного експерта з роботи з кризами та травмою дітей та підлітків, авторку та ідеолога проєкту «Хібукі-відкриті обійми», Ізраїль «Терапія травми у дітей при допомозі терапевтичної моделі заснованої на хібукі-терапії (метод розроблений в Ізраїлі й успішно пройшов апробацію в Ізраїлі, Японії, Америці).

Також під час конференції був проведений круглий стіл «Інноваційні підходи до підготовки майбутніх психологів в умовах воєнного стану».

Модераторами круглого столу виступили:

СУХЕНКО Яна Валеріївна, кандидатка психологічних наук, доцентка, доцентка кафедри психології та особистісного розвитку ННІМП ДЗВО «Університет менеджменту освіти».

ХІЛЬКОСвітлана Олександрівна, кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри психології та особистісного розвитку ННІМП ДЗВО «Університет менеджменту освіти».

ІНЖИЄВСЬКАЛеся Анатоліївна, кандидатка психологічних наук, доцентка, доцентка кафедри психології та особистісного розвитку ННІМП ДЗВО «Університет менеджменту освіти».

Тематика обговорення:

1)      Організаційні форми навчання психологів в умовах воєнного стану.

2)      Специфіка змісту і завдань підготовки майбутніх психологів в умовах воєнного стану.

3)      Ресурсність освітнього середовища в сучасних умовах.

4)      Міжкультурні виміри співпраці і взаємодії психологів під час війни в Україні.

5)      Індивідуальні і колективні проекти професійного становлення та розвитку здобувачів вищої освіти в сучасних умовах.

ЛУШИН Павло Володимирович, доктор психологічних наук, професор провів майстер-клас: «Психологічна допомога з урахуванням умов воєнного стану: критерії екологічності, короткочасності, масовості».

При підведенні підсумків всі науковці відмітили високий рівень конференції, а за словами заступниці директора Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України КАРАМУШКИ Людмили Миколаївни, докторки психологічних наук, професорки, конференція вийшла сучасною, «стильною».

Конференцію можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/OcPGHQI5eQw

Разом працюємо задля Перемоги!! Все буде Україна!!