Участь професора Олени АЛЕЙНІКОВОЇ у Форумі «Україна 30. Малий і середній бізнес та держава»

Участь професора Олени АЛЕЙНІКОВОЇ у Форумі «Україна 30. Малий і середній бізнес та держава»

За ініціативи Президента України з лютого 2021 року щотижня проходять тематичні сесії Всеукраїнський Форум Україна 30(“Ukraine 30”).

Діалог представників влади та суспільства відбувається задля актуалізації критично важливих для української держави питань.

17-19 березня 2021 року на Форумі «Україна 30. Малий і середній бізнес та держава» розглядалися проблеми МСБ, митні та податкові реформи, програми підтримки в коронакризу та інші. Взяти участь у Форумі в якості запрошеного гостя і представника Запорізької облдержадміністрації, було делеговано професору кафедри публічного управління і проектного менеджменту ДЗВО «Університет менеджменту освіти», гаранту освітньо-наукової програми «Публічне управління та адміністрування», доктору наук з державного управління, професору Олені АЛЕЙНІКОВІЙ. Такі заходи сприяють розширенню зв’язків зі стейкхолдерами – роботодавцями, професіоналами-практиками з галузі, а також  можливості врахування актуальних векторів публічної політики в освітніх програмах галузі «Публічне управління та адміністрування».

Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ у рамках Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Малий і середній бізнес та держава» розповів про розробку Національної економічної стратегії-2030 та створення Ради з питань сприяння розвитку малого підприємництва.

Литовський уряд запропонував пакет економічних стимулів для національного бізнесу та забезпечив привабливість для високовартісних інвесторів. Завдяки реформуванню ринку праці, пенсійної системи, енергетичного сектору, адресній підтримці родин Литва демонструє надзвичайну життєздатність і витривалість економіки, запевнив Президент Литовської Республіки Ґітанас НАУСЄДА.

Україна сьогодні є одним з найкращих місць у світі для того, щоб починати інтелектуально місткі глобальні технологічні бізнеси. Таку думку висловив СЕО та співзасновник українського стартапу Petcube.

Ярослав Ажнюк (Yaroslav Azhnyuk). Українці здатні генерувати якісно нові й цікаві ідеї у світовому масштабі, вважає підприємець.

Очільник Державної фіскальної служби України Вадим Мельник розповів про створення Офісу ефективної взаємодії з бізнесом. Головні завдання ДФС – це структурувати дані за різними напрямками роботи Служби, розробити карту взаємодії з кожною індустрією, проводити зустрічі з підприємцями, категоризуючи їхні запити за пріоритетами, вважає він.

Єдиний спосіб змінити податкову систему – це знизити податки, заявив голова Виконавчого комітету реформ Міхеіл СААКАШВІЛІ. Він переконаний, що економіка України не може витримувати від 41% до 44% збирання податків з навантаженням на ВВП. Це не сумісно з життям економіки, з життям пацієнта, сказав Саакашвілі.

Європейський Союз допомагає Україні у боротьбі з контрабандою товарів, яка вважається в Євросоюзі кримінальним злочином, розповів керівник відділу «Належне управління та верховенство права» Представництва ЄС в Україні Ксав'є Камю. Києву потрібно розбудовувати розслідувальний потенціал і ухвалити закон, який криміналізує контрабанду, наполягає Ксав'є Камю.

Державна податкова служба нині працює у форматі єдиної юридичної особи. Це сприяє контрольованості, передбачуваності, однорідності правозастосовної практики, вважає заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак (Iaroslav Gregirchak). Такий підхід допомагає оптимізації процедури адміністративного оскарження.

Міжнародний бізнес приходить до України, але сам український бізнес вагається інвестувати в Україну, переконаний бізнес-омбудсмен України Марчін Свєнчіцький.

Майже 90% скарг до бізнес-омбудсмена надходять від українських підприємців, заявив він.

Зараз у світі відбувається конкуренція за таланти, за ресурси та за інвестиції. Перемагає в цій конкуренції той, хто зможе максимально запропонувати найсприятливіші умови для того, щоб всі ці компоненти у своїй синергії знайшли максимальну додану вартість, вважає заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин.

Заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ірина Новікова вірить, що 2021 рік для України стане більш активним у сфері інвестицій.

Держпідтримка буде надаватись як українським, так і іноземним інвесторам, які мають намір інвестувати понад 20 млн євро і створять понад 80 робочих місць з середньою заробітною платою на 15% вищою за середню в регіоні у відповідній сфері. Інвестиційний проєкт має тривати не більше 5 років. Саме це передбачає президентський закон №1116-ІХ «Про державну підтримку інвестиційних проєктів», розповіла керівник

Office of the National Investment Council of Ukraine Ольга Магалецька (Olga Magaletska).

Розмір видачі фінансової допомоги за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» становить 1,2-1,4 млрд грн на тиждень, заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко. Підприємці з усіх куточків України можуть користуватися програмою та більш впевнено планувати свої інвестиції, свою роботу, знаючи, що фінансування у них є за доступними відсотками: 0% або 3%, наголошує міністр.

Запуск сервісу Дія.Бізнес відбувся без використання бюджетних коштів, а процес реєстрації бізнесу в країні є найшвидшим у світі, зазначив віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Всеукраїнський Форум «Україна 30» є дискусійним майданчиком, на якому представники влади всіх рівнів, експертного середовища, громадянського суспільства та міжнародної спільноти піднімають низку проблем, які потребують виважених рішень.

Форум також є можливістю для пояснення позицій різних сторін, логіки в ухваленні ініціатив, пошуку тактик та стратегій у розробці дорожніх мап з питань що розглядає Форум «Україна 30» — це планування майбутнього України вже сьогодні з використанням досвіду найкращих представників різних країн, які хочуть розділити з нами власні вміння та напрацювання з того чи іншого питання.