ХV МІЖНАРОДНА ВИСТАВКА «ІННОВАТИКА В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ»: Позиціонування закладів освіти на ринку освітніх послуг в умовах воєнного стану

ХV МІЖНАРОДНА ВИСТАВКА «ІННОВАТИКА В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ»: Позиціонування закладів освіти на ринку освітніх послуг в умовах воєнного стану

До 70-річчя з дня заснування Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти», у межах ХV Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» (25-27 жовтня 2023 року), відбувся V Всеукраїнський науково-методологічний семінар «Позиціонування закладів освіти на ринку освітніх послуг в умовах воєнного стану».

Захід проведено спільно з Управлінням освіти і науки Бориспільської міської ради Київської області та Бориспільським академічним ліцеєм імені А. Федорчука.

У роботі семінару взяв участь ректор ДЗВО «Університет менеджменту освіти», член-кореспондент Академії наук вищої освіти України, доктор філософії Микола Кириченко, який, відкриваючи семінар, підкреслив важливість консолідації зусиль з розвитку освітньої галузі в умовах воєнного стану, позиціонування закладів освіти на ринку освітніх послуг та ринку праці, провадження освітнього менеджменту, модернізації структури і змісту освіти, забезпечення інноваційної системи підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації керівних, педагогічних та науково-педагогічних кадрів відповідно до європейських стандартів якості освіти, що сприятиме розбудові української освіти та українського суспільства в цілому.

Також привітали учасників заходу проректор з наукової роботи і цифровізації Університету Інна Отамась, директор ННІМП В'ячеслав Супрун, начальник управління освіти і науки Бориспільської міської ради Київської області Катерина Шабан, директор Бориспільського академічного ліцею ім. А. Федорчука Оксана Пономарьова та інші.

Модераторами заходу були (Таня Рожнова ) Тетяна Рожнова, професор кафедри педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти ННІМП ДЗВО УМО, кандидат педагогічних наук, доцент та Анна БЕРДНИК, заступник директора з навчально-виховної роботи Бориспільського академічного ліцею ім. А. Федорчука, вчитель англійської та німецької мови, кандидат педагогічних наук.

Під час семінару презентовано результати наукових досліджень і обмін практичним досвідом у сфері управління сучасним закладом освіти в умовах воєнного стану та його позиціонування на ринку освітніх послуг.

Учасники семінару працювали за такими напрямами:

  • Організація освітнього процесу в закладах освіти в умовах

воєнного стану;

  • Ресурс-менеджмент як необхідна складова самоменеджменту

майбутніх керівників закладів загальної середньої освіти в умовах викликів сьогодення;

  • Управління закладами вищої освіти в європейському вимірі;

  • Ціннісні орієнтири в управлінні Нової української школи:

сучасний стан та перспективи;

  • Емоційний інтелект у процесі професійного становлення

менеджера освіти;

  • Трансформація стратегій позиціонування навчальних закладів на

ринку освітніх послуг в умовах воєнного стану;

  • Смарт-освіта – нова парадигма сучасної системи освіти;

  • Миротворчість та миробудування як принципи НУШ;

  • Основні вектори розвитку позитивного іміджу майбутніх

керівників закладів освіти у процесі магістерської підготовки;

  • Особливості використання маркетингового аудиту в управлінні

ЗЗСО;

  • Умови та перспективи електронного управління в ЗЗСО;

  • Стратегія розвитку як складова управління ЗЗСО;

  • Психологічні засади професійної підтримки педагогічних

працівників в умовах воєнного стану.

Надзвичайно цікавими та змістовними були теми доповідей та питання, що виносилися на обговорення освітянської спільноти, презентовано грунтовні доповіді провідних науковців Університету менеджменту освіти; випускників, аспірантів і здобувачів кафедри педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти; досвідчених керівників та освітніх практиків, серед яких: В’ячеслав Супрун «Підготовка кадрів для освітньої галузі України в умовах глобальних викликів і сучасних загроз»; Оксана Пономарьова «Умови та перспективи електронного управління в ЗЗСО»; Тетяна Волотовська «Ресурс-менеджмент як необхідна складова самоменеджменту майбутніх керівників закладів загальної середньої освіти в умовах викликів сьогодення»; Наталя Котлярова, заступник директора з НВР Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Краматорської міської ради Донецької області, здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньої програми «Управління навчальним закладом» Університетуу менеджменту освіти «Організація дистанційного навчання в ЗЗСО в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуацій»; Олексій Голик, фінансовий директор, ГК «Olkom», випускник освітньої програми «Педагогіка вищої школи» Університету менеджменту освіти «Фінансування закладів освіти: сучасність та перспективи»; Наталія Тименко, директор Бориспільського будинку дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт» Бориспільської міської ради «Мобільність позашкільної освіти як важлива умова збереження та розвитку галузі»; Світлана Урда, учитель початкових класів, спеціаліст І категорії Бориспільського академічного ліцею ім. А. Федорчука «Сертифікація педагогічних працівників очима учасника сертифікації».

У різних формах участі в роботі семінару зареєструвалося 173 особи з усіх куточків України. Три години плідної і цікавої роботи. Усі доповіді, дискусії, коментування, жваве обговорення та презентація результатів наукових досліджень і обмін практичним досвідом у сфері управління сучасним закладом освіти в умовах воєнного стану та його позиціонування на ринку освітніх послуг були цікавими, змістовними та практико-орієнтованими.

Атмосфера творчого пошуку, інноваційності, доброзичливості й поваги, що панувала під час семінару, є запорукою успішної реалізації завдань освітньої політики держави та оперативного реагування на сучасні виклики перед освітянами.

Дякуємо співорганізаторам, спікерам та учасникам, адже цікаво, змістовно, продуктивно, емоційно та в надзвичайно дружній атмосфері відбувалося спілкування. Це був надихаючий, актуальний для педагогів, науковців та усіх зацікавлених осіб семінар, що супроводжувався цікавим презентаційним матеріалом, відповідними техніками та корисними порадами і прикладами власного досвіду. Пишаємося нашими колегами й замовниками освітніх послуг і зичимо натхнення й творчості в непростих умовах сьогодення.