Наукові заходи з участю зарубіжних колег

Наукові заходи з участю зарубіжних колег

Протягом перших двох місяців 2018 р. колективом кафедри психології та особистісного розвитку було організовано два наукових масових заходів – зустріч з американським дослідником у сфері кримінальної психології Джіммі Хіллом 25.01.2018 р. та науковий семінар з участю ізраїльського психолога Гершанова Олександра 15.02.2018 р.

Зустріч з американським дослідником у сфері кримінальної психології Джіммі Хіллом була присвячена обговоренню різноманітних питань психологічної науки і практики, проводилась англійською мовою та супроводжувалась перекладом. Значна частина зустрічі проходила у формі питань учасників та відповідей зарубіжного гостя. Дані питання стосувалися різних аспектів психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, проблем надання психологічної допомоги з практики психологічної роботи учасників зустрічі.

15 лютого колективом кафедри психології та особистісного розвитку було проведено науковий семінар на тему «Психолого-педагогічний супровід навчально-професійної діяльності майбутніх фахівців в системі ППО» з участю зарубіжного колеги  – ізраїльського психолога Олександра Гершанова (Gershanoff Alexander), психотерапевта СВТ, директора освітніх програм «Міжнародні Психолого-Освітні Проекти» (International Psycho-Educational Projects) (м. Петах Тіква, Ізраїль), члена громадської організації СЕЛА («Коаліція травми», Ізраїль), що працює з людьми, які постраждали в результаті терористичних атак, та їх сім’ями. Олександр Гершанов упродовж трьох років разом із колегами впроваджує систему підготовки та перепідготовки фахівців у галузі травматерапії в Україні.

У роботі семінару взяли участь директор ННІМП проф. Алейнікова О.В., студенти і викладачі ННІМП та ін. Науковий семінар було розпочато вітальним словом завідувача кафедри психології та ОР, професора Лушина П. В.. Під час семінару ізраїльським психологом Гершановим О. було висвітлено особливості підготовки психологів для роботи з людьми, які потребують психологічного супроводу внаслідок переживання травматичних подій, проаналізовано основні принципи психологічної допомоги особам, які мають симптоми ПТСР тощо. Даний науковий захід створив можливості для переосмислення учасниками семінару важливих аспектів надання кризової психологічної допомоги в умовах сучасного життя українського суспільства, всі учасники мали змогу порівняти ізраїльський та український досвід організації психологічної допомоги учасникам бойових дій та членам їх сімей.