ОНЛАЙН ЛЕКЦІЯ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ОПП «УПРАВЛІННЯ ПРОЄКТАМИ» ІЗ ЗАЛУЧЕННЯМ ЕКСПЕРТКИ МАРІЇ ТИЩЕНКО, ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКТОРКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ПОРУЧ»

ОНЛАЙН ЛЕКЦІЯ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ОПП «УПРАВЛІННЯ ПРОЄКТАМИ» ІЗ ЗАЛУЧЕННЯМ ЕКСПЕРТКИ МАРІЇ ТИЩЕНКО, ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКТОРКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ПОРУЧ»

14 лютого 2022 року для здобувачів вищої освіти освітньо-професійної програми «Управління проєктами» груп УП-21-Г1 та УП-20-Г1 Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» відбулася спільна онлайн лекція з дисципліни «Планування і виконання проєктних дій» із експерткою Марією Тищенко (тема зустрічі: «Проєкти соціальної дії в РРР»), яку організувала доцентка кафедри публічного управління і проектного менеджменту к.е.н., доцентка Галина Бережна.

Також у заході взяли учать здобувачі вищої освіти ОПП «Управління навчальними закладами» Житомирського державного університету імені Івана Франка у рамках підписаного Меморандуму про співпрацю.

Запрошена співлекторка Тищенко Марія – виконавча директорка Всеукраїнської громадської організації «Поруч», к.е.н., доцентка, менторка Шведського міжнародного центру місцевої демократії (ICLD).

Під час лекції пані Марія поділилася досвідом розробки та реалізації проєктів соціальної дії ВГО «Поруч» за такими напрямами, як підтримка місцевих громад і активістів, розвиток громадянського суспільства та соціальних інновацій, реалізація концепції сталого розвитку громад, волонтерство та співпраця з міжнародними партнерами.

Метою проєктів, які реалізуються ВГО «Поруч», є поширення та імплементація концепції сталого розвитку в Україні; налагодження взаємодії між громадянами та владою, органами місцевого самоврядування; зміцнення потенціалу суспільства за допомогою експертної та ресурсної підтримки, розвиток соціального підприємництва. Метою діяльності громадської організації є виховання лідерів нової генерації через популяризацію волонтерського руху та сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, і всі проєкти, які реалізує команда організації («Школа миру», «School food generation», «Енергія поколінь», «Мокоша» та інші), спрямовані на її досягнення.

Пані Марія наголосила на важливості проактивної позиції та власної ініціативи громадської організації як у формуванні проєктів, так і пошуку партнерів та ресурсів для їх реалізації. Так, вона зазначила, що на певному етапі вони з командою зрозуміли, що потрібно інвестувати час і зусилля в молодь, тому що саме молоді хлопці та дівчата стають тією рушійною силою змін, яких так потребує наша країна. Таке бачення втілюється як через реалізацію власних проєктів (наприклад, проєкт «Школа миру»), так і через залучення до міжнародних програм та проєктів (наприклад, супровід громад-учасниць Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» в частині підготовки 16 громад до впровадження в них шкільного громадського бюджету та проведення першого конкурсу шкільних проєктів).

Ще однією важливою тезою, якою поділилась пані Марія, – вплив організації на різних рівнях (державному, регіональному та місцевому) та механізми співпраці з різними стейкхолдерами. Для успішної реалізації проєктів велике значення має злагоджена робота команди, ефективні комунікації з різноманітними учасниками та учасницями проєкту, щирість у формуванні ідеї та чесність в її реалізації.

Підсумовуючи, пані Марія запросила всіх присутніх до співпраці та створення професійного нетворкінгу, який дозволяє успішно та якісно реалізовувати проєкти та досягати бажаних та омріяних змін.

Дякуємо пані Марії за цікаву, актуальну інформацію, а учасникам та учасницям заходу за підтримку, питання та готовність спільно формувати «проєктну реальність»!!