проведено інформаційну годину для здобувачів вищої освіти, присвячену Міжнародному дню боротьби з корупцією

проведено інформаційну годину для здобувачів вищої освіти, присвячену Міжнародному дню боротьби з корупцією

09 грудня 2020 р., на платформі Google Meet, за ініціативи керівництва Навчально-наукового інституту менеджменту та психології Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти», було проведено інформаційну годину для здобувачів вищої освіти, присвячену Міжнародному дню боротьби з корупцією. Заняття було організовано Іриною Жуковою – заступником директора з навчально-виховної роботи ННІМП ДЗВО «УМО».

Для проведення інформаційно-виховного заходу було запрошено колишнього прокурора Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України, кандидата наук з державного управління Андрія Поплавського.

За ініціативи ООН 09 грудня відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією.  Саме 9-11 грудня 2003 року в мексиканському місті Меріда відбулася політична конференція високого рівня, на якій була підписана Конвенція ООН проти корупції. Україна ратифікувала угоду 18 жовтня 2006 року.

Метою заняття було надання здобувачам вищої освіти практичних знань щодо історичних витоків корупції; стану і тенденцій боротьби з корупцією в Україні; політичних, економічних, соціальних, організаційних та етичних наслідків корупції для держав і громад та інше.

У ході заняття, Андрієм Анатолійовичем були висвітлені актуальні питання забезпечення реалізації єдиної державної політики у сфері боротьби з корупцією та комплексної координації діяльності всіх державних органів, що приймають участь у такій боротьбі. Розкривалися питання структури суб’єктів протидії розвитку корупції та ін. Також, інформативними були матеріали щодо того, що, за оцінками спеціалістів, щорічний обсяг хабарів оцінюється в один трильйон доларів. Світова економіка втрачає ще 2,6 трильйона доларів у зв’язку з корупційною діяльністю. Ці кошти становлять понад п’ять відсотків глобального ВВП. В Індексі сприйняття корупції від Transparency International за минулий рік Україна посіла 130-те місце з-поміж 176 країн.

Особливий інтерес у здобувачів вищої освіти викликали питання практичних аспектів подолання корупції та дієвості вже існуючих правових документів із питань боротьби з корупцією.