У ННІМП ДЗВО «УМО» ЗАВЕРШУЄТЬСЯ СЕСІЯ У ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ДРУГОГО (МАГІСТЕРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ ОНП «СПЕЦІАЛЬНА ОСВІТА (ЗА НОЗОЛОГІЯМИ)» В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

У ННІМП ДЗВО «УМО» ЗАВЕРШУЄТЬСЯ СЕСІЯ У ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ДРУГОГО (МАГІСТЕРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ ОНП «СПЕЦІАЛЬНА ОСВІТА (ЗА НОЗОЛОГІЯМИ)» В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

З 4 квітня по 15 квітня 2022 року у Навчально-науковому інституті менеджменту та психології ДЗВО «УМО» проходила сесія у здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти заочної форми навчання за ОНП «Спеціальна освіта (за нозологіями)».

Триває страшна війна… Людей розкидало по світу… Багатьом довелося стати біженцями… Багато чоловіків  стали на захист рідної землі… Серед студентів є волонтери, які рятують, допомагають людям, які потерпіли від російської агресії…

Однак, життя триває! Наші неймовірні студенти прагнуть продовжувати навчання! Знаходили час і можливості, хоча інколи це дуже складно: відсутній інтернет, доступ до комп’ютера, обмаль часу (бо ж волонтерська діяльність вимагає повної самовіддачі), проблеми зі здоров’ям… Незважаючи ні на що, наші магістранти, як і завжди, демонструють майже стовідсоткову присутність на заняттях, відповідальність і сумлінність у виконанні самостійних і творчих завдань.

Із 26 студентів виходили на зв’язок по 17 – 24 чоловік.

Водночас, викладачі кафедри педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти ННІМП роблять усе можливе (а часом і неможливе) для того, щоб освітній процес відбувався на високому рівні, щоб забезпечити доступ до усіх необхідних навчально-методичних матеріалів, презентацій лекцій.

Досить символічним став початок сесії, оскільки перші семінарські заняття були присвячені розгляду питань методики навчання рідної української мови (навчальна дисципліна «Спеціальна дидактика освітньої галузі «Мова і комунікація», викладач – доцент А.М.Висоцька), право на існування якої доводиться сьогодні відстоювати зі зброєю в руках.

Плідною і цікавою була робота на семінарських заняттях, присвячених питанням методології та організації наукового дослідження (викладач – професор В.А.Гладуш), а також сучасних медико-біологічних аспектів спеціальної освіти та інклюзивного навчання дітей з ООП (викладач – доцент С.О.Дубовський).

           Підсумком стали практичні заняття з дисципліни «Психологія і етика ділового спілкування» (викладач – доцент Т. Є. Рожнова) на яких піднімалися питання особливостей спілкування в умовах війти, проблеми які виникають в умовах евакуації, під час окупації, ділове спілкування керівників спеціальних закладів освіти в умовах війни, організація  освітнього процесу в умовах воєнного стану, уникнення конфліктних ситуацій та інші. Усі теми, які готували студенти, у тій чи іншій мірі містили те, про що ми раніше не торкалися, а якщо і торкалися, то поверхово це питання війни.

Сесія завершується, головний тест пройшли всі. Це тест на витримку, мужність.

Цей випуск у нас буде особливим – «воєнним»!!! Слава Україні!!! Все буде Україна!