У ННІМП ПРОВЕДЕНО ВІДКРИТУ ЛЕКЦІЮ «ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ, ЕВАКУЙОВАНИХ З МІСЦЯ ПОСТІЙНОГО ПРОЖИВАННЯ НА ТЕРИТОРІЮ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА»
26 травня у рамках відкритого освітньогомарафону «Навчання і розвиток в умовах війни. Разом до перемоги!» професоркою кафедри педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти ННІМП ДЗВО "Університет менеджменту освіти" НАПН України Тетяною Махинею за участі директора школи №8 м. Колобжег (Польща) Маргарити Маркевич було проведено відкриту лекцію на тему: «Особливості організації освітнього процесу для українських дітей, евакуйованих з місця постійного проживання на територію Республіки Польща».
До заходу, метою якого було поширенню досвіду організації освітнього процесу у закладах освіти Республіки Польща у воєнний період для вирішення нагальних проблем української освіти у післявоєнний період, долучилися керівники закладів освіти, науково-педагогічні працівники, вчителі та здобувачі Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО УМО.
Під час заходу було розглянуто ряд питань, серед яких ключовими були загальна система організації освіти Польщі по реформі 2017 року та виклики, які постали перед освітою Польщі у зв’язку із збільшенням контингенту українських учнів у початкових школах до 360 тисяч.
Відтак особливу увагу під час зустрічі було приділено структурі початкової школи у Польщі, що поділяється на два етапи:
- з першого по третій клас, що завершується необов'язковим загальнопольським тестом компетенцій, який має інформаційне значення;
- з четвертого по восьмий класи з поділом на предмети, що завершується загальнообов'язковим тестом восьмикласника.
Цього року для складання польського іспиту для восьмого класу сзареєструвалося близько 7150 учнів з України.
Також учасники мали змогу ознайомитися із низкою заходів Міністерства освіти і науки Польщі, що значно полегшило зарахування українських дітей та молоді до польських шкіл, вимушено переміщених у зв’язку з війною. Місцева влада суттєво збільшила кількість підготовчих відділень у школах для дітей, які приїжджають з-за кордону, які потребують адаптації навчального процесу до своїх потреб і освітніх можливостей, а також адаптації організаційної форми підтримки освіти.
Досвід організації освітнього процесу для українських дітей у трьох підготовчих відділеннях, які відкрито з 4 квітня 2022 року на базі початкової школи № 8 міста Колобжегу було представлено її директором Маргаритою Маркевич.
Учасники заходу виявили неабиякий інтерес також і до особливостей управління такими закладами у Польща, а також мали можливість обговорити нагальні проблеми, які характерні для обох наших держав.
Для тих, у кого не було можливості долучитися до заходу у день проведення, є можливість переглянути запис заходу на YouTube каналі університету за посиланням: https://youtu.be/dLwcgk9T5fw
ВПЕРЕД ДО ПЕРЕМОГИ! ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!!!