УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ «ПРОЦЕДУРИ ПІДГОТОВКИ ТА ПОДАННЯ ЗАЯВОК НА КОНКУРСИ ПРОГРАМИ ГОРИЗОНТ ЄВРОПА»  (UA NCP HORIZON EUROPE NETWORK, ПРОЄКТ EU4USOCIETY)

УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ «ПРОЦЕДУРИ ПІДГОТОВКИ ТА ПОДАННЯ ЗАЯВОК НА КОНКУРСИ ПРОГРАМИ ГОРИЗОНТ ЄВРОПА» (UA NCP HORIZON EUROPE NETWORK, ПРОЄКТ EU4USOCIETY)

14 вересня 2022 року професорка кафедри публічного управління і проектного менеджменту ННІМП ДЗВО «УМО» НАПН України Ковтун Оксана, к.держ.упр., доцент взяла участь у вебінарі «Процедури підготовки та подання заявок на конкурси програми Горизонт Європа», який проводився в рамках проєкту «Підвищення поінформованості українських організацій про можливості участі у дослідницьких та інноваційних програмах ЄС», що фінансується Європейським Союзом та Міжнародним Фондом «Відродження» у межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.

Організаторами вебінару виступили: UA NCP Horizon Europe Network та Agency of European innovations/Агенція європейських інновацій.

Метою вебінару було представлення основних організаційних процедур підготовки і подання проєктної заявки на конкурси програми Горизонт Європа та обговорення можливих проблем та типових помилок, яких припускаються українські організації, наукові, освітні установи. 

Спікер –  Іван Кульчицький, президент ГО Агенція Європейських Інновацій, керівник національного контактного пункту програми Горизонт 2020 за напрямом ІКТ, котрий має власний досвід подання і реалізації проєктів у програмі Горизонт 2020 та Горизонт Європа.

Horizon Europe («Горизонт Європа») – це сьомирічна науково-дослідна програма Європейського Союзу, яка продовжує наробки «Горизонту 2020». План програми «Горизонт Європа» передбачає підвищення фінансування науки в Європейському Союзі на 50% впродовж 2021-2027 років.

Завданнями програми «Горизонт Європа» є:

- зміцнення європейського науково-технологічного фундаменту та Європейського дослідницького простору;

- підвищення європейської інноваційної конкурентоздатності та створення нових робочих місць;

- реалізація громадських пріоритетів і підтримка європейської соціоекономічної моделі та європейських цінностей.

Під час вебінару було обговорено наступні проблемні питання:

  • Як знайти «свій» конкурс? Як визначитися з партнерами?
  • Як правильно прочитати умови конкурсів? Як визначитися щодо відповідності ресурсів умовам конкурсу?
  • EU-Login та інші акаунти для реєстрації на порталах Європейського Союзу.
  • Особливості підготовки інформації про свою організацію для участі у конкурсах.
  • Розміщення партнерського профілю на порталі фінансування.
  • Початкові кроки з формування проєктної заявки: форма А, як правильно її  заповнювати; підготовка частини B.
  • Основні складові проєктної заявки. Дедлайн заявок. Процес оцінювання проєктної заявки.
  • Отримання тексту поданої заявки та очікування результатів оцінювання.

Висловлюємо подяку спікеру та організаторам вебінару за актуалізацію тематики щодо можливості участі в програмі «Горизонт Європа» та за практичні поради.