В ДЗВО «УНІВЕРСИТЕТ МЕНЕДЖМЕНТУ ОСВІТИ» КАФЕДРОЮ ЕКОНОМІКИ, ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА МЕНЕДЖМЕНТУ ПРОВЕДЕНО ПІДГОТОВКУ ДО ЗАГАЛЬНОГО ТЕСТУ НАВЧАЛЬНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ЩОДО ВСТУПУ В МАГІСТРАТУРУ

В ДЗВО «УНІВЕРСИТЕТ МЕНЕДЖМЕНТУ ОСВІТИ» КАФЕДРОЮ ЕКОНОМІКИ, ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА МЕНЕДЖМЕНТУ ПРОВЕДЕНО ПІДГОТОВКУ ДО ЗАГАЛЬНОГО ТЕСТУ НАВЧАЛЬНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ЩОДО ВСТУПУ В МАГІСТРАТУРУ

За ініціативи проректора з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Наталії Муранової та за підтримки науково-педагогічних працівників кафедри економіки, підприємництва та менеджменту (завідувач Тетяна Бурлаєнко) Навчально-наукового інституту менеджменту та психології другий рік поспіль було проведено серію безкоштовних онлайн-сесій для майбутніх вступників-2023 до магістратури щодо підготовки до загального тесту навчальної компетентності.

Перша сесія на тему «Організаційні питання написання магістерського тесту компетентності та перші 10 завдань з його демоверсії» відбулася 13 червня 2023 року в онлайн форматі на платформі Zoom.

Аудиторія – здобувачі вищої освіти освітнього рівня бакалавра ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України та інших закладів освіти України.

Доцентами та професорами кафедри економіки, підприємництва та менеджменту Тетяною Бурлаєнко, Оксаною Ануфрієвою та Мариною Морозовою заняття було підготовлено відповідно до Програми тесту загальної навчальної компетентності.

Організатори сесії звернули увагу учасників на особливості вступу до магістратури у 2023 році, етапи вступної кампанії, Правила прийому до ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, підготовку до фахового вступного іспиту.

Вступникам також було повідомлено, що у 2023 році вступ для здобуття ступеня магістра буде відбуватися на підставі результатів загального тесту навчальної компетентності (ЗТНК), фахового іспиту, індивідуальної усної співбесіди, розгляду мотиваційного листа.

ЗТНК складатимуть всі охочі вступити до магістратури ДЗВО «Університет менеджменту освіти» за спеціальностями галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» (спеціальності – «Економіка»; «Психологія»); 07 «Управління та адміністрування» (спеціальності – «Менеджмент»; «Підприємництво та торгівля»), 28 «Публічне управління та адміністрування» (спеціальність – «Публічне управління та адміністрування»).

Спікерами було наголошено, що будь-яка особа може вступити до закладу вищої освіти для здобуття освітнього ступеня магістра на основі ступеня бакалавра, магістра та освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста за умови успішного проходження вступних випробувань.

Спікерами першої сесії було ефективно опрацьовано з майбутніми магістрами перші десять питань ЗТНК і представлено концепцію та логіку правильних відповідей до тесту.

Загальний тест навчальної компетентності (ЗТНК) вступної кампанії 2023 – це форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти бакалавра, яка передбачає оцінювання готовності вступника до опанування освітньої програми магістерського рівня, яке здійснюється Українським центром оцінювання якості освіти відповідно до законодавства та передбачає складання тестів на комп’ютері у спеціально створених пунктах; проводиться тільки на підконтрольній Україні території.

Отже, для успішного написання ЗТНК на ІІ сесії професором Валентиною Івановою та доцентом Ольгою Постоєвою було опрацьовано з вступниками 23 питання з демоверсії загального тесту компетентності. Спікерки представили авторський підхід до написання ЗТНК та спільно з онлайн аудиторією вирішили 70 відсотків тесту, що викликало не аби який інтерес до зазначених питань тесту.

На ІІІ сесії доцент Лариса Піддубна та кандидат економічних наук Ольга Брусєнцева представили майбутнім магістрам особливості написання мотиваційного листа та провели майстер-клас щодо практики його підготовки.

Мотиваційний лист – викладена вступником письмово у довільній формі інформація про його особисту зацікавленість у вступі на певну освітню програму (спеціальність, заклад освіти) та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні та слабкі сторони, до якого у разі необхідності вступником може бути додано (у тому числі в електронній формі) матеріали, що підтверджують викладену в листі інформацію.

Авторки сесії розповів про основні правила написання мотиваційного листа та звернув увагу на розповсюджені помилки, які можуть зустріти абітурієнтів при підготовці даного документу. Також, він наголосив, що при написанні мотиваційного листа потрібно звертати увагу на орфографічні та стилістичні помилки. Потім, майбутні магістри спробували написати власні мотиваційні листи та представили їх спікеру, після чого отримали коментарі та пропозиції щодо правильності написання мотиваційного листа.

Протягом сесій відбувалася жвава дискусія щодо написання тесту та дебріфінги, в яких вступники задавали питання науково-педагогічним працівникам кафедри економіки, підприємництва та менеджменту ДЗВО «Університет менеджменту освіти».

З матеріалами онлайн-сесій можна ознайомитися за покликанням:

І сесія: https://www.youtube.com/live/UbizRjByY80?feature=share

 

ІІ сесія: https://www.youtube.com/live/RcCzxUxlGAI?feature=share

 

ІІІ сесія: https://www.youtube.com/live/RcCzxUxlGAI?feature=share

Усіх присутніх запросили на навчання до ДЗВО «Університет менеджменту освіти», як одного із провідних установ Національної академії педагогічних наук України!

Наближаємо Перемогу разом!

Мрії збуваються в УМО!