Вченою радою ДЗВО «УМО» затверджено Правила прийому для здобуття вищої освіти в 2021 р.
На основі Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 15 жовтня 2020 року № 1274 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 09 грудня 2020 року за № 1225/35508, ученою радою ДЗВО «УМО» затверджено Правила прийому для здобуття вищої освіти в Державному закладі вищої освіти «Університет менеджменту освіти» в 2021 р.
Звертаємо Вашу увагу на деякі особливості вступу у 2021 році, а саме:
− Реєстрація електронних кабінетів та завантаження до них документів починатиметься 1 липня, а прийом заяв та документів – 14 липня. Закінчується подання заяв о 18:00 23 липня – для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО, та о 18:00 16 липня – для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів.
− Новими умовами також значно розширено можливості використання електронного кабінету вступника – наступного року подавати електронні заяви зможуть вступники, які планують продовжити навчання після здобуття ОКР молодшого спеціаліста (за умови наявності сертифікатів ЗНО). Окрім того, передбачено можливість виконання вимог до зарахування через електронний кабінет з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП) вступника, що значно спростить цей процес подачі оригіналів документів, а також зменшить черги в приймальних комісіях влітку.
− У 2021 році буде встановлено обмеження кількості заяв, які вони зможуть подати на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт) – загалом не більш ніж 30 заяв. Крім того, для уникнення непорозумінь із наданням рекомендацій на контракт, заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції за винятком випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити (якщо планує навчатися більш ніж за однією освітньою програмою, більш ніж в одному закладі освіті тощо).
− Єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) до магістратури буде обов’язковим для всіх спеціальностей. Для надання більшої ваги фаховому вступному випробуванню під час вступу до магістратури запроваджено вагові коефіцієнти – тепер заклад зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови щонайменше 25%. Реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ триватиме з 11 травня до 18:00 3 червня. Єдиний іспит відбудеться 30 червня, а єдине фахове вступне випробування – 2 липня. Реєстрація електронних кабінетів та завантаження до них документів розпочнеться 1 липня. Прийом заяв та документів для таких вступників стартує 15 липня і триватиме до 23 липня.
− Нагадаємо, що порівняно з попередніми роками нові Умови містять норми, що мають зробити вступ більш прозорим та комфортним. Наприклад, вступники на основі повної загальної середньої освіти зможуть оцінити свої шанси ще до подачі документів – надається можливість спочатку скласти вступні іспити, творчі конкурси, а вже потім подавати документи до обраного закладу.
− До того ж при вступі на основі освітньо-кваліфікаційного рівня робітника, у разі подання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, бал вступника за відповідне вступне випробування підвищується на 25%.
− Також Умовами передбачено продовження періоду проведення іспитів для вступників на основі базової загальної середньої освіти. Це дозволить закладам більш гнучко підійти до організації вступної кампанії, з дотриманням всіх протиепідеміологічних заходів.
− На 2021 рік передбачено додатковий прийом документів для здобуття фахової передвищої освіти за контрактною формою (у разі, коли з поважних причин вступники не змогли вчасно подати документи). Крім того, роботодавці зможуть тепер направляти до закладів фахової передвищої освіти на контрактне навчання групи своїх співробітників протягом усього навчального року.
− Перший конкурсний предмет для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування – українська мова і література, на інші спеціальності – українська мова. Замість результату ЗНО з української мови може використовуватися результат ЗНО з української мови і літератури.
− Другий предмет для більшості спеціальностей визначено однозначно.
− Третій предмет встановлено для більшості спеціальностей на вибір вступником із двох – шести можливих, для окремих спеціальностей – творчий конкурс.
− У новому році вступники до магістратури зможуть використовувати результати ЄВІ 2020-го та 2021 року, результати єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) – тільки 2021 року.