відбулась онлайн лекція психолога, коуча, бізнес-тренера 5 рівня кваліфікації EQF

відбулась онлайн лекція психолога, коуча, бізнес-тренера 5 рівня кваліфікації EQF

В рамках співробітництва з Вищою школою управління охороною праці в Катовіце (Республіка Польща) 26 листопада 2020 р. о 12-00 відбулась онлайн лекція психолога, коуча, бізнес-тренера 5 рівня кваліфікації EQF (Європейська система кваліфікацій), тренера з рекомендацією першого ступеня Польської Психологічної Асоціації Павла МЬОНСЕКА для здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників ДЗВО «Університет менеджменту освіти» на тему: «Економіка 4.0 в світлі теорії ситуаційного управління».

Павло МЬОНСЕК є фахівцем тренінгів для бізнесу в галузях психологічної компетенції, продажу, управління командою проєкту, побудови відносин із клієнтами, роботи з «важкими» клієнтами. Також він є тренером за програмами Train The Trainer, спікером Міжнародного фестивалю науки «Тиждень мозоку», практикуючим бізнес-консультантом з розробки стратегій та реструктуризації підприємств.

Захід було проведено за наступним планом:

1. Знайомство з ВШУОП: програми навчання, спеціальності, матеріально-технічне забезпечення, програми міжнародної співпраці, програма подвійних дипломів.

Доповідач: Кощенко Олена, мова - українська; тривалість 5 хвилин.

2. Лекція «Економіка 4.0 в світлі теорії ситуаційного управління».

Доповідач: Павел Мьонсек, мова - польська; тривалість 30 хвилин.

3. Діалог з тренером за тематикою лекції. Питання задавались польською та українською; тривалість 30 хвилин.

Лекцію було проведено в режимі он-лайн на платформі Click Meeting польською мовою.

У лекції закордонного колеги взяли участь директор Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Олена Алейнікова, завідувач відділу міжнародної співпраці Оксана Ковтун, завідувачі кафедр та науково-педагогічні працівники, аспіранти, здобувачі вищої освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» – загалом у заході взяли участь 82 учасника.

Особливістю онлайн лекції був її інтерактивний характер, що сприяло активному обговоренню актуальних питань робочої інтернетизації, автоматизації та роботизації праці, зміни контексту управління людськими ресурсами в умовах цифровізації суспільства та економіки, зміни вектору особистої мотивації працівника.

Під час даного заходу було розглянуто такі основні питання:

1) концептуальні основи управління людськими ресурсами в умовах економіки 4.0;

2) зміна вектору мотивації працівника в умовах цифровізації;

3) вплив процесів інтернетизації, автоматизації та роботизації праці на попит нових професій на ринку праці;

4) напрями змін в управлінні організацією в умовах цифровізації;

5) ключові компетенції працівників, необхідні в економіці 4.0.

6) подолання конфліктів при зміні компетенцій працівників в умовах економіки 4.0.

Продуктивною була дискусія учасників заходу щодо сучасних викликів при виборі нової професії; особливостей визначення особистістю затребуваних компетенцій та навичок Soft Skills; необхідність навчання протягом життя та вплив цього процесу на психологію людини; зміни на ринку праці, викликані потребами економік 4.0 та 5.0.

Всі учасники відзначили актуальність, наукову та практичну цінність отриманих знать, необхідність проведення таких заходів для вивчення, використання в науковій роботі та практичній діяльності інноваційного досвіду Європейських країн щодо трансформації управління людськими ресурсами в умовах економіки 4.0.