ЗУСТРІЧ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КАФЕДРИ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ І ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ННІМП ІЗ ЗДОБУВАЧАМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ ОПП «ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ ТА ОПП «УПРАВЛІННЯ ПРОЄКТАМИ»

ЗУСТРІЧ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КАФЕДРИ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ І ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ННІМП ІЗ ЗДОБУВАЧАМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ ОПП «ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ ТА ОПП «УПРАВЛІННЯ ПРОЄКТАМИ»

01 квітня 2022 р. науково-педагогічні працівники кафедри публічного управління і проектного менеджменту Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» д.держ.упр., професорка Ія Дегтярьова, д.держ.упр., професорка Ніна Діденко, к.держ.упр., доцентка Оксана Ковтун, к.е.н., доцентка Галина Бережна, к.пед.н., доцентка Оксана Дубініна провели онлайн зустріч із здобувачами вищої освіти ОПП «Публічне управління та адміністрування» (група ДС21-Г-1) та ОП «Управління проєктами» (групи УП-20-Г1 та  УП-21-Г1 (Г2).

Тема зустрічі – «Де ми? Як ми? Про еволюційний оптимізм, операційний реалізм, надію як ресурс та пошук сенсів в умовах війни».

24 лютого життя кожного українця перевернулося з ніг на голову. Ми зіткнулися з пеклом війни, про яке абсолютна більшість із нас знала лише з книг та фільмів. Страх, тривога, відчай, апатія, втрата сенсу – з такими почуттями багато людей просинаються у своїх домівках та підвалах, у тимчасових притулках по всьому світу. Щоб допомогти нам пережити ці страшні дні та віднайти втрачені опори, необхідно спілкуватися, підтримувати та вислухати один одного.

Тому ми поговорили про стрес, як нормальну психологічну реакцію людини на надзвичайну ситуацію, яка виконує функцію самозбереження й дозволяє сконцентрувати увагу на реальній небезпеці, мобілізуватися й підготуватися до дій щодо її запобігання. Запропонували здобувачам психологічні вправи щодо подолання паніки, стресу, страху під час авіаційних та ракетних бомбардувань (дякуємо к.психол. н., доцентці Лесі Інжиєвській та к.е.н., доцентці Галині Бережній).

Розбиралися з колегами та здобувачами, як знаходити та поновлювати ресурси, оновлювати сенси під час війни. Наша рекомендація всім –  відома книга Віктора Франкла «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі», автор якої подарував всьому людству можливість виховання в собі волі до перетворення, до творчості, до сенсу – жити, любити, творити, мріяти….

Якщо людина жива, вона не безпорадна. Вона має власний внутрішній потенціал, адже у неї є щонайменше вона сама. Найголовніше, що необхідно робити у нинішній ситуації – розпочати активно планувати своє майбутнє. Нові сенси та цілі – те, що знижує потенціал тривожної напруги, пов’язаний із невизначеністю майбутнього. Тому обговорили питання щодо подальшого навчання, виконання завдань та написання кваліфікаційних робіт, визначили терміни, з’ясували можливості кожного із присутніх здобувачів!

Дісталися спільних думок із здобувачами, що наш спільний план дій приблизно такий:

  • забезпечення та підтримка власної безпеки, безпеки дітей, близьких та домашніх тварин;
  • підтримка контактів та зв’язків із родичами, знайомими, сусідами, друзями, колегами та викладачами;
  • довіра та віра у тих людей, хто готовий допомогти в будь-якій кризовій ситуації;
  • усвідомлення власних можливостей та ресурсів;
  • усвідомлення можливостей, що надають нові умови життя;
  • відволікання від тривожних думок, згадування та відновлювання звичок;
  • пошук нових сенсів, віра у майбутнє;
  • цінування життя щодня;
  • планування майбутнього.

Ми разом, ми переможемо! Все буде Україна!!!