Діяльність кафедри економіки, підприємництва та менеджменту ННІМП УМО в умовах воєнного стану

З першого дня введення воєнного стану на території України (24 лютого 2022 р.) по теперішній час працівники кафедри економіки, підприємництва та менеджменту робили все необхідне, щоб забезпечити освітній процес на кафедрі відповідно до навчальних планів академічних груп, успішно виконували методичну, наукову, виховну та організаційну роботи, залучались до волонтерської роботи. Навчально-методична та консультаційна підтримка здобувачів освіти ННІМП УМО – це один із пріоритетних фокусів роботи працівників кафедри в актуальний час, тому щоденно працівники кафедри економіки, підприємництва та менеджменту проводять консультації для задоволення всіх освітніх запитів здобувачів освіти, періодично відбуваються організаційні збори працівників кафедри зі здобувачами освіти для успішного супроводу освітнього процесу, роз’яснення військово-політичної ситуації в Україні та світі.

Не зважаючи на значні труднощі умов воєнного часу, працівники кафедри успішно продовжують забезпечувати освітній процес, надання освітніх послух здобувачам освіти, використовуючи широкий арсенал доступних цифрових інструментів для розміщення навчальних матеріалів з дисциплін та завдань для поточного контролю для здобувачів вищої освіти ННІМП, в тому числі на гугл диску, гуглкласрумі, в Телеграмі, освітніх платформах, використовують електронну пошту тощо.

Навчально-організаційному супроводі освітнього процесу сприяє постійна комунікація працівників кафедри в межах кафедрального чату в Telegram, проведення засідання кафедри економіки, підприємництва та менеджменту, участі завідувачки кафедри Бурлаєнко Т. І. у засіданнях директорату, вчених рад, модерування групи у Telegram за участю старост і заступників старост денної і заочної форм навчання ННІМП УМО тощо.

Під час воєнного стану працівниками кафедри продовжується виконання наукової роботи, в тому числі підготовка наукових статтей до публікації, рецензування наукових статей (Іванова В. В.), участь у наукових масових заходах: міжнародний семінар, який було організовано Католицьким університетом Іоана Павла ІІ у м. Люблін, у якому взяло участь близько 200 осіб (Республіка Польща), 25 березня 2022 р. (Бурлаєнко Т. І.); онлайн-захід Експертна дискусія «Як говорити зі студентами про економіку війни?», 25 березня 2022 р., організатор: Українська асоціація розвитку менеджменту та бізнес освіти (УАРМБО); онлайн-вебінар на тему «Організація трудових відносин в умовах воєнного стану: застосування закону-2136-ІХ», 29 березня 2022 р.; лекція «Воєнна фантастика як гуманітарна технологія гібридної війни. Рена Марутян», організованої Plato's Cave 17 березня 2022 р.; вебінар «МІМ. Економічний фронт» за темою ефіру «Особливості трудових відносин в умовах воєнного стану» (Морозова М. Е., 1 квітня 2022 р.); онлайн-брифінг щодо вступної кампанії в 2022 році в умовах війни та подолання її наслідків, організований МОН України, 1 квітня 2022 року (всі працівники кафедри); вебінар «Особливості виконання проєктів з мобільності під час війни та додаткові можливості підтримки працівників та студентів університетів», що відбудеться. Національний Еразмус+ офіс в Україні 30 березня 2022 р. (Ануфрієва О. Л.;);. семінар «EndNote: оформлення бібліографії статті за форматом журналу», 12 квітня 2022 р. (Ануфрієва О. Л.); вебінар «Хижацькі видання», 07.04.2022 р. (Постоєва О. Г.); виступ Президента Світового Банку «Addressing Challenges to Growth, Security, and Stability», 12 квітня 2022 р. (Брусєнцева О. А.); «Авторські профілі науковця», 14 квітня 2022 р. (Ануфрієва О. Л.); Всеукраїнська науково-практична конференція «Публічне управління та адміністрування в умовах війни та у поствоєнний період», 15 квітня 2022 р, онлайн, УМО, м. Київ (Т. І. Бурлаєнко).

Науково-публіцистична робота кафедри була спрямована на підтримку освітньо-наукового середовища, було підготовлено та передано для розміщення у Педагогічній газеті НАПН України статтю: «З МЕТОЮ ПІДТРИМКИ ТАЛАНОВИТОЇ ТА ТВОРЧОЇ МОЛОДІ УКРАЇНИ В НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОМУ ІНСТИТУТІ МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ПСИХОЛОГІЇ ДЗВО «УНІВЕРСИТЕТ МЕНЕДЖМЕНТУ ОСВІТИ» 16 ЛЮТОГО 2022 РОКУ ВІДБУВСЯ ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ НАУКОВИХ ПРОЄКТІВ І РОЗРОБОК «УНІВЕРСІАДА-2022» (Рожнова Т. Є., Бурлаєнко Т. І., Дубініна О. В.; 28.02.2022 р.), працівники кафедри активно долучались до розміщення листів солідарності від зарубіжних колег, партнерів та випускників (https://www.facebook.com/groups/131250777467353; Бурлаєнко Т. І., Дубініна О. В.).

Підготовка аудицій на польському інтернет-радіо Radio Motyw https://www.radio-motyw.eu сприяє розповсюдженню у світі правдивої інформації про війну в Україні, актуалізації існуючих гострих проблем воєнного стану в Україні та пошуку оптимальних шляхів їх вирішення (Бурлаєнко Т. І.; протягом усього періоду).

Волонтерська робота працівників кафедри, що пов’язана з допомогою пошуку безпечних умов життя, відбувалась в тому числі в рамках співпраці з Асоціацією міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «CHILD.UA»,  завдяки чому було організовано евакуацію громадян України до Республіка Польща (Бурлаєнко Т. І.; протягом усього періоду), була також проведена евакуація біженців з України в Румунію, надано послуг волонтера-перекладача (англійська-українська) в притулку для біженців з України в Румунії у м. Ватра Дорней (Постоєва О. Г.). Важливими напрямами волонтерської роботи працівників кафедри є надання допомоги дітям-сиротам ДНЗ «КРВПУБ» м. Києва (Бурлаєнко Т. І.; протягом усього періоду), допомога громадській організації щодо плетіння сіток для захисту нашої країни, організація надання гуманітарної допомоги захисникам України (Іванова В. В., Морозова М. Е., закупка продуктів, ліків, доставка їжі, приготування їжі протягом усього періоду воєнного стану).

Бурлаєнко Т. І. на волонтерських засадах залучена до авторського проєкту EduiGRAszki ‒ Ігри та розваги в школі та вдома. Цей проєкт (автор Йоланта Адамчик, Республіка Польща) має на меті зрозуміти, що навчання може бути цікавим і веселим заняттям. Математика для розваги – найкращий спосіб мотивувати учнів до інтелектуальних зусиль. У воєнний час, коли велика кількість дітей почала навчатися у польських школах, дуже важливою є мовна підтримка евакуйованих з України дітей до Польщі. Отже, Бурлаєнко Т. І. допомагає представити цікаві навчальні матеріали українською та російською мовами, під час яких гра стає дороговказом у світі математики. З навчальними матеріалами для учнів, студентів та викладачів можна ознайомитися на фан-сторінці «EduiGRAszki» у Facebook.