Історія та культура України
Рівень вищої освіти: перший (бакалаврський)
Галузь знань: 07 Управління та адміністрування, 05 Соціальні та поведінкові науки
Спеціальність: 074 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність; 073 Менеджмент, 053 Психологія
Освітньо-наукова програма: «Менеджмент організацій і адміністрування», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Економіка та управління підприємством», «Психологія»
Статус: вибіркова.
Форма навчання: денна/заочна
Рік, семестр: перший рік, перший семестр
Викладацький склад: Вініченко А. А. – кандидат історичних наук, старший викладач
Мова викладання: українська
Мета навчальної дисципліни - розвиток у студентів національної самосвідомості; виховання патріотичних, морально-етичних переконань, розуміння причетності до тисячолітньої історії та культури українського народу; формування навичок наукового аналізу, спрямованих на забезпечення самостійного осмислення закономірностей історичного розвитку; навчитися на практиці працювати з історичними джерелами i науковою літературою; навчити оцінювати суспільні явища i події, виробити вміння застосовувати набуті знання з icтopiї у повсякденній.
Завдання навчальної дисципліни -ознайомити студентів з новими підходами до вивчення історії та культури України; сформувати у них критичне ставлення до аналізу історико-культурологічного матеріалу; власний погляд на історичні явища та події; неупереджене ставлення до інших етносів, етнічних груп, окремих осіб та їхньої ролі в історії; історичне, соціокультурне мислення; усвідомлення ролі та місця України в світовій історії та культурі.
Зміст дисципліни.Історичні процеси на теренах України в період кам’яного віку та в добу палеоліту і раннього заліза. Історія та культура Київської Русі та Галицько-Волинської держави. Українські землі під владою іноземних держав. Національно-культурні процеси й духовне життя в Україні у ХІV – XV ст. Виникнення та становлення українського козацтва. Визвольна війна українського народу 1648–1654: історико-культурологічний аспект; Українська державність наприкінці ХУІІ – ХУІІІ ст. Культура українського народу в другій половині XVII – XVIII ст. Україна у складі Російської та Австро-Угорської імперій. Суспільно-політичний та культурний розвиток України в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. Україна у першій половині ХХ ст. Українська національно-демократична революція. Україна під владою більшовиків. Українська культура в міжвоєнний період. Україна в роки другої світової війни (1939–1945 рр.). Україна у складі СРСР (50-80-ті рр. ХХ ст.) Проголошення незалежності Української держави. Культурне життя української еміграції.
Обсяг курсу – 120 годин (4 кредити)
Форма підсумкового контролю – іспит