У ННІМП ВІДБУВСЯ ЗАХІД, ПРИСВЯЧЕНІЙ ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ ГІДНОСТІ ТА МІЖНАРОДНОМУ ДНЮ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ
10 грудня 2024 року в Навчально-науковому інституті менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» (ННІМП) відбувся онлайн захід «Гідність. Точка опори», присвячений Всесвітньому дню гідності та Міжнародному дню захисту прав людини, ініційований кафедрою публічного управління і проектного менеджменту за підтримки партнерів ГО «ЕдКемп Україна».
Модераторками та організаторками заходу були професорка кафедри публічного управління і проектного менеджменту Оксана Ковтун та доцентка цієї кафедри Галина Бережна.
З вітальним словом до учасників та учасниць заходу звернувся директор ННІМП В’ячеслав Супрун, який підтримав важливу ініціативу кафедри і підкреслив, що сьогодні зібрались люди, які поділяють спільну відповідальність за Україну, її розбудову, бачать її завжди вільною та суверенною, прагнуть гідності, свободи та єдності.
Гідність – це наша внутрішня сила. Свобода – наш найбільший скарб. І кожен із науково-педагогічних працівників ННІМП щодня робить свій внесок у те, щоб зберегти та примножити ці цінності, адже вони стали частиною нашої духовної спадщини.
На заході були присутні здобувачі вищої освіти, випускники, аспіранти, колеги, партнери – представники ГО «ЕдКемп Україна» та аспіранти Інституту держави і права імені В. М. Корецького.
Ольга Рассказова, докторка педагогічних наук, професорка кафедри соціальної роботи КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, експертка з недискримінації в освіті зазначила, що «…важливо з ким і як ми спілкуємося. Варто прагнути до продуктивного, теплого спілкування». Також вона відмітила, що захід дуже важливий для молоді, оскільки гідність – це універсальна цінність, яка об’єднує людей світу незалежно від їхнього походження чи переконань.
Гідність, за визначеннями учасників та учасниць заходу, це: толерантність, уміння бути терплячим, здатність проявляти милосердя та співчуття; внутрішнє почуття і свідомість своєї цінності як особистості; бути чесною, відповідальною людиною, патріотом своєї країни; відданість, вірність, чесність; повага, чесність, справедливість, благорозумність; це усвідомлення власної цінності як особистості, незалежно від зовнішніх обставин чи думок інших людей; баланс між впевненістю у власній цінності та відкритістю до світу, де ми не лише захищаємо свої права, а й визнаємо та підтримуємо права інших; жити згідно своїх цінностей; знати, що ти робиш все можливе від себе; людяність, свідомість, честь; можливість поважати себе, незважаючи на будь-які обставини; наша воля, свобода, сила; повага до себе та інших та готовність відстоювати свої цінності; справедливість, праця, добрі справи для суспільства; патріотизм, свобода, честь, рішучість; вміння постояти за себе та відстояти свою думку у разі, коли бачиш несправедливість; чесність, моральність, успішність, лідерство, людяність; те, що належить кожному з нас!
Модераторки поділились історіями гідності – про свободу та відповідальність, людяність та любов, гідність бути людиною.
Богдан Гаврилишин: «Індивідуальна відповідальність кожного – це ключова цінність, яка здатна змінювати світ».
Ігор Козловський: «Що робить життя наповненим сенсом? Любов. Якщо ви не маєте любові до своєї професії, рідних, до пошуку, до своєї землі і нації, тоді ваша ідентичність не визріє. Коли цінність стає життєвим принципом? Коли всередині людини промовляє совість. Совість – те, що спостерігає за нами зсередини. Людина, що бере на себе відповідальність, чує совість і відчуває любов до своєї землі, доростає до гідності».
Максим Буткевич: «Берегти і поважати один одного – це дає нам силу... Вільні, солідарні, співчутливі люди у вільній країні» .
Олександра Матвійчук: «Люди – не цифри. Потрібно повернути людям їхні імена. Бо життя кожної людини має значення».
Святослав Вакарчук: «Свобода – це вміння сказати «так» своїм мріям. Гідність – це вміння сказати «ні» своїм страхам».
Дякуємо, дорогі друзі, колеги і партнери за вашу підтримку та суголосність думок, яку ми відчули і з ваших відповідей в реєстраційній формі, і під час обговорення, і з ваших коментарів під час зустрічі, – це дає нам сили рухатись разом далі.
Пам'ятаймо, що гідність — це те, що належить кожному з нас!
Бажаємо кожному усвідомлення величезного щастя мирного життя, від споглядання своїх рідних та коханих, від можливості рости і розвиватися у вільній країні. І нехай війна назавжди покине нашу рідну українську землю, а пам'ять про героїв, які стали на її захист, залишиться у віках!
До наступних зустрічей!
Відеоматеріал зустрічі «Гідність. Точка опори» розміщено на YouTube-каналі Університету можна переглянути за посиланням: