ВІДБУЛОСЯ ВИЇЗНЕ ЗАНЯТТЯ ДО ОРГАНУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ БОЯРСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДБУЛОСЯ ВИЇЗНЕ ЗАНЯТТЯ ДО ОРГАНУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ БОЯРСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

05 квітня 2024 року відбулося виїзне заняття у Боярській міській раді для магістрантів освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування» і учасників громадського проєкту «Гостомельська школа належного місцевого врядування», який реалізується за провідної ролі викладачів Навчально-наукового інституту менеджменту та психології (ННІМП) ДЗВО «Університет менеджменту освіти» (ДЗВО «УМО»).

Заняття організоване кафедрою публічного управління і проектного менеджменту ННІМП. Від Боярського органу місцевого самоврядування у занятті взяли участь:

Тетяна Кочкова – перша заступниця міського голови; Ганна Саламатіна – керуюча справами виконавчого комітету; Роман Монаков – завідувач сектору цифровізації; Ірина Ткаченко – начальниця управління «Центр надання адміністративних послуг»; Ольга Папоян – начальниця Управління соціального захисту населення; Олена Ковтун – радниця міського голови з питань міжнародного співробітництва; Ганна Коваленко – в.о. директора КП «Боярський інформаційний центр».

Керівники і представники поінформували про напрями, особливості та плани діяльності щодо надання послуг населенню, соціального захисту, комунікативної діяльності, співпраці з громадськістю та міжнародними організаціями, реалізованих проєктів, цифровізації у виконавчому комітеті, а також стратегічного розвитку громади.

Тетяна Кочкова презентувала новітні ініціативи місцевої влади та відповіла на всі запитання учасників заняття.

Також Ганна Саламатіна – керуюча справами виконавчого комітету відзначила, що у 2023 році дев’ять службовців Боярського органу місцевого самоврядування вже здобули вищу освіту магістра публічного управління та адміністрування в ДЗВО «УМО» за державним замовленням, чотири особи здобувають цю освіту на сьогодні та вже є бажаючі для вступу в 2024 році. Вона відзначила, що доцільно укласти меморандум про співпрацю і розвивати інші напрями взаємодії.

У зустрічі від Університету взяли участь: Наталія Муранова – проректор з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків, доктор педагогічних наук, професор; Володимир Мороз – завідувач кафедри публічного управління і проектного менеджменту ННІМП, кандидат наук з державного управління, доцент; Оксана Ковтун – професор і заступник завідувача кафедри публічного управління і проектного менеджменту ННІМП, кандидат наук з державного управління, доцент; Ія Дегтярьова – професор кафедри публічного управління і проектного менеджменту ННІМП, доктор наук з державного управління, професор.

Від організаторів проєкту «Гостомельська школа належного місцевого врядування» взяли участь: Ігор Найда – засновник Школи; Тамара Бєлянкіна – координатор Школи, випускниця УМО за спеціальністю «Психологія».

Наталія Муранова запропонувала поширити в Боярській громаді інформацію про можливість навчання за усіма освітніми програмами ДЗВО «УМО» та за ваучерами від Державної служби зайнятості, адже тут мешкає біля 5 тис. внутрішньо переміщених осіб, які мають право отримати такий ваучер.

Як результат, окрім розвитку знаннєвих компетентностей, під час зустрічі було досягнуто домовленості про: укладання меморандуму між Боярським органом місцевого самоврядування і ДЗВО «УМО» та проведення виїзних інформаційних зустрічей про можливості навчання в Університеті.

 

Довідково – деякі факти про Боярську територіальну громаду:

- чисельність наявного населення становить 53,2 тис. осіб;

- чисельність внутрішньо переміщених осіб – 5 тис.;

- на території громади проводять діяльність 8 комунальних підприємств;

- в громаді функціонують 12 закладів загальної середньої освіти (в тому числі 2 філії), 11 закладів дошкільної освіти, 4 заклади освіти приватної власності, 2 заклади позашкільної освіти; у закладах загальної середньої освіти навчаються  8916 учнів, у закладах дошкільної освіти – 1780 дітей, у закладах позашкільної освіти – 2643 дитини;

- 5 установ культури, серед яких: Комунальний заклад «Культурно-мистецький центр» (включаючи сільські філії); Комунальний заклад «Боярська публічна бібліотека» (включаючи сільські бібліотеки-філії); Комунальна установа «Боярський краєзнавчий музей» та його відділ «Музей Миколи Пимоненка у селі Малютянка»; Комунальний позашкільний мистецький заклад «Боярська дитяча мистецька школа»; Боярська міська дитяча школа мистецтв.

- громада має великий потенціал розвитку туристичної сфери (об’єктів культурно-історичної та релігійної спадщини – понад 35 од.; музеїх та пам’ятних місць – 5 од.; 2 фестивалі; 2 заклади оздоровлення; 2 річки та 14 ставків; заказник поблизу села Дзвінкове більш ніж на 700 га, де середній вік соснових лісів природного походження складає 150 років, окремі ділянки мають вік 180-190 років; п’ять видів рослин занесені до Червоної книги України; орнітологічний заказник «Жорнівський» площею 90 га.; об’єкт риболовного туризму – 1 од. (ТОВ «Фіш Парк Забір’я) та ін.);

- підприємств торгівлі – 2180, ресторанного господарства 200, побутового обслуговування – 411, готелів та баз відпочинку – 6, ринків –7;

- на території громади зареєстровано 692 (юридичні та фізичні особи) суб'єкта господарювання, які здійснюють діяльність в ІТ сфері, що становить 10 відсотків від загальної кількості зареєстрованих в громаді, і дає підстави вважати ІТ сектор перспективним та важливим для розвитку громади.